2021-08-04   10:29:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Sunnuntaiaamu

Document
Entry List
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi
Place: Organizer: Tre Uinti
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
26 P11,12,13-16 100m SKU
11 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 29 Jaakko Bogdanov 2009 Lahden Uimaseura FIN 1:29.69
2 71 Niko Aaltonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:38.97
3 70 Max Tamminen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:43.50
4 142 Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere FIN 1:49.43
5 374 Luka Heikkuri 2009 Uinti Tampere FIN
6 Nokian Pyry
211 Hugo Heikkilä 2009 FIN
7 Uinti Tampere
371 Lenni Väänänen 2009 FIN
12 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 291 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere FIN 1:20.26
2 111 Elias Suominen 2008 TaTu Tampere FIN 1:39.67
3 347 Joonatan Niemi 2008 Uinti Tampere FIN
4 75 Antti Sauroja 2008 Hämeenlinnan Uimaseura FIN
5 369 Oiva Katiska 2008 Uinti Tampere FIN
6 378 Aapeli Karislahti 2008 Uinti Tampere FIN
13-16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 8 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura FIN 59.73
2 96 Niilo Kilpeläinen 2004 TaTu Tampere FIN 1:03.24
3 236 Riccardo Castagno 2004 Uinti Tampere FIN 1:03.90
4 268 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere FIN 1:04.88
5 256 Antte Säilä 2004 Uinti Tampere FIN 1:04.90
6 214 Miklas Pikkuhuhta 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 1:06.09
7 283 Sebastian Rasimus 2004 Uinti Tampere FIN 1:06.13
8 95 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere FIN 1:06.26
9 246 Lauri Mäkinen 2004 Uinti Tampere FIN 1:08.23
10 55 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:09.99
11 195 Tuomas Lehtonen 2005 Nokian Pyry FIN 1:10.51
12 28 Elias Molodtsov 2005 Lahden Uimaseura FIN 1:10.77
13 4 Aaro Tenhu 2004 Lahden Kaleva FIN 1:14.72
14 19 Miko Virtanen 2005 Lahden Uimaseura FIN 1:15.10
15 30 Ivan Fadeechev 2007 Lahden Uimaseura FIN 1:16.62
16 275 Iliad Sioofy Khojine 2004 Uinti Tampere FIN 1:17.27
17 57 Luka Pykälistö 2004 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:17.38
18 69 Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:17.65
19 104 Kalle Heinonen 2006 TaTu Tampere FIN 1:21.39
20 60 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:21.81
21 63 Timi Louhe 2005 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:22.67
22 324 Petter Kaskela 2007 Uinti Tampere FIN 1:24.32
23 145 Pyry Nieminen 2007 TaTu Tampere FIN 1:26.44
24 129 Miki Vierre 2006 TaTu Tampere FIN 1:27.99
25 240 Niklas Töyrylä 2006 Uinti Tampere FIN 1:28.21
26 121 Eetu Nieminen 2006 TaTu Tampere FIN 1:28.97
27 Uinti Tampere 1:29.87
345 Alexandro Sivenius 2007 FIN
28 Lahden Uimaseura 1:30.05
25 Raman Bajalan 2007 FIN
29 TaTu Tampere 1:31.47
101 Niklas Tikkanen 2007 FIN
30 TaTu Tampere 1:32.97
112 Tero Soukka 2007 FIN
31 Hämeenlinnan Uimaseura 1:33.35
64 Iiro Viskari 2007 FIN
32 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:34.02
226 Markus Levonoja 2007 FIN
33 Uinti Tampere 1:35.84
298 Topi Äikäs 2007 FIN
34 TaTu Tampere 1:37.13
132 Luukas Kallio 2005 FIN
35 Uinti Tampere 1:37.51
348 Jesse Virta 2007 FIN
36 TaTu Tampere 1:38.34
97 Ferdinand Backman 2006 FIN
37 Lahden Uimaseura
11 Denis Katunov 2006 FIN
38 Uimaseura Kangasalan Kuohu
228 Juhani Antti Tapio Ritakallio 2007 FIN
2020-10-30 11.58.21 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner