2021-08-01   11:46:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DMJ-K Piger

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 15
Seedede heat 
 
  Stvne navn  DMJ Kortbane Piger    Udskriftsdato  03 december 2020   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:05   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  03 december 2020         
 
 
 
Lb 15, 100m Rygsvmning Damer  Finaler (11) 
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 55.99 13-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 57.57 09-12-2011 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
161  Line Gjelstrup  2006  0658AC  AALBORG    25m  1:13.87 
78  Annemone Rasmussen  2006  0674AC  HORSENS    25m  1:13.07 
251  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    25m  1:13.63 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
Cassandra Spring  2005  0546AR  PINGVINEN    25m  1:12.04 
130  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    25m  1:11.04 
231  Lea Kjr Kristensen  2004  0466AS  VIBORG    25m  1:11.75 
84  Anna Bach  2006  0694AF  HOLSTEBRO    25m  1:12.91 
               
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
76  Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    25m  1:10.92 
173  Jazmin Jensen  2005  0584AA  AALBORG    25m  1:10.59 
205  Julie Segato  2005  0538AJ  GTI-TUNE    25m  1:10.44 
36  Lrke Rosen Lundsfryd  2006  0678AG  RINGE    25m  1:10.58 
80  Freja Obert  2006  0622AT  HORSENS    25m  1:10.88 
46  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  1:10.95 
               

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
114  Elisabeth Augusta Englev  2006  0604AE  GTI-GREVE    25m  1:10.08 
12  Jaqueline Haack  2006  0672AN  SOLRD    25m  1:09.34 
95  Clara Jensen  2005  0596AI  HERNING    25m  1:09.14 
160  Johanne V. Futtrup  2005  0518AI  AGF    25m  1:09.17 
16  Ester Ledager Lauritsen  2005  0536AQ  SILKEBORG    25m  1:09.38 
29  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERD    25m  1:10.09 
               

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
103  Mikkeline Rud Wiberg  2005  0584AH  HELSINGR    25m  1:08.89 
22  Catrine Porsdal  2005  0536AA  BIRKERD    25m  1:08.81 
49  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    25m  1:08.76 
196  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  1:08.80 
SIF Bramm  2006  0624AE  A6 JGI    25m  1:08.84 
26  Mille Frydendahl  2006  0684AB  ALLERD    25m  1:08.98 
               

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
252  Malou Soelberg  2004  0438AE  GENTOFTE    25m  1:08.70 
38  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  0424AN  RINGE    25m  1:08.38 
212  Kajsa Salomonsen  2005  0514AD  MK 31    25m  1:08.13 
163  Luanna Russo  2006  0604AM  AALBORG    25m  1:08.22 
245  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    25m  1:08.54 
171  Caroline Lrke Hyltoft  2006  0678AO  AALBORG    25m  1:08.71 
               

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
72  Ofelia Vejsager Nddekr  2005  0582AF  HOVEDSTAD    25m  1:07.89 
89  Rikke Friis Kanstrup  2006  0634AR  HEI    25m  1:07.37 
44  Martha Bjerg  2004  0454AK  LYSENG    25m  1:07.25 
174  Karoline Kjelstrup  2006  0634AK  AALBORG    25m  1:07.29 
204  Annika Britt Larsen  2005  0586AD  GTI-TUNE    25m  1:07.61 
Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  A6 JGI    25m  1:08.09 
               

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
240  Silje Mathiasen  2006  0628AG  SLAGELSE    25m  1:07.02 
140  Josefine Nielsen  2005  0564AI  FR.VRK    25m  1:06.71 
138  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    25m  1:06.58 
166  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    25m  1:06.66 
235  Laura Marie Dige  2004  0404AE  SKOVBAKKEN    25m  1:06.80 
151  Femke Iris Keulen  2005  0582AS  ESBJERG    25m  1:07.14 
               

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
70  Rebecca Petersen  2005  0572AD  HOVEDSTAD    25m  1:06.13 
106  Emmely stman Pedersen  2005  0588AN  HELSINGR    25m  1:05.97 
236  Mille Kjr Jensen  2004  0418AF  SKOVBAKKEN    25m  1:05.69 
157  Frida Saks Justesen  2004  0452AM  AGF    25m  1:05.76 
104  Linnea Hietala  2004  0442AE  HELSINGR    25m  1:06.03 
34  Anna Rnn  2005  0552AD  RINGE    25m  1:06.49 
               

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
162  Louise Lie Thisted  2005  0578AC  AALBORG    25m  1:05.38 
137  Astrid M. stergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    25m  1:05.18 
141  Ida Jacobsen  2005  0516AM  ESBJERG    25m  1:04.06 
219  Clara Kapke  2006  0614AB  VEJLE    25m  1:04.84 
30  Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERD    25m  1:05.29 
66  Lrke Dann-Nielsen  2005  0552AL  HVIDOVRE    25m  1:05.45 
               

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
73  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    25m  1:03.71 
170  Fenja Romanski  2005  0598AH  AALBORG    25m  1:03.31 
133  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    25m  1:01.90 
246  Alma Heyn Stage  2004  0462AC  KVIK    25m  1:03.26 
57  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  KGE    25m  1:03.70 
24  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERD    25m  1:03.75 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 december 2020 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  18:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner