Program för Umestänket 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
PASS 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
1 |
|
Johan Stoltz |
2006 |
IKSU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
2 |
|
Viktor Hvid Persson |
2007 |
UMEÅ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
3 |
|
Manfred Ågren |
2009 |
UMEÅ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
4 |
|
Noah Henze |
2010 |
UMEÅ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
5 |
|
Edwin Wester |
2010 |
HÖRNEFORS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
6 |
|
Leon Hariri |
2008 |
UMEÅ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
7 |
|
Hjalmar Bengtson Kemppe |
2010 |
UMEÅ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 25m Backstroke |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
0 |
|
Emanuel Hammerin |
2008 |
PITEÅ SIM |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
1 |
|
Milton Hammarström |
2008 |
IKSU |
26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
2 |
|
Johannes Persson |
2008 |
PITEÅ SIM |
25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
3 |
|
Viggo Wennberg |
2008 |
IKSU |
23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
4 |
|
Kevin Andersson |
2009 |
SKELLEFTEÅ |
22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
5 |
|
Leo Nordberg |
2006 |
UMEÅ SS |
22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
6 |
|
Axel Andersson |
2004 |
UMEÅ SS |
23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
7 |
|
Cewin Nilsson |
2011 |
PITEÅ SIM |
26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
8 |
|
Oskar Söderlind |
2010 |
Ö-VIKS ASS |
28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
9 |
|
Daniel Larsson |
2002 |
BJÖRNA IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 25m Backstroke |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
0 |
|
Morgan Kemppe |
2008 |
UMEÅ SS |
21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
1 |
|
Melvin Hellström |
2008 |
UMEÅ SS |
20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
2 |
|
Malte Magnusson |
2008 |
SKELLEFTEÅ |
20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
3 |
|
Edvin Lideskog |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
4 |
|
Erik Palm |
2005 |
HÖGAKUSTEN |
17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
5 |
|
Måns Hallgren |
2006 |
UMEÅ SS |
17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
6 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
HÖGAKUSTEN |
20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
7 |
|
Jonah Norberg |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
8 |
|
Felix De Santana |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
9 |
|
Axel Fällman |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-22 15:25:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|