Startliste for Kronborg Open 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 107
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2020 |
|
Udskriftsdato |
06 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
15:06 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 marts 2020 |
|
|
|
|
Løb 107, 50m Brystsvømning Damer |
Finaler (11) |
Sponsor: Deloitte |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
337 |
3 |
Ella Holm Elkjær |
2010 |
1014AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:05.64 |
569 |
4 |
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
0988AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:03.28 |
374 |
5 |
Mathilde Søgaard |
2008 |
0894AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:04.00 |
571 |
6 |
Lin Rit Berthelsen |
2010 |
1020AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:09.27 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
616 |
1 |
Kornelia Eg |
2008 |
0888AC |
FR.SUND |
|
50m |
1:00.93 |
339 |
2 |
Ellen Fenger |
2009 |
0992AF |
LYNGBY |
|
50m |
59.60 |
573 |
3 |
Sara Gaudesen |
2010 |
1016AD |
HELSINGØR |
|
50m |
58.09 |
330 |
4 |
Freja Itenov |
2008 |
0808AK |
LYNGBY |
|
50m |
57.10 |
765 |
5 |
Mathilde Løk Borg |
2010 |
1034AB |
HELSINGØR |
|
50m |
57.65 |
352 |
6 |
Silla Peick-Kristensen |
2010 |
1054AE |
LYNGBY |
|
50m |
59.48 |
391 |
7 |
Isabella B Bonde |
2008 |
0854AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
59.88 |
353 |
8 |
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
338 |
1 |
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
LYNGBY |
|
50m |
56.57 |
575 |
2 |
Thea Ryttersgaard |
2007 |
0704AO |
HELSINGØR |
|
50m |
56.13 |
311 |
3 |
Sara Ljusheva |
2009 |
0976AE |
LYNGBY |
|
50m |
55.00 |
336 |
4 |
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
LYNGBY |
|
50m |
54.93 |
638 |
5 |
Helene Friis Fanø |
2007 |
0764AJ |
FARUM |
|
50m |
54.95 |
341 |
6 |
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
LYNGBY |
|
50m |
56.10 |
332 |
7 |
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
LYNGBY |
|
50m |
56.40 |
560 |
8 |
Andrea Borg |
2008 |
0804AD |
HELSINGØR |
|
50m |
56.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
351 |
1 |
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
LYNGBY |
|
50m |
53.37 |
346 |
2 |
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
LYNGBY |
|
50m |
52.09 |
395 |
3 |
Amalie Olsen |
2008 |
0856AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
52.04 |
329 |
4 |
Galina Duric |
2008 |
0886AK |
LYNGBY |
|
50m |
49.92 |
367 |
5 |
Laura Sandgreen |
2008 |
0826AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
50.36 |
301 |
6 |
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
LYNGBY |
|
50m |
52.07 |
579 |
7 |
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
0946AF |
HELSINGØR |
|
50m |
53.24 |
567 |
8 |
Fride Nielsen |
2009 |
0918BD |
HELSINGØR |
|
50m |
54.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Olivia Barfoed |
2007 |
0762AL |
LYNGBY |
|
50m |
48.54 |
295 |
2 |
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
0842AJ |
LYNGBY |
|
50m |
47.53 |
310 |
3 |
Sophia Zøllner |
2008 |
0874AA |
LYNGBY |
|
50m |
47.17 |
373 |
4 |
Olga Cermak |
2006 |
0682AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
46.79 |
297 |
5 |
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
0866AK |
LYNGBY |
|
50m |
47.08 |
370 |
6 |
Anna Sofie Skov |
2008 |
0874AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
47.33 |
725 |
7 |
Agnes Højsteen |
2007 |
0714AE |
VEST |
|
50m |
47.65 |
528 |
8 |
Molly E. Schmidt-Nielsen |
2007 |
0732AS |
HELSINGØR |
|
50m |
48.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
702 |
1 |
Nadia Walløe |
2007 |
0702AD |
MK 31 |
