2021-06-14   20:28:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DMJ-K Piger

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Seedede heat Lb 1
Seedede heat 
 
  Stvne navn  DMJ Kortbane Piger    Udskriftsdato  02 december 2020   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  03 december 2020         
 
 
 
Lb 1, 100m Butterfly Damer  Finaler (11) 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 11-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
11  Charlotte Hjortshj  2006  0658AP  SOLRD    25m  1:13.47 
68  Charlotte Dreyer Riis  2006  0686AE  HOVEDSTAD    25m  1:12.70 
165  Alma Bach Larsen  2006  0674AR  AALBORG    25m  1:12.19 
214  Sarah Hjlund  2006  0684AH  MK 31    25m  1:12.51 
Amanda L. Munch-Jensen  2005  0514AQ  SOLRD    25m  1:12.75 
130  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    25m  1:16.70 
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
94  Silje Lyse Legaard  2006  0638AD  HILLERD    25m  1:11.88 
251  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    25m  1:11.58 
67  Rikke Parkhi  2006  0626AC  HVIDOVRE    25m  1:11.34 
194  Daniella Li West  2006  0664AI  TRITON B    25m  1:11.34 
76  Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    25m  1:11.66 
181  Signe Schnabelrauch  2006  0606AP  STT    25m  1:11.92 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
226  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  1:11.23 
47  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    25m  1:10.43 
124  Jasmine Lkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  1:10.31 
62  Katrine Beg Thormann  2006  0692AD  IKAST    25m  1:10.41 
243  Julie Eriksen Tankmar  2006  0678AI  KVIK    25m  1:10.95 
193  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  1:11.26 
               

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
118  Sabrina Meldgaard Pej  2006  0626AJ  GTI-GREVE    25m  1:10.17 
31  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    25m  1:09.97 
191  Josephine Frederiksen  2005  0532AP  SK-SYD    25m  1:09.53 
153  Anna Dora Bernsdorf  2006  0636AW  DELTA    25m  1:09.79 
42  Nikoline Sejr  2006  0604AJ  LYSENG    25m  1:10.13 
201  Ida Hovmark  2005  0528AG  THISTED    25m  1:10.26 
               

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
55  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KGE    25m  1:09.06 
14  Nicole Damhj Andersen  2006  0674AN  SOLRD    25m  1:08.83 
252  Malou Soelberg  2004  0438AE  GENTOFTE    25m  1:08.34 
231  Lea Kjr Kristensen  2004  0466AS  VIBORG    25m  1:08.42 
180  Maya Krogh Brnnicke  2005  0508AB  STT    25m  1:08.88 
19  Emilie Bie Bock  2005  0554AE  SILKEBORG    25m  1:09.15 
               

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
158  Laura Vedel Larsen  2005  0554AK  AGF    25m  1:08.23 
51  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    25m  1:08.15 
182  Clara Hartvig-Olsen  2004  0402AP  STT    25m  1:08.01 
29  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERD    25m  1:08.13 
206  Alma Mller-Ern  2006  0662AB  VI39    25m  1:08.23 
75  Olivia Augustinus  2004  0432BD  HOVEDSTAD    25m  1:08.28 
               

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
18  Sarah Froberg Pedersen  2006  0694AJ  SILKEBORG    25m  1:07.90 
147  Karoline R. Frederiksen  2006  0638AH  ESBJERG    25m  1:07.75 
59  Olivia Lildballe Mller  2004  0452AF  KGE    25m  1:07.61 
88  Karoline Prang Andersen  2005  0534AH  HOBRO    25m  1:07.75 
151  Femke Iris Keulen  2005  0582AS  ESBJERG    25m  1:07.87 
200  Anna Nrskov  2004  0414AO  SLLERD    25m  1:07.99 
               

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
56  Josefine Krumbak  2004  0458AD  KGE    25m  1:07.48 
54  Mie Ankersen  2006  0622AD  KGE    25m  1:06.88 
148  Kathrine Weide  2004  0402AO  ESBJERG    25m  1:06.84 
192  Ellen Jensen  2005  0546AF  SNDERBORG    25m  1:06.88 
125  Kamma Rasmussen  2006  0686AD  GLADSAXE    25m  1:07.26 
52  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    25m  1:07.59 
               

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
121  Nikoline Marie Lange  2005  0594AF  GLADSAXE    25m  1:06.49 
145  Sofie A. Wolf  2006  0686AF  ESBJERG    25m  1:06.32 
77  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    25m  1:05.29 
157  Frida Saks Justesen  2004  0452AM  AGF    25m  1:06.31 
33  Wilma Anker  2004  0486AK  RINGSTED    25m  1:06.45 
203  Josefine Arbo Srensen  2004  0446AD  GTI-TUNE    25m  1:06.53 
               

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
82  Sofie Le Fevre  2004  0448AX  HORSENS    25m  1:04.93 
105  Mathilde Maria Thorsen  2004  0484AI  HELSINGR    25m  1:04.00 
137  Astrid M. stergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    25m  1:02.97 
115  Julie Liv Madsen  2006  0682AB  GTI-GREVE    25m  1:03.84 
43  Marie Bertram  2006  0672AQ  LYSENG    25m  1:04.89 
119  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    25m  1:05.13 
               

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
135  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  GENTOFTE    25m  1:02.62 
136  Cecilie Care Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    25m  1:01.76 
209  Sofie Bruun Hvring  2004  0408AB  MK 31    25m  1:00.72 
134  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    25m  1:01.53 
167  Camilla Nrgaard Frost  2005  0588AM  AALBORG    25m  1:02.42 
168  Cecilie Nrgaard Frost  2005  0598AM  AALBORG    25m  1:02.70 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  02 december 2020 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  18:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner