Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende (4) |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 10-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 31-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 25-03-2012 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
399 |
3 |
Julie Segato |
2005 |
0538AJ |
GTI-TUNE |
|
50m |
2:41.80 |
402 |
4 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:35.49 |
154 |
5 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:39.55 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Emma Mølholm |
2005 |
0514AM |
HILLERØD |
|
50m |
2:35.31 |
62 |
2 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:30.02 |
22 |
3 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
SOLRØD |
|
50m |
2:24.60 |
357 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
2:16.99 |
265 |
5 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:20.73 |
184 |
6 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:26.85 |
308 |
7 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
50m |
2:31.70 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
50m |
2:32.42 |
304 |
2 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:29.92 |
299 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:23.24 |
292 |
4 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:16.49 |
90 |
5 |
Ella Korre Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
2:20.27 |
205 |
6 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
2:25.62 |
227 |
7 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
50m |
2:31.57 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
FR.SUND |
|
50m |
2:32.01 |
316 |
2 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
50m |
2:28.92 |
158 |
3 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:22.88 |
295 |
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
50m |
2:14.30 |
41 |
5 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:19.06 |
159 |
6 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:25.02 |
400 |
7 |
Annika Britt Larsen |
2005 |
0586AD |
GTI-TUNE |
|
50m |
2:30.39 |
32 |
8 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:35.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|