|
50m |
46.30 |
707 |
2 |
Sally Emilie Bill |
2007 |
0722AU |
MK 31 |
|
50m |
45.99 |
735 |
3 |
Mikkeline H. Jacobsen |
2007 |
0788AC |
VEST |
|
50m |
45.37 |
696 |
4 |
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
0708AF |
MK 31 |
|
50m |
44.60 |
703 |
5 |
Regitze Wojtaszewski |
2007 |
0734AN |
MK 31 |
|
50m |
45.23 |
109 |
6 |
Elin Adler |
2006 |
AY3406 |
KSLS |
|
50m |
45.55 |
343 |
7 |
Kamille Drejer Mikkelsen |
2009 |
0944AE |
LYNGBY |
|
50m |
46.08 |
474 |
8 |
Sophie Hartwig-Porsdal |
2006 |
0614AH |
HERLEV |
|
50m |
46.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
331 |
1 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
50m |
43.92 |
706 |
2 |
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
0744AQ |
MK 31 |
|
50m |
42.69 |
251 |
3 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
50m |
42.33 |
403 |
4 |
Sofie Lind |
2006 |
0668AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
41.69 |
694 |
5 |
Caroline Bjerre |
2007 |
0772AM |
MK 31 |
|
50m |
41.79 |
459 |
6 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
HERLEV |
|
50m |
42.43 |
586 |
7 |
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
0716AF |
GSK |
|
50m |
43.62 |
523 |
8 |
Kamilla Elisabeth Thorsen |
2007 |
0746AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
44.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
695 |
1 |
Caroline Hansen |
2007 |
0784AG |
MK 31 |
|
50m |
41.50 |
220 |
2 |
Astamaja Rought |
2006 |
0682AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
40.09 |
639 |
3 |
Selma Thomsen Lind |
2007 |
0714AJ |
FARUM |
|
50m |
39.85 |
549 |
4 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
50m |
39.36 |
114 |
5 |
Ana Corluka |
2006 |
AS5806 |
KSLS |
|
50m |
39.38 |
218 |
6 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
SLAGELSE |
|
50m |
40.01 |
546 |
7 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
50m |
40.13 |
693 |
8 |
Aya Malling |
2006 |
0686AV |
MK 31 |
|
50m |
41.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
439 |
1 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
39.24 |
538 |
2 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
50m |
38.35 |
678 |
3 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
0632AG |
MK 31 |
|
50m |
38.33 |
126 |
4 |
Vicky Luc |
2007 |
AJ6607 |
KSLS |
|
50m |
37.97 |
203 |
5 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
SOLRØD |
|
50m |
38.19 |
221 |
6 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
SLAGELSE |
|
50m |
38.34 |
588 |
7 |
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
GSK |
|
50m |
38.66 |
470 |
8 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
0678AM |
HERLEV |
|
50m |
39.33 |
|
|
Heat 10 (11) (Årg. 2008-2020) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
44.90 |
328 |
2 |
Caroline Madsen |
2008 |
0872AP |
LYNGBY |
|
50m |
44.37 |
393 |
3 |
Asta Hänel Christensen |
2008 |
0804AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
41.16 |
368 |
4 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
38.83 |
224 |
5 |
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
SLAGELSE |
|
50m |
39.52 |
524 |
6 |
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
0844AD |
HELSINGØR |
|
50m |
42.60 |
223 |
7 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
SLAGELSE |
|
50m |
44.48 |
291 |
8 |
Wilma Berg |
2008 |
0868AD |
LYNGBY |
|
50m |
44.93 |
|
|
Heat 11 (11) (Årg. 2006-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
448 |
1 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
37.00 |
450 |
2 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.22 |
540 |
3 |
Caroline Haugland |
2007 |
0756AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
35.56 |
11 |
4 |
Mina Medhaug Rossