2021-06-14   20:48:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DMJ-K Piger

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Lb 1, 100m Butterfly Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 11-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
109  Dahl Alma Bendix  2005  HELSINGR  0574AN  25 m  1:00.02   
209  Hvring Sofie Bruun  2004  MK 31  0408AB  25 m  1:00.72   
134  Dolan Asta Poulsen  2004  GENTOFTE  0414AH  25 m  1:01.53   
136  Helmark Cecilie Care  2005  GENTOFTE  0502AL  25 m  1:01.76   
167  Frost Camilla Nrgaard  2005  AALBORG  0588AM  25 m  1:02.42   
135  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  GENTOFTE  0554AB  25 m  1:02.62   
168  Frost Cecilie Nrgaard  2005  AALBORG  0598AM  25 m  1:02.70   
137  stergaard Astrid M.  2004  GENTOFTE  0412AS  25 m  1:02.97   
115  Madsen Julie Liv  2006  GTI-GREVE  0682AB  25 m  1:03.84   
10  105  Thorsen Mathilde Maria  2004  HELSINGR  0484AI  25 m  1:04.00   
11  43  Bertram Marie  2006  LYSENG  0672AQ  25 m  1:04.89   
12  82  Fevre Sofie Le  2004  HORSENS  0448AX  25 m  1:04.93   
13  119  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  1:05.13   
14  77  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  1:05.29   
15  157  Justesen Frida Saks  2004  AGF  0452AM  25 m  1:06.31   
16  145  Wolf Sofie A.  2006  ESBJERG  0686AF  25 m  1:06.32   
17  33  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  25 m  1:06.45   
18  121  Lange Nikoline Marie  2005  GLADSAXE  0594AF  25 m  1:06.49   
19  203  Srensen Josefine Arbo  2004  GTI-TUNE  0446AD  25 m  1:06.53   
20  148  Weide Kathrine  2004  ESBJERG  0402AO  25 m  1:06.84   
21  54  Ankersen Mie  2006  KGE  0622AD  25 m  1:06.88   
22  192  Jensen Ellen  2005  SNDERBORG  0546AF  25 m  1:06.88   
23  125  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  25 m  1:07.26   
24  56  Krumbak Josefine  2004  KGE  0458AD  25 m  1:07.48   
25  52  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  1:07.59   
26  59  Mller Olivia Lildballe  2004  KGE  0452AF  25 m  1:07.61   
27  88  Andersen Karoline Prang  2005  HOBRO  0534AH  25 m  1:07.75   
28  147  Frederiksen Karoline R.  2006  ESBJERG  0638AH  25 m  1:07.75   
29  151  Keulen Femke Iris  2005  ESBJERG  0582AS  25 m  1:07.87   
30  18  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  25 m  1:07.90   
31  200  Nrskov Anna  2004  SLLERD  0414AO  25 m  1:07.99   
32  182  Hartvig-Olsen Clara  2004  STT  0402AP  25 m  1:08.01   
33  29  Mulipola Astrid  2006  ALLERD  0696AG  25 m  1:08.13   
34  51  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  1:08.15   
35  158  Larsen Laura Vedel  2005  AGF  0554AK  25 m  1:08.23   
36  206  Mller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  1:08.23   
37  75  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  25 m  1:08.28   
38  252  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  25 m  1:08.34  EFT 
39  231  Kristensen Lea Kjr  2004  VIBORG  0466AS  25 m  1:08.42   
40  14  Andersen Nicole Damhj  2006  SOLRD  0674AN  25 m  1:08.83   
41  180  Brnnicke Maya Krogh  2005  STT  0508AB  25 m  1:08.88   
42  55  Bollmann Klara-Sofie  2006  KGE  0676AA  25 m  1:09.06   
43  19  Bock Emilie Bie  2005  SILKEBORG  0554AE  25 m  1:09.15   
44  191  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  1:09.53   
45  153  Bernsdorf Anna Dora  2006  DELTA  0636AW  25 m  1:09.79   
46  31  Petersen Sofie Lykke  2005  ROSKILDE  0512AI  25 m  1:09.97   
47  42  Sejr Nikoline  2006  LYSENG  0604AJ  25 m  1:10.13   
48  118  Pej Sabrina Meldgaard  2006  GTI-GREVE  0626AJ  25 m  1:10.17   
49  201  Hovmark Ida  2005  THISTED  0528AG  25 m  1:10.26   
50  124  Lkkegaard Jasmine  2006  GLADSAXE  0604AB  25 m  1:10.31   
51  62  Thormann Katrine Beg  2006  IKAST  0692AD  25 m  1:10.41   
52  47  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  1:10.43   
53  243  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  1:10.95   
54  226  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  1:11.23   
55  193  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  1:11.26   
56  67  Parkhi Rikke  2006  HVIDOVRE  0626AC  25 m  1:11.34   
57  194  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  1:11.34   
58  251  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  25 m  1:11.58   
59  76  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  1:11.66   
60  94  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERD  0638AD  25 m  1:11.88   
61  181  Schnabelrauch Signe  2006  STT  0606AP  25 m  1:11.92   
62  165  Larsen Alma Bach  2006  AALBORG  0674AR  25 m  1:12.19   
63  214  Hjlund Sarah  2006  MK 31  0684AH  25 m  1:12.51   
64  68  Riis Charlotte Dreyer  2006  HOVEDSTAD  0686AE  25 m  1:12.70   
65  Munch-Jensen Amanda L.  2005  SOLRD  0514AQ  25 m  1:12.75   
66  11  Hjortshj Charlotte  2006  SOLRD  0658AP  25 m  1:13.47   
67  130  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  25 m  1:16.70   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
3_S
Lb 3, 200m Medley Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
133  Norby Kristine Nilsson  2005  GENTOFTE  0534AC  25 m  2:18.67   
West Mia  2006  ESBJERG  0632AY  25 m  2:18.78   
170  Romanski Fenja  2005  AALBORG  0598AH  25 m  2:18.89   
144  Andersen Amalie Staghj  2004  ESBJERG  0466AK  25 m  2:19.86   
69  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  2:20.48   
179  Tabor Schastine  2005  STT  0598AB  25 m  2:20.63   
34  Rnn Anna  2005  RINGE  0552AD  25 m  2:21.78   
72  Nddekr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  2:23.11   
24  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERD  0456AA  25 m  2:23.17   
10  71  Zebitz Josefine  2004  HOVEDSTAD  0454AI  25 m  2:23.42   
11  238  Petersen Emilie Podiss  2004  H2Odense  0404AO  25 m  2:23.48   
12  73  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  2:25.37   
13  26  Frydendahl Mille  2006  ALLERD  0684AB  25 m  2:25.98   
14  164  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  25 m  2:26.48   
15  219  Kapke Clara  2006  VEJLE  0614AB  25 m  2:26.65   
16  131  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  25 m  2:28.20   
17  171  Hyltoft Caroline Lrke  2006  AALBORG  0678AO  25 m  2:29.28   
18  45  Langvad Nanna  2005  LYSENG  0512BA  25 m  2:29.49   
19  53  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  2:29.61   
20  227  Srensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  2:29.77   
21  232  Dige Anne Katrine  2006  SKOVBAKKEN  0654AF  25 m  2:30.30   
22  249  Rasmussen Freja Rjkjr  2004  ST-NEPTUN  0496AD  25 m  2:30.48   
23  103  Wiberg Mikkeline Rud  2005  HELSINGR  0584AH  25 m  2:32.86   
24  177  Vedel Dicte Laurberg  2006  STT  0606AA  25 m  2:34.42   
25  58  Petersen Andrea Nhr  2006  KGE  0686AB  25 m  2:36.82   
26  161  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  25 m  2:41.58   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
5_S
Lb 5, 50m Rygsvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.31 07-12-2019 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 26.98 31-03-2012 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
141  Jacobsen Ida  2005  ESBJERG  0516AM  25 m  29.17   
246  Stage Alma Heyn  2004  KVIK  0462AC  25 m  29.81   
57  Larsen Amalie Wichmann  2005  KGE  0564AB  25 m  29.82   
106  Pedersen Emmely stman  2005  HELSINGR  0588AN  25 m  29.94   
66  Dann-Nielsen Lrke  2005  HVIDOVRE  0552AL  25 m  30.26   
104  Hietala Linnea  2004  HELSINGR  0442AE  25 m  30.31   
30  Boelt Agnete  2006  ALLERD  0652AD  25 m  30.37   
162  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  25 m  30.53   
140  Nielsen Josefine  2005  FR.VRK  0564AI  25 m  30.69   
10  166  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  25 m  30.83   
11  89  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  25 m  30.88   
12  70  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  30.92   
13  212  Salomonsen Kajsa  2005  MK 31  0514AD  25 m  31.10   
14  98  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  25 m  31.41   
15  44  Bjerg Martha  2004  LYSENG  0454AK  25 m  31.43   
16  236  Jensen Mille Kjr  2004  SKOVBAKKEN  0418AF  25 m  31.43   
17  241  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  31.46   
18  138  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  25 m  31.54   
19  110  Olesen Sisse Berg  2005  HASLEV  0514AB  25 m  31.64   
20  96  Eie Signe  2005  HERLEV  0582AP  25 m  31.74   
21  245  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  31.74   
22  Andersen Juliane Bo  2005  A6 JGI  0564AL  25 m  31.80   
23  204  Larsen Annika Britt  2005  GTI-TUNE  0586AD  25 m  31.85   
24  196  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  31.86   
25  49  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  31.91   
26  95  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  25 m  31.99   
27  93  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERD  0652AA  25 m  32.06   
28  80  Obert Freja  2006  HORSENS  0622AT  25 m  32.07   
29  38  Lundsfryd Thilde Rosen  2004  RINGE  0424AN  25 m  32.10   
30  16  Lauritsen Ester Ledager  2005  SILKEBORG  0536AQ  25 m  32.18   
31  173  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  25 m  32.29   
32  244  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  32.37   
33  205  Segato Julie  2005  GTI-TUNE  0538AJ  25 m  32.40   
34  240  Mathiasen Silje  2006  SLAGELSE  0628AG  25 m  32.47   
35  132  Cour Liva la  2006  GENTOFTE  0642AQ  25 m  32.55   
36  92  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERD  0648AG  25 m  32.57   
37  160  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  25 m  32.60   
38  63  Hkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  32.66   
39  22  Porsdal Catrine  2005  BIRKERD  0536AA  25 m  32.74   
40  78  Rasmussen Annemone  2006  HORSENS  0674AC  25 m  32.75   
41  Bgsted Clara Hejndorff  2006  PINGVINEN  0626AO  25 m  32.90   
42  Spring Cassandra  2005  PINGVINEN  0546AR  25 m  33.48   
43  36  Lundsfryd Lrke Rosen  2006  RINGE  0678AG  25 m  34.02   
44  90  Lythcke Amalie  2006  HILLERD  0686AT  25 m  35.01   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
7_S
Lb 7, 100m Brystsvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:06.73 2019-10-31 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
111  Schulze Nele  2004  HADERSLEV  0492AH  25 m  1:08.21   
127  Bartels Sara Damkjr  2004  GLADSAXE  0478AC  25 m  1:09.51   
198  Jung Mathilda Hyldal  2004  TRITON B  0414AM  25 m  1:09.73   
174  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  25 m  1:11.15   
17  Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  25 m  1:11.48   
188  Fuglsang Anna Munk  2005  S 68  0538AI  25 m  1:11.53   
Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  1:11.73   
60  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  1:12.40   
150  Olesen Amanda Busk  2005  ESBJERG  0558AH  25 m  1:12.56   
10  195  Boeck Dagmar  2004  TRITON B  0458AM  25 m  1:12.77   
11  228  Forsberg Dicte Skov  2004  VIBORG  0466AM  25 m  1:12.88   
12  237  Sndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  1:13.43   
13  233  Hjort Eva  2004  SKOVBAKKEN  0452AE  25 m  1:13.66   
14  220  Hansen Maria Bebe  2004  VEJLE  0482AG  25 m  1:13.89   
15  25  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERD  0594AE  25 m  1:14.43   
16  37  Hemmelff Olivia  2006  RINGE  0648AK  25 m  1:14.75   
17  152  Asmussen Mathilde Thy  2004  DELTA  0426AT  25 m  1:14.97   
18  108  Frch Caroline Villum  2005  HELSINGR  0502AG  25 m  1:15.24   
19  225  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  1:15.88   
20  40  Hansen Frederikke B.  2005  NSTVED  0532AE  25 m  1:16.22   
21  99  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  25 m  1:16.78   
22  178  Hartvig-Olsen Emilie  2006  STT  0634AH  25 m  1:16.84   
23  81  Schousboe Rosa Marie  2005  HORSENS  0578AJ  25 m  1:17.02   
24  117  Pedersen Sarah Ankjr  2006  GTI-GREVE  0686AJ  25 m  1:17.04   
25  39  Pedersen Kristine Kipper  2004  NYBORG  0494AV  25 m  1:17.05   
26  208  Kirketerp Cille  2005  MK 31  0526AK  25 m  1:17.14   
27  107  Weber Johanne  2005  HELSINGR  0574AH  25 m  1:17.33   
28  21  Hjberg Asta  2005  BIRKERD  0546AB  25 m  1:17.41   
29  146  hlenschlger Emilie  2006  ESBJERG  0652AC  25 m  1:17.49   
30  61  Mller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  1:17.59   
31  149  Jensen Marie  2005  ESBJERG  0516AO  25 m  1:17.68   
32  224  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  1:17.78   
33  207  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  1:17.93   
34  114  Englev Elisabeth Augusta  2006  GTI-GREVE  0604AE  25 m  1:17.96   
35  215  Pedersen Hannah B.  2005  MK 31  0574AD  25 m  1:18.00   
36  15  Opperfelt Nynne Zandra  2006  SOLRD  0678AP  25 m  1:18.01   
37  172  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  25 m  1:18.03   
38  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRD  0548AJ  25 m  1:18.14   
39  155  Stoltenhoff Katrine  2006  BRDSTRUP  0672AM  25 m  1:18.14   
40  46  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  1:18.17   
41  248  Nrgaard Ida-Marie  2005  FR.VRK  0596AG  25 m  1:18.18   
42  28  Mindested Caroline Bach  2005  ALLERD  0592AF  25 m  1:18.20   
43  229  Vingborg Elisabeth  2005  VIBORG  0526AL  25 m  1:18.22   
44  159  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  25 m  1:18.26   
45  126  Bartels Maja Damkjr  2006  GLADSAXE  0656AL  25 m  1:18.34   
46  10  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRD  0632AL  25 m  1:18.40   
47  222  Usinger Laika  2006  VEST  0636AV  25 m  1:18.50   
48  216  Holme Sofie Dyg  2005  VEJLE  0598AO  25 m  1:18.68   
49  217  Windfeld Ann-Katrine  2006  VEJLE  0634AD  25 m  1:18.82   
50  87  Hedegaard Julie Kvolbk  2006  HOBRO  0658AV  25 m  1:18.99   
51  234  Olesen Freja Krjgaard  2005  SKOVBAKKEN  0506AP  25 m  1:19.01   
52  48  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  1:19.09   
53  35  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  1:19.12   
54  190  Sakic Selma Nygreen  2006  S 68  0662AS  25 m  1:19.42   
55  65  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HVIDOVRE  0638AB  25 m  1:19.74   
56  41  Juul Freja  2006  NSTVED  0656AF  25 m  1:19.84   
57  163  Russo Luanna  2006  AALBORG  0604AM  25 m  1:19.90   
58  156  Jakobsen Sofie Hjorth  2005  BJERRE HER  0586AO  25 m  1:20.02   
59  154  Harpth Stella  2006  BRDSTRUP  0656AH  25 m  1:20.20   
60  242  Toft Annette  2006  SLAGELSE  0672AC  25 m  1:20.36   
61  129  Roos Henriette  2006  GLADSAXE  0602AB  25 m  1:20.61   
62  116  Clausen Lrke Marie  2005  GTI-GREVE  0504AE  25 m  1:20.83   
63  210  Rasmussen Johanna  2006  MK 31  0632AG  25 m  1:21.04   
64  84  Bach Anna  2006  HOLSTEBRO  0694AF  25 m  1:21.21   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
9_S
Lb 9, 400m Frisvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 4:06.51 23-10-2011 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
197  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  4:18.19   
247  Olsen Emilia C. R.  2004  KVIK  0424AO  25 m  4:25.22   
235  Dige Laura Marie  2004  SKOVBAKKEN  0404AE  25 m  4:27.08   
102  Trjgaard Caroline  2005  HELSINGR  0566AH  25 m  4:27.24   
74  Jensen Caroline Wiuff  2004  HOVEDSTAD  0492AD  25 m  4:28.70   
23  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERD  0484AA  25 m  4:29.59   
142  Freund Ss  2004  ESBJERG  0454AG  25 m  4:31.02   
169  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  25 m  4:31.63   
199  Weiner Alba Lyhne  2004  SLLERD  0486AT  25 m  4:31.68   
10  123  Srensen Viktoria Freja  2004  GLADSAXE  0476AA  25 m  4:32.03   
11  50  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  4:32.22   
12  Bramm Sif  2006  A6 JGI  0624AE  25 m  4:33.54   
13  218  Pedersen Aurelia  2004  VEJLE  0414AA  25 m  4:33.74   
14  27  Vede Andrea Lindberg  2006  ALLERD  0644AC  25 m  4:34.42   
15  32  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  4:34.59   
16  Brage Silja  2005  A6 JGI  0544AL  25 m  4:35.45   
17  239  Klver-Kristensen Mia T.  2004  H2Odense  0496AH  25 m  4:36.27   
18  122  Krgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  25 m  4:36.97   
19  223  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  4:37.95   
20  20  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERD  0526AE  25 m  4:39.88   
21  176  Rasmussen Cille Winskov  2006  STT  0624AA  25 m  4:41.47   
22  230  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  4:42.14   
23  202  Bach Tilde Se  2005  THISTED  0524AH  25 m  4:42.19   
24  175  Khn Annika  2005  STT  0596AK  25 m  4:45.35   
25  12  Haack Jaqueline  2006  SOLRD  0672AN  25 m  4:46.35   
26  13  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRD  0694AI  25 m  4:46.43   
27  112  Stamholt Maja  2005  HADERSLEV  0528AH  25 m  4:46.95   
28  221  Bygum Anna Blom  2006  VEST  0682AI  25 m  4:47.74   
29  213  Zastrojevic Maja  2006  MK 31  0646AE  25 m  4:48.09   
30  211  Eiler Filippa  2005  MK 31  0588AI  25 m  4:48.43   
31  139  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  25 m  4:49.56   
32  113  Thastrup-Hansen Anne  2006  HADERSLEV  0688AV  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
13_S
Lb 13, 200m Butterfly Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Micha stergaard (1987) 2:04.98 15-11-2009 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 11-11-2016 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
134  Dolan Asta Poulsen  2004  GENTOFTE  0414AH  25 m  2:14.45   
167  Frost Camilla Nrgaard  2005  AALBORG  0588AM  25 m  2:19.06   
168  Frost Cecilie Nrgaard  2005  AALBORG  0598AM  25 m  2:19.69   
209  Hvring Sofie Bruun  2004  MK 31  0408AB  25 m  2:21.83   
135  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  GENTOFTE  0554AB  25 m  2:24.71   
144  Andersen Amalie Staghj  2004  ESBJERG  0466AK  25 m  2:24.84   
82  Fevre Sofie Le  2004  HORSENS  0448AX  25 m  2:25.09   
71  Zebitz Josefine  2004  HOVEDSTAD  0454AI  25 m  2:26.66   
32  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  2:27.91   
10  125  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  25 m  2:28.21   
11  148  Weide Kathrine  2004  ESBJERG  0402AO  25 m  2:28.64   
12  182  Hartvig-Olsen Clara  2004  STT  0402AP  25 m  2:29.57   
13  33  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  25 m  2:29.92   
14  43  Bertram Marie  2006  LYSENG  0672AQ  25 m  2:30.34   
15  158  Larsen Laura Vedel  2005  AGF  0554AK  25 m  2:30.89   
16  119  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  2:30.95   
17  232  Dige Anne Katrine  2006  SKOVBAKKEN  0654AF  25 m  2:30.95   
18  218  Pedersen Aurelia  2004  VEJLE  0414AA  25 m  2:31.71   
19  164  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  25 m  2:31.76   
20  10  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRD  0632AL  25 m  2:32.71   
21  14  Andersen Nicole Damhj  2006  SOLRD  0674AN  25 m  2:33.29   
22  227  Srensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  2:33.33   
23  18  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  25 m  2:34.48   
24  118  Pej Sabrina Meldgaard  2006  GTI-GREVE  0626AJ  25 m  2:34.99   
25  88  Andersen Karoline Prang  2005  HOBRO  0534AH  25 m  2:35.22   
26  225  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  2:35.26   
27  191  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  2:35.28   
28  206  Mller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  2:37.65   
29  201  Hovmark Ida  2005  THISTED  0528AG  25 m  2:38.82   
30  Munch-Jensen Amanda L.  2005  SOLRD  0514AQ  25 m  2:38.84   
31  56  Krumbak Josefine  2004  KGE  0458AD  25 m  2:39.18   
32  55  Bollmann Klara-Sofie  2006  KGE  0676AA  25 m  2:39.35   
33  214  Hjlund Sarah  2006  MK 31  0684AH  25 m  2:39.41   
34  47  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  2:40.88   
35  11  Hjortshj Charlotte  2006  SOLRD  0658AP  25 m  2:42.39   
36  124  Lkkegaard Jasmine  2006  GLADSAXE  0604AB  25 m  2:43.28   
37  165  Larsen Alma Bach  2006  AALBORG  0674AR  25 m  2:43.31   
38  97  Kallese Liv Waag  2006  HERLEV  0634AF  25 m  2:43.59   
39  67  Parkhi Rikke  2006  HVIDOVRE  0626AC  25 m  2:43.74   
40  117  Pedersen Sarah Ankjr  2006  GTI-GREVE  0686AJ  25 m  2:44.30   
41  128  Roos Bianca  2006  GLADSAXE  0622AB  25 m  2:44.56   
42  31  Petersen Sofie Lykke  2005  ROSKILDE  0512AI  25 m  2:45.37   
43  100  Alfast Ellen Simoni  2006  HERLEV  0604AI  25 m  2:45.45   
44  19  Bock Emilie Bie  2005  SILKEBORG  0554AE  25 m  2:47.44   
45  42  Sejr Nikoline  2006  LYSENG  0604AJ  25 m  2:48.29   
46  120  Postgaard Leonora M  2006  GSK  0666AD  25 m  2:48.38   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
15_S
Lb 15, 100m Rygsvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 55.99 13-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 57.57 09-12-2011 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
133  Norby Kristine Nilsson  2005  GENTOFTE  0534AC  25 m  1:01.90   
246  Stage Alma Heyn  2004  KVIK  0462AC  25 m  1:03.26   
170  Romanski Fenja  2005  AALBORG  0598AH  25 m  1:03.31   
57  Larsen Amalie Wichmann  2005  KGE  0564AB  25 m  1:03.70   
73  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  1:03.71   
24  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERD  0456AA  25 m  1:03.75   
141  Jacobsen Ida  2005  ESBJERG  0516AM  25 m  1:04.06   
219  Kapke Clara  2006  VEJLE  0614AB  25 m  1:04.84   
137  stergaard Astrid M.  2004  GENTOFTE  0412AS  25 m  1:05.18   
10  30  Boelt Agnete  2006  ALLERD  0652AD  25 m  1:05.29   
11  162  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  25 m  1:05.38   
12  66  Dann-Nielsen Lrke  2005  HVIDOVRE  0552AL  25 m  1:05.45   
13  236  Jensen Mille Kjr  2004  SKOVBAKKEN  0418AF  25 m  1:05.69   
14  157  Justesen Frida Saks  2004  AGF  0452AM  25 m  1:05.76   
15  106  Pedersen Emmely stman  2005  HELSINGR  0588AN  25 m  1:05.97   
16  104  Hietala Linnea  2004  HELSINGR  0442AE  25 m  1:06.03   
17  70  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  1:06.13   
18  34  Rnn Anna  2005  RINGE  0552AD  25 m  1:06.49   
19  138  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  25 m  1:06.58   
20  166  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  25 m  1:06.66   
21  140  Nielsen Josefine  2005  FR.VRK  0564AI  25 m  1:06.71   
22  235  Dige Laura Marie  2004  SKOVBAKKEN  0404AE  25 m  1:06.80   
23  240  Mathiasen Silje  2006  SLAGELSE  0628AG  25 m  1:07.02   
24  151  Keulen Femke Iris  2005  ESBJERG  0582AS  25 m  1:07.14   
25  44  Bjerg Martha  2004  LYSENG  0454AK  25 m  1:07.25   
26  174  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  25 m  1:07.29   
27  89  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  25 m  1:07.37   
28  204  Larsen Annika Britt  2005  GTI-TUNE  0586AD  25 m  1:07.61   
29  72  Nddekr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  1:07.89   
30  Andersen Juliane Bo  2005  A6 JGI  0564AL  25 m  1:08.09   
31  212  Salomonsen Kajsa  2005  MK 31  0514AD  25 m  1:08.13   
32  163  Russo Luanna  2006  AALBORG  0604AM  25 m  1:08.22   
33  38  Lundsfryd Thilde Rosen  2004  RINGE  0424AN  25 m  1:08.38   
34  245  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  1:08.54   
35  252  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  25 m  1:08.70  EFT 
36  171  Hyltoft Caroline Lrke  2006  AALBORG  0678AO  25 m  1:08.71   
37  49  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  1:08.76   
38  196  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  1:08.80   
39  22  Porsdal Catrine  2005  BIRKERD  0536AA  25 m  1:08.81   
40  Bramm Sif  2006  A6 JGI  0624AE  25 m  1:08.84   
41  103  Wiberg Mikkeline Rud  2005  HELSINGR  0584AH  25 m  1:08.89   
42  121  Lange Nikoline Marie  2005  GLADSAXE  0594AF  25 m  1:08.93   
43  26  Frydendahl Mille  2006  ALLERD  0684AB  25 m  1:08.98   
44  95  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  25 m  1:09.14   
45  160  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  25 m  1:09.17   
46  12  Haack Jaqueline  2006  SOLRD  0672AN  25 m  1:09.34   
47  16  Lauritsen Ester Ledager  2005  SILKEBORG  0536AQ  25 m  1:09.38   
48  114  Englev Elisabeth Augusta  2006  GTI-GREVE  0604AE  25 m  1:10.08   
49  29  Mulipola Astrid  2006  ALLERD  0696AG  25 m  1:10.09   
50  205  Segato Julie  2005  GTI-TUNE  0538AJ  25 m  1:10.44   
51  36  Lundsfryd Lrke Rosen  2006  RINGE  0678AG  25 m  1:10.58   
52  173  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  25 m  1:10.59   
53  80  Obert Freja  2006  HORSENS  0622AT  25 m  1:10.88   
54  76  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  1:10.92   
55  46  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  1:10.95   
56  130  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  25 m  1:11.04   
57  231  Kristensen Lea Kjr  2004  VIBORG  0466AS  25 m  1:11.75   
58  Spring Cassandra  2005  PINGVINEN  0546AR  25 m  1:12.04   
59  84  Bach Anna  2006  HOLSTEBRO  0694AF  25 m  1:12.91   
60  78  Rasmussen Annemone  2006  HORSENS  0674AC  25 m  1:13.07   
61  251  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  25 m  1:13.63   
62  161  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  25 m  1:13.87   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
18_S
Lb 18, 50m Frisvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 12-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 11-12-2016 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
111  Schulze Nele  2004  HADERSLEV  0492AH  25 m  25.77   
109  Dahl Alma Bendix  2005  HELSINGR  0574AN  25 m  25.81   
179  Tabor Schastine  2005  STT  0598AB  25 m  25.95   
197  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  26.10   
105  Thorsen Mathilde Maria  2004  HELSINGR  0484AI  25 m  26.30   
45  Langvad Nanna  2005  LYSENG  0512BA  25 m  26.32   
69  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  26.34   
208  Kirketerp Cille  2005  MK 31  0526AK  25 m  26.63   
Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  26.72   
10  136  Helmark Cecilie Care  2005  GENTOFTE  0502AL  25 m  26.78   
11  West Mia  2006  ESBJERG  0632AY  25 m  26.90   
12  143  Mescher Tiana  2004  ESBJERG  0458BE  25 m  26.90   
13  127  Bartels Sara Damkjr  2004  GLADSAXE  0478AC  25 m  26.97   
14  115  Madsen Julie Liv  2006  GTI-GREVE  0682AB  25 m  26.98   
15  83  Nissen Stine Bendixen  2004  HORSENS  0406AS  25 m  27.03   
16  79  Carstensen Clara Matilde  2004  HORSENS  0436AP  25 m  27.36   
17  211  Eiler Filippa  2005  MK 31  0588AI  25 m  27.39   
18  250  Rasmussen Sofie Kruse  2005  ST-NEPTUN  0502AQ  25 m  27.42   
19  17  Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  25 m  27.44   
20  198  Jung Mathilda Hyldal  2004  TRITON B  0414AM  25 m  27.47   
21  203  Srensen Josefine Arbo  2004  GTI-TUNE  0446AD  25 m  27.47   
22  77  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  27.51   
23  192  Jensen Ellen  2005  SNDERBORG  0546AF  25 m  27.51   
24  60  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  27.53   
25  195  Boeck Dagmar  2004  TRITON B  0458AM  25 m  27.53   
26  241  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  27.56   
27  98  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  25 m  27.58   
28  239  Klver-Kristensen Mia T.  2004  H2Odense  0496AH  25 m  27.60   
29  64  Sndergaard Amalie Rose  2006  HRSHOLM  0618AF  25 m  27.61   
30  180  Brnnicke Maya Krogh  2005  STT  0508AB  25 m  27.62   
31  52  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  27.64   
32  20  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERD  0526AE  25 m  27.68   
33  150  Olesen Amanda Busk  2005  ESBJERG  0558AH  25 m  27.71   
34  27  Vede Andrea Lindberg  2006  ALLERD  0644AC  25 m  27.73   
35  249  Rasmussen Freja Rjkjr  2004  ST-NEPTUN  0496AD  25 m  27.74   
36  145  Wolf Sofie A.  2006  ESBJERG  0686AF  25 m  27.79   
37  91  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERD  0566AK  25 m  27.84   
38  110  Olesen Sisse Berg  2005  HASLEV  0514AB  25 m  27.88   
39  96  Eie Signe  2005  HERLEV  0582AP  25 m  27.90   
40  93  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERD  0652AA  25 m  28.02   
41  35  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  28.04   
42  54  Ankersen Mie  2006  KGE  0622AD  25 m  28.04   
43  53  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  28.07   
44  85  Brixen Mille Broholm  2005  HOLSTEBRO  0504AG  25 m  28.08   
45  155  Stoltenhoff Katrine  2006  BRDSTRUP  0672AM  25 m  28.10   
46  189  Thirup Matilde  2005  S 68  0536AL  25 m  28.13   
47  63  Hkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  28.16   
48  226  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  28.26   
49  243  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  28.26   
50  215  Pedersen Hannah B.  2005  MK 31  0574AD  25 m  28.35   
51  113  Thastrup-Hansen Anne  2006  HADERSLEV  0688AV  25 m  28.41   
52  86  Hansen Katrine  2006  HOLBK  0686AS  25 m  28.43   
53  147  Frederiksen Karoline R.  2006  ESBJERG  0638AH  25 m  28.44   
54  101  Pedersen Caroline Sgaard  2005  HELSINGR  0562AX  25 m  28.48   
55  200  Nrskov Anna  2004  SLLERD  0414AO  25 m  28.50   
56  59  Mller Olivia Lildballe  2004  KGE  0452AF  25 m  28.61   
57  153  Bernsdorf Anna Dora  2006  DELTA  0636AW  25 m  28.63   
58  92  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERD  0648AG  25 m  28.64   
59  176  Rasmussen Cille Winskov  2006  STT  0624AA  25 m  28.72   
60  132  Cour Liva la  2006  GENTOFTE  0642AQ  25 m  29.37   
61  90  Lythcke Amalie  2006  HILLERD  0686AT  25 m  29.41   
62  194  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  29.69   
63  248  Nrgaard Ida-Marie  2005  FR.VRK  0596AG  25 m  30.16   
64  94  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERD  0638AD  25 m  30.17   
65  Bgsted Clara Hejndorff  2006  PINGVINEN  0626AO  25 m  31.52   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
20_S
Lb 20, 1500m Frisvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 28-11-2009 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 26-03-2004 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
23  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERD  0484AA  25 m  17:35.01   
169  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  25 m  17:40.46   
74  Jensen Caroline Wiuff  2004  HOVEDSTAD  0492AD  25 m  17:42.44   
123  Srensen Viktoria Freja  2004  GLADSAXE  0476AA  25 m  17:55.55   
199  Weiner Alba Lyhne  2004  SLLERD  0486AT  25 m  17:56.98   
Brage Silja  2005  A6 JGI  0544AL  25 m  18:00.52   
102  Trjgaard Caroline  2005  HELSINGR  0566AH  25 m  18:10.26   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
24_S
Lb 24, 200m Frisvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
197  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  2:01.87   
170  Romanski Fenja  2005  AALBORG  0598AH  25 m  2:05.21   
34  Rnn Anna  2005  RINGE  0552AD  25 m  2:05.91   
45  Langvad Nanna  2005  LYSENG  0512BA  25 m  2:06.12   
44  Bjerg Martha  2004  LYSENG  0454AK  25 m  2:06.26   
74  Jensen Caroline Wiuff  2004  HOVEDSTAD  0492AD  25 m  2:06.39   
102  Trjgaard Caroline  2005  HELSINGR  0566AH  25 m  2:06.42   
West Mia  2006  ESBJERG  0632AY  25 m  2:06.44   
27  Vede Andrea Lindberg  2006  ALLERD  0644AC  25 m  2:07.21   
10  105  Thorsen Mathilde Maria  2004  HELSINGR  0484AI  25 m  2:07.45   
11  247  Olsen Emilia C. R.  2004  KVIK  0424AO  25 m  2:07.77   
12  142  Freund Ss  2004  ESBJERG  0454AG  25 m  2:07.89   
13  69  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  2:08.28   
14  50  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  2:09.33   
15  134  Dolan Asta Poulsen  2004  GENTOFTE  0414AH  25 m  2:09.50   
16  23  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERD  0484AA  25 m  2:09.70   
17  66  Dann-Nielsen Lrke  2005  HVIDOVRE  0552AL  25 m  2:09.75   
18  218  Pedersen Aurelia  2004  VEJLE  0414AA  25 m  2:10.03   
19  230  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  2:10.03   
20  199  Weiner Alba Lyhne  2004  SLLERD  0486AT  25 m  2:10.29   
21  169  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  25 m  2:10.54   
22  192  Jensen Ellen  2005  SNDERBORG  0546AF  25 m  2:10.71   
23  83  Nissen Stine Bendixen  2004  HORSENS  0406AS  25 m  2:10.81   
24  122  Krgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  25 m  2:11.21   
25  223  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  2:11.27   
26  143  Mescher Tiana  2004  ESBJERG  0458BE  25 m  2:11.76   
27  175  Khn Annika  2005  STT  0596AK  25 m  2:12.09   
28  115  Madsen Julie Liv  2006  GTI-GREVE  0682AB  25 m  2:12.29   
29  172  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  25 m  2:12.34   
30  32  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  2:12.60   
31  89  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  25 m  2:12.65   
32  28  Mindested Caroline Bach  2005  ALLERD  0592AF  25 m  2:13.16   
33  20  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERD  0526AE  25 m  2:13.33   
34  203  Srensen Josefine Arbo  2004  GTI-TUNE  0446AD  25 m  2:13.50   
35  30  Boelt Agnete  2006  ALLERD  0652AD  25 m  2:13.54   
36  250  Rasmussen Sofie Kruse  2005  ST-NEPTUN  0502AQ  25 m  2:13.74   
37  155  Stoltenhoff Katrine  2006  BRDSTRUP  0672AM  25 m  2:14.21   
38  93  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERD  0652AA  25 m  2:14.84   
39  202  Bach Tilde Se  2005  THISTED  0524AH  25 m  2:14.98   
40  53  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  2:15.03   
41  171  Hyltoft Caroline Lrke  2006  AALBORG  0678AO  25 m  2:15.38   
42  244  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  2:15.89   
43  139  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  25 m  2:15.90   
44  13  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRD  0694AI  25 m  2:16.56   
45  79  Carstensen Clara Matilde  2004  HORSENS  0436AP  25 m  2:16.68   
46  176  Rasmussen Cille Winskov  2006  STT  0624AA  25 m  2:16.68   
47  124  Lkkegaard Jasmine  2006  GLADSAXE  0604AB  25 m  2:19.20   
48  118  Pej Sabrina Meldgaard  2006  GTI-GREVE  0626AJ  25 m  2:19.40   
49  213  Zastrojevic Maja  2006  MK 31  0646AE  25 m  2:19.62   
50  165  Larsen Alma Bach  2006  AALBORG  0674AR  25 m  2:22.36   
51  193  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  2:24.22   
52  189  Thirup Matilde  2005  S 68  0536AL  25 m  2:24.42   
53  Bgsted Clara Hejndorff  2006  PINGVINEN  0626AO  25 m  2:31.38   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
26_S
Lb 26, 400m Medley Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 18-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 19-11-2016 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
133  Norby Kristine Nilsson  2005  GENTOFTE  0534AC  25 m  4:47.12   
71  Zebitz Josefine  2004  HOVEDSTAD  0454AI  25 m  4:55.60   
109  Dahl Alma Bendix  2005  HELSINGR  0574AN  25 m  4:56.46   
235  Dige Laura Marie  2004  SKOVBAKKEN  0404AE  25 m  5:03.42   
174  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  25 m  5:03.95   
Bramm Sif  2006  A6 JGI  0624AE  25 m  5:06.72   
238  Petersen Emilie Podiss  2004  H2Odense  0404AO  25 m  5:07.13   
227  Srensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  5:07.64   
123  Srensen Viktoria Freja  2004  GLADSAXE  0476AA  25 m  5:07.76   
10  Brage Silja  2005  A6 JGI  0544AL  25 m  5:08.77   
11  73  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  5:11.94   
12  219  Kapke Clara  2006  VEJLE  0614AB  25 m  5:12.92   
13  232  Dige Anne Katrine  2006  SKOVBAKKEN  0654AF  25 m  5:14.39   
14  70  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  5:17.85   
15  10  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRD  0632AL  25 m  5:17.89   
16  131  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  25 m  5:19.76   
17  75  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  25 m  5:19.95   
18  138  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  25 m  5:21.50   
19  182  Hartvig-Olsen Clara  2004  STT  0402AP  25 m  5:23.30   
20  12  Haack Jaqueline  2006  SOLRD  0672AN  25 m  5:24.79   
21  158  Larsen Laura Vedel  2005  AGF  0554AK  25 m  5:25.12   
22  Spring Cassandra  2005  PINGVINEN  0546AR  25 m  5:26.62   
23  234  Olesen Freja Krjgaard  2005  SKOVBAKKEN  0506AP  25 m  5:27.34   
24  112  Stamholt Maja  2005  HADERSLEV  0528AH  25 m  5:29.08   
25  97  Kallese Liv Waag  2006  HERLEV  0634AF  25 m  5:30.13   
26  240  Mathiasen Silje  2006  SLAGELSE  0628AG  25 m  5:30.68   
27  128  Roos Bianca  2006  GLADSAXE  0622AB  25 m  5:31.60   
28  178  Hartvig-Olsen Emilie  2006  STT  0634AH  25 m  5:32.71   
29  11  Hjortshj Charlotte  2006  SOLRD  0658AP  25 m  5:32.79   
30  15  Opperfelt Nynne Zandra  2006  SOLRD  0678AP  25 m  5:32.93   
31  120  Postgaard Leonora M  2006  GSK  0666AD  25 m  5:33.06   
32  68  Riis Charlotte Dreyer  2006  HOVEDSTAD  0686AE  25 m  5:33.74   
33  161  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  25 m  5:36.20   
34  231  Kristensen Lea Kjr  2004  VIBORG  0466AS  25 m  5:36.59   
35  14  Andersen Nicole Damhj  2006  SOLRD  0674AN  25 m  5:42.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
27_S
Lb 27, 50m Butterfly Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 05-12-2014 
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 04-11-2017 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
209  Hvring Sofie Bruun  2004  MK 31  0408AB  25 m  26.86   
179  Tabor Schastine  2005  STT  0598AB  25 m  27.47   
136  Helmark Cecilie Care  2005  GENTOFTE  0502AL  25 m  27.55   
145  Wolf Sofie A.  2006  ESBJERG  0686AF  25 m  27.65   
167  Frost Camilla Nrgaard  2005  AALBORG  0588AM  25 m  28.10   
77  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  28.18   
137  stergaard Astrid M.  2004  GENTOFTE  0412AS  25 m  28.50   
57  Larsen Amalie Wichmann  2005  KGE  0564AB  25 m  28.73   
82  Fevre Sofie Le  2004  HORSENS  0448AX  25 m  28.76   
10  168  Frost Cecilie Nrgaard  2005  AALBORG  0598AM  25 m  28.88   
11  98  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  25 m  28.96   
12  157  Justesen Frida Saks  2004  AGF  0452AM  25 m  28.98   
13  162  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  25 m  28.98   
14  135  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  GENTOFTE  0554AB  25 m  29.10   
15  54  Ankersen Mie  2006  KGE  0622AD  25 m  29.24   
16  188  Fuglsang Anna Munk  2005  S 68  0538AI  25 m  29.26   
17  43  Bertram Marie  2006  LYSENG  0672AQ  25 m  29.29   
18  236  Jensen Mille Kjr  2004  SKOVBAKKEN  0418AF  25 m  29.34   
19  127  Bartels Sara Damkjr  2004  GLADSAXE  0478AC  25 m  29.46   
20  119  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  29.48   
21  80  Obert Freja  2006  HORSENS  0622AT  25 m  29.51   
22  59  Mller Olivia Lildballe  2004  KGE  0452AF  25 m  29.52   
23  148  Weide Kathrine  2004  ESBJERG  0402AO  25 m  29.52   
24  24  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERD  0456AA  25 m  29.60   
25  252  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  25 m  29.62  EFT 
26  29  Mulipola Astrid  2006  ALLERD  0696AG  25 m  29.63   
27  106  Pedersen Emmely stman  2005  HELSINGR  0588AN  25 m  29.63   
28  147  Frederiksen Karoline R.  2006  ESBJERG  0638AH  25 m  29.80   
29  110  Olesen Sisse Berg  2005  HASLEV  0514AB  25 m  29.81   
30  51  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  29.88   
31  180  Brnnicke Maya Krogh  2005  STT  0508AB  25 m  29.91   
32  121  Lange Nikoline Marie  2005  GLADSAXE  0594AF  25 m  29.93   
33  153  Bernsdorf Anna Dora  2006  DELTA  0636AW  25 m  29.95   
34  88  Andersen Karoline Prang  2005  HOBRO  0534AH  25 m  29.98   
35  125  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  25 m  29.98   
36  101  Pedersen Caroline Sgaard  2005  HELSINGR  0562AX  25 m  30.01   
37  243  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  30.03   
38  96  Eie Signe  2005  HERLEV  0582AP  25 m  30.05   
39  132  Cour Liva la  2006  GENTOFTE  0642AQ  25 m  30.05   
40  141  Jacobsen Ida  2005  ESBJERG  0516AM  25 m  30.10   
41  16  Lauritsen Ester Ledager  2005  SILKEBORG  0536AQ  25 m  30.11   
42  206  Mller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  30.11   
43  85  Brixen Mille Broholm  2005  HOLSTEBRO  0504AG  25 m  30.16   
44  200  Nrskov Anna  2004  SLLERD  0414AO  25 m  30.16   
45  49  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  30.18   
46  18  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  25 m  30.23   
47  91  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERD  0566AK  25 m  30.41   
48  64  Sndergaard Amalie Rose  2006  HRSHOLM  0618AF  25 m  30.47   
49  47  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  30.68   
50  221  Bygum Anna Blom  2006  VEST  0682AI  25 m  30.71   
51  196  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  30.82   
52  55  Bollmann Klara-Sofie  2006  KGE  0676AA  25 m  30.85   
53  58  Petersen Andrea Nhr  2006  KGE  0686AB  25 m  30.91   
54  19  Bock Emilie Bie  2005  SILKEBORG  0554AE  25 m  30.93   
55  42  Sejr Nikoline  2006  LYSENG  0604AJ  25 m  30.95   
56  177  Vedel Dicte Laurberg  2006  STT  0606AA  25 m  31.07   
57  181  Schnabelrauch Signe  2006  STT  0606AP  25 m  31.09   
58  40  Hansen Frederikke B.  2005  NSTVED  0532AE  25 m  31.43   
59  61  Mller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  31.44   
60  100  Alfast Ellen Simoni  2006  HERLEV  0604AI  25 m  31.64   
61  86  Hansen Katrine  2006  HOLBK  0686AS  25 m  31.89   
62  160  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  25 m  32.03   
63  94  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERD  0638AD  25 m  32.07   
64  67  Parkhi Rikke  2006  HVIDOVRE  0626AC  25 m  32.21   
65  62  Thormann Katrine Beg  2006  IKAST  0692AD  25 m  32.39   
66  130  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  25 m  32.51   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
29_S
Lb 29, 200m Brystsvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 03-11-2018 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
111  Schulze Nele  2004  HADERSLEV  0492AH  25 m  2:30.28   
144  Andersen Amalie Staghj  2004  ESBJERG  0466AK  25 m  2:31.10   
198  Jung Mathilda Hyldal  2004  TRITON B  0414AM  25 m  2:31.39   
72  Nddekr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  2:34.58   
233  Hjort Eva  2004  SKOVBAKKEN  0452AE  25 m  2:35.60   
17  Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  25 m  2:35.87   
220  Hansen Maria Bebe  2004  VEJLE  0482AG  25 m  2:37.37   
150  Olesen Amanda Busk  2005  ESBJERG  0558AH  25 m  2:38.30   
164  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  25 m  2:38.35   
10  37  Hemmelff Olivia  2006  RINGE  0648AK  25 m  2:38.39   
11  60  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  2:39.19   
12  26  Frydendahl Mille  2006  ALLERD  0684AB  25 m  2:39.57   
13  228  Forsberg Dicte Skov  2004  VIBORG  0466AM  25 m  2:39.75   
14  108  Frch Caroline Villum  2005  HELSINGR  0502AG  25 m  2:40.89   
15  Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  2:40.97   
16  237  Sndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  2:42.39   
17  152  Asmussen Mathilde Thy  2004  DELTA  0426AT  25 m  2:43.32   
18  25  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERD  0594AE  25 m  2:43.99   
19  225  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  2:44.07   
20  39  Pedersen Kristine Kipper  2004  NYBORG  0494AV  25 m  2:45.48   
21  21  Hjberg Asta  2005  BIRKERD  0546AB  25 m  2:45.73   
22  222  Usinger Laika  2006  VEST  0636AV  25 m  2:46.49   
23  65  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HVIDOVRE  0638AB  25 m  2:46.83   
24  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRD  0548AJ  25 m  2:46.84   
25  224  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  2:47.30   
26  216  Holme Sofie Dyg  2005  VEJLE  0598AO  25 m  2:48.36   
27  87  Hedegaard Julie Kvolbk  2006  HOBRO  0658AV  25 m  2:48.45   
28  217  Windfeld Ann-Katrine  2006  VEJLE  0634AD  25 m  2:48.55   
29  107  Weber Johanne  2005  HELSINGR  0574AH  25 m  2:48.97   
30  229  Vingborg Elisabeth  2005  VIBORG  0526AL  25 m  2:49.22   
31  114  Englev Elisabeth Augusta  2006  GTI-GREVE  0604AE  25 m  2:49.57   
32  146  hlenschlger Emilie  2006  ESBJERG  0652AC  25 m  2:49.63   
33  129  Roos Henriette  2006  GLADSAXE  0602AB  25 m  2:49.64   
34  156  Jakobsen Sofie Hjorth  2005  BJERRE HER  0586AO  25 m  2:49.76   
35  48  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  2:50.10   
36  46  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  2:50.12   
37  149  Jensen Marie  2005  ESBJERG  0516AO  25 m  2:50.27   
38  116  Clausen Lrke Marie  2005  GTI-GREVE  0504AE  25 m  2:50.55   
39  207  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  2:50.77   
40  210  Rasmussen Johanna  2006  MK 31  0632AG  25 m  2:50.82   
41  76  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  2:51.51   
42  35  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  2:51.92   
43  99  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  25 m  2:52.05   
44  226  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  2:52.60   
45  159  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  25 m  2:52.67   
46  126  Bartels Maja Damkjr  2006  GLADSAXE  0656AL  25 m  2:52.86   
47  190  Sakic Selma Nygreen  2006  S 68  0662AS  25 m  2:53.26   
48  242  Toft Annette  2006  SLAGELSE  0672AC  25 m  2:53.32   
49  117  Pedersen Sarah Ankjr  2006  GTI-GREVE  0686AJ  25 m  2:54.25   
50  41  Juul Freja  2006  NSTVED  0656AF  25 m  2:55.81   
51  154  Harpth Stella  2006  BRDSTRUP  0656AH  25 m  2:58.23   
52  81  Schousboe Rosa Marie  2005  HORSENS  0578AJ  25 m  3:02.06   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
34_S
Lb 34, 100m Medley Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.34 05-10-2014 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.97 24-11-2011 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
209  Hvring Sofie Bruun  2004  MK 31  0408AB  25 m  1:03.80   
136  Helmark Cecilie Care  2005  GENTOFTE  0502AL  25 m  1:04.65   
145  Wolf Sofie A.  2006  ESBJERG  0686AF  25 m  1:05.09   
144  Andersen Amalie Staghj  2004  ESBJERG  0466AK  25 m  1:05.38   
109  Dahl Alma Bendix  2005  HELSINGR  0574AN  25 m  1:05.39   
174  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  25 m  1:05.66   
233  Hjort Eva  2004  SKOVBAKKEN  0452AE  25 m  1:06.22   
34  Rnn Anna  2005  RINGE  0552AD  25 m  1:06.65   
137  stergaard Astrid M.  2004  GENTOFTE  0412AS  25 m  1:07.25   
10  17  Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  25 m  1:07.50   
11  82  Fevre Sofie Le  2004  HORSENS  0448AX  25 m  1:07.62   
12  108  Frch Caroline Villum  2005  HELSINGR  0502AG  25 m  1:07.63   
13  53  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  1:07.72   
14  238  Petersen Emilie Podiss  2004  H2Odense  0404AO  25 m  1:08.11   
15  71  Zebitz Josefine  2004  HOVEDSTAD  0454AI  25 m  1:08.26   
16  155  Stoltenhoff Katrine  2006  BRDSTRUP  0672AM  25 m  1:08.31   
17  218  Pedersen Aurelia  2004  VEJLE  0414AA  25 m  1:08.46   
18  237  Sndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  1:08.48   
19  249  Rasmussen Freja Rjkjr  2004  ST-NEPTUN  0496AD  25 m  1:08.49   
20  114  Englev Elisabeth Augusta  2006  GTI-GREVE  0604AE  25 m  1:08.60   
21  131  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  25 m  1:08.76   
22  236  Jensen Mille Kjr  2004  SKOVBAKKEN  0418AF  25 m  1:09.04   
23  29  Mulipola Astrid  2006  ALLERD  0696AG  25 m  1:09.26   
24  215  Pedersen Hannah B.  2005  MK 31  0574AD  25 m  1:09.41   
25  135  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  GENTOFTE  0554AB  25 m  1:09.70   
26  232  Dige Anne Katrine  2006  SKOVBAKKEN  0654AF  25 m  1:09.75   
27  167  Frost Camilla Nrgaard  2005  AALBORG  0588AM  25 m  1:10.14   
28  88  Andersen Karoline Prang  2005  HOBRO  0534AH  25 m  1:10.38   
29  18  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  25 m  1:11.33   
30  85  Brixen Mille Broholm  2005  HOLSTEBRO  0504AG  25 m  1:11.40   
31  76  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  1:11.53   
32  55  Bollmann Klara-Sofie  2006  KGE  0676AA  25 m  1:11.55   
33  125  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  25 m  1:11.55   
34  15  Opperfelt Nynne Zandra  2006  SOLRD  0678AP  25 m  1:11.63   
35  84  Bach Anna  2006  HOLSTEBRO  0694AF  25 m  1:11.86   
36  177  Vedel Dicte Laurberg  2006  STT  0606AA  25 m  1:11.91   
37  244  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  1:11.98   
38  251  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  25 m  1:12.29   
39  92  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERD  0648AG  25 m  1:12.42   
40  56  Krumbak Josefine  2004  KGE  0458AD  25 m  1:13.24   
41  101  Pedersen Caroline Sgaard  2005  HELSINGR  0562AX  25 m  1:13.53   
42  139  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  25 m  1:13.58   
43  189  Thirup Matilde  2005  S 68  0536AL  25 m  1:14.23   
44  214  Hjlund Sarah  2006  MK 31  0684AH  25 m  1:18.42   
45  229  Vingborg Elisabeth  2005  VIBORG  0526AL  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
36_S
Lb 36, 200m Rygsvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 13-12-2009 
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 14-12-2008 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
133  Norby Kristine Nilsson  2005  GENTOFTE  0534AC  25 m  2:13.99   
170  Romanski Fenja  2005  AALBORG  0598AH  25 m  2:14.66   
246  Stage Alma Heyn  2004  KVIK  0462AC  25 m  2:15.65   
24  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERD  0456AA  25 m  2:16.56   
219  Kapke Clara  2006  VEJLE  0614AB  25 m  2:19.12   
73  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  2:19.82   
30  Boelt Agnete  2006  ALLERD  0652AD  25 m  2:20.49   
141  Jacobsen Ida  2005  ESBJERG  0516AM  25 m  2:21.73   
44  Bjerg Martha  2004  LYSENG  0454AK  25 m  2:21.96   
10  235  Dige Laura Marie  2004  SKOVBAKKEN  0404AE  25 m  2:21.96   
11  66  Dann-Nielsen Lrke  2005  HVIDOVRE  0552AL  25 m  2:22.06   
12  157  Justesen Frida Saks  2004  AGF  0452AM  25 m  2:22.10   
13  240  Mathiasen Silje  2006  SLAGELSE  0628AG  25 m  2:22.63   
14  138  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  25 m  2:23.45   
15  89  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  25 m  2:23.73   
16  70  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  2:24.35   
17  162  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  25 m  2:24.37   
18  38  Lundsfryd Thilde Rosen  2004  RINGE  0424AN  25 m  2:24.76   
19  151  Keulen Femke Iris  2005  ESBJERG  0582AS  25 m  2:25.61   
20  196  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  2:25.80   
21  204  Larsen Annika Britt  2005  GTI-TUNE  0586AD  25 m  2:25.86   
22  106  Pedersen Emmely stman  2005  HELSINGR  0588AN  25 m  2:26.81   
23  22  Porsdal Catrine  2005  BIRKERD  0536AA  25 m  2:27.19   
24  140  Nielsen Josefine  2005  FR.VRK  0564AI  25 m  2:27.42   
25  12  Haack Jaqueline  2006  SOLRD  0672AN  25 m  2:27.57   
26  121  Lange Nikoline Marie  2005  GLADSAXE  0594AF  25 m  2:28.15   
27  16  Lauritsen Ester Ledager  2005  SILKEBORG  0536AQ  25 m  2:28.21   
28  13  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRD  0694AI  25 m  2:29.18   
29  Andersen Juliane Bo  2005  A6 JGI  0564AL  25 m  2:29.34   
30  171  Hyltoft Caroline Lrke  2006  AALBORG  0678AO  25 m  2:30.15   
31  245  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  2:30.49   
32  163  Russo Luanna  2006  AALBORG  0604AM  25 m  2:30.64   
33  90  Lythcke Amalie  2006  HILLERD  0686AT  25 m  2:30.73   
34  212  Salomonsen Kajsa  2005  MK 31  0514AD  25 m  2:32.33   
35  36  Lundsfryd Lrke Rosen  2006  RINGE  0678AG  25 m  2:33.33   
36  193  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  2:37.36   
37  205  Segato Julie  2005  GTI-TUNE  0538AJ  25 m  2:38.19   
38  78  Rasmussen Annemone  2006  HORSENS  0674AC  25 m  2:39.08   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
38_S
Lb 38, 50m Brystsvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 29.87 12-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 31.40 04-12-2019 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
179  Tabor Schastine  2005  STT  0598AB  25 m  31.68   
188  Fuglsang Anna Munk  2005  S 68  0538AI  25 m  31.92   
111  Schulze Nele  2004  HADERSLEV  0492AH  25 m  31.93   
127  Bartels Sara Damkjr  2004  GLADSAXE  0478AC  25 m  32.22   
228  Forsberg Dicte Skov  2004  VIBORG  0466AM  25 m  32.67   
195  Boeck Dagmar  2004  TRITON B  0458AM  25 m  32.77   
198  Jung Mathilda Hyldal  2004  TRITON B  0414AM  25 m  32.93   
152  Asmussen Mathilde Thy  2004  DELTA  0426AT  25 m  33.16   
Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  33.20   
10  150  Olesen Amanda Busk  2005  ESBJERG  0558AH  25 m  33.54   
11  26  Frydendahl Mille  2006  ALLERD  0684AB  25 m  33.57   
12  60  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  33.81   
13  72  Nddekr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  34.00   
14  25  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERD  0594AE  25 m  34.09   
15  220  Hansen Maria Bebe  2004  VEJLE  0482AG  25 m  34.18   
16  37  Hemmelff Olivia  2006  RINGE  0648AK  25 m  34.26   
17  81  Schousboe Rosa Marie  2005  HORSENS  0578AJ  25 m  34.46   
18  178  Hartvig-Olsen Emilie  2006  STT  0634AH  25 m  34.50   
19  39  Pedersen Kristine Kipper  2004  NYBORG  0494AV  25 m  34.65   
20  99  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  25 m  34.74   
21  227  Srensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  35.00   
22  164  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  25 m  35.08   
23  217  Windfeld Ann-Katrine  2006  VEJLE  0634AD  25 m  35.23   
24  107  Weber Johanne  2005  HELSINGR  0574AH  25 m  35.27   
25  21  Hjberg Asta  2005  BIRKERD  0546AB  25 m  35.28   
26  248  Nrgaard Ida-Marie  2005  FR.VRK  0596AG  25 m  35.29   
27  201  Hovmark Ida  2005  THISTED  0528AG  25 m  35.34   
28  40  Hansen Frederikke B.  2005  NSTVED  0532AE  25 m  35.43   
29  147  Frederiksen Karoline R.  2006  ESBJERG  0638AH  25 m  35.50   
30  126  Bartels Maja Damkjr  2006  GLADSAXE  0656AL  25 m  35.52   
31  117  Pedersen Sarah Ankjr  2006  GTI-GREVE  0686AJ  25 m  35.54   
32  225  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  35.65   
33  222  Usinger Laika  2006  VEST  0636AV  25 m  35.67   
34  46  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  35.68   
35  234  Olesen Freja Krjgaard  2005  SKOVBAKKEN  0506AP  25 m  35.73   
36  149  Jensen Marie  2005  ESBJERG  0516AO  25 m  35.80   
37  154  Harpth Stella  2006  BRDSTRUP  0656AH  25 m  35.81   
38  159  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  25 m  36.05   
39  146  hlenschlger Emilie  2006  ESBJERG  0652AC  25 m  36.10   
40  207  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  36.29   
41  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRD  0548AJ  25 m  36.30   
42  216  Holme Sofie Dyg  2005  VEJLE  0598AO  25 m  36.31   
43  206  Mller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  36.39   
44  41  Juul Freja  2006  NSTVED  0656AF  25 m  36.42   
45  43  Bertram Marie  2006  LYSENG  0672AQ  25 m  36.43   
46  116  Clausen Lrke Marie  2005  GTI-GREVE  0504AE  25 m  36.46   
47  48  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  36.47   
48  47  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  36.49   
49  61  Mller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  36.49   
50  156  Jakobsen Sofie Hjorth  2005  BJERRE HER  0586AO  25 m  36.52   
51  129  Roos Henriette  2006  GLADSAXE  0602AB  25 m  36.64   
52  224  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  36.82   
53  87  Hedegaard Julie Kvolbk  2006  HOBRO  0658AV  25 m  36.84   
54  65  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HVIDOVRE  0638AB  25 m  36.89   
55  58  Petersen Andrea Nhr  2006  KGE  0686AB  25 m  36.90   
56  242  Toft Annette  2006  SLAGELSE  0672AC  25 m  36.99   
57  210  Rasmussen Johanna  2006  MK 31  0632AG  25 m  37.33   
58  68  Riis Charlotte Dreyer  2006  HOVEDSTAD  0686AE  25 m  38.34   
59  190  Sakic Selma Nygreen  2006  S 68  0662AS  25 m  38.36   
60  181  Schnabelrauch Signe  2006  STT  0606AP  25 m  41.02   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
40_S
Lb 40, 100m Frisvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 09-10-2016 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 53.55 26-11-2011 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
69  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  57.30   
45  Langvad Nanna  2005  LYSENG  0512BA  25 m  57.55   
57  Larsen Amalie Wichmann  2005  KGE  0564AB  25 m  57.69   
105  Thorsen Mathilde Maria  2004  HELSINGR  0484AI  25 m  57.77   
115  Madsen Julie Liv  2006  GTI-GREVE  0682AB  25 m  57.84   
27  Vede Andrea Lindberg  2006  ALLERD  0644AC  25 m  58.93   
192  Jensen Ellen  2005  SNDERBORG  0546AF  25 m  59.21   
134  Dolan Asta Poulsen  2004  GENTOFTE  0414AH  25 m  59.35   
142  Freund Ss  2004  ESBJERG  0454AG  25 m  59.61   
10  83  Nissen Stine Bendixen  2004  HORSENS  0406AS  25 m  59.72   
11  143  Mescher Tiana  2004  ESBJERG  0458BE  25 m  59.72   
12  208  Kirketerp Cille  2005  MK 31  0526AK  25 m  59.81   
13  172  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  25 m  1:00.00   
14  230  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  1:00.03   
15  250  Rasmussen Sofie Kruse  2005  ST-NEPTUN  0502AQ  25 m  1:00.06   
16  20  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERD  0526AE  25 m  1:00.08   
17  113  Thastrup-Hansen Anne  2006  HADERSLEV  0688AV  25 m  1:00.19   
18  168  Frost Cecilie Nrgaard  2005  AALBORG  0598AM  25 m  1:00.31   
19  77  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  1:00.42   
20  122  Krgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  25 m  1:00.48   
21  52  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  1:00.50   
22  91  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERD  0566AK  25 m  1:00.53   
23  104  Hietala Linnea  2004  HELSINGR  0442AE  25 m  1:00.55   
24  241  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  1:00.55   
25  166  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  25 m  1:00.72   
26  Bramm Sif  2006  A6 JGI  0624AE  25 m  1:00.75   
27  180  Brnnicke Maya Krogh  2005  STT  0508AB  25 m  1:00.76   
28  93  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERD  0652AA  25 m  1:01.13   
29  35  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  1:01.18   
30  63  Hkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  1:01.28   
31  243  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  1:01.50   
32  51  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  1:01.57   
33  211  Eiler Filippa  2005  MK 31  0588AI  25 m  1:01.62   
34  33  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  25 m  1:01.67   
35  79  Carstensen Clara Matilde  2004  HORSENS  0436AP  25 m  1:01.75   
36  86  Hansen Katrine  2006  HOLBK  0686AS  25 m  1:01.88   
37  64  Sndergaard Amalie Rose  2006  HRSHOLM  0618AF  25 m  1:02.05   
38  175  Khn Annika  2005  STT  0596AK  25 m  1:02.17   
39  75  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  25 m  1:02.33   
40  54  Ankersen Mie  2006  KGE  0622AD  25 m  1:02.34   
41  176  Rasmussen Cille Winskov  2006  STT  0624AA  25 m  1:02.41   
42  221  Bygum Anna Blom  2006  VEST  0682AI  25 m  1:03.35   
43  173  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  25 m  1:03.42   
44  62  Thormann Katrine Beg  2006  IKAST  0692AD  25 m  1:04.02   
45  194  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  1:04.37   
46  95  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  25 m  1:05.92   
47  Munch-Jensen Amanda L.  2005  SOLRD  0514AQ  25 m  1:06.57   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
42_S
Lb 42, 800m Frisvmning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 14-11-2009 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 10-12-2004 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
197  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  8:59.83   
74  Jensen Caroline Wiuff  2004  HOVEDSTAD  0492AD  25 m  9:09.61   
23  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERD  0484AA  25 m  9:13.09   
169  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  25 m  9:13.97   
199  Weiner Alba Lyhne  2004  SLLERD  0486AT  25 m  9:18.37   
102  Trjgaard Caroline  2005  HELSINGR  0566AH  25 m  9:19.17   
50  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  9:20.24   
West Mia  2006  ESBJERG  0632AY  25 m  9:21.52   
123  Srensen Viktoria Freja  2004  GLADSAXE  0476AA  25 m  9:23.57   
10  239  Klver-Kristensen Mia T.  2004  H2Odense  0496AH  25 m  9:24.65   
11  247  Olsen Emilia C. R.  2004  KVIK  0424AO  25 m  9:24.70   
12  Brage Silja  2005  A6 JGI  0544AL  25 m  9:33.79   
13  223  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  9:35.82   
14  28  Mindested Caroline Bach  2005  ALLERD  0592AF  25 m  9:38.20   
15  202  Bach Tilde Se  2005  THISTED  0524AH  25 m  9:39.04   
16  112  Stamholt Maja  2005  HADERSLEV  0528AH  25 m  9:39.18   
17  120  Postgaard Leonora M  2006  GSK  0666AD  25 m  9:51.43   
18  213  Zastrojevic Maja  2006  MK 31  0646AE  25 m  10:04.87   
19  128  Roos Bianca  2006  GLADSAXE  0622AB  25 m  10:17.14   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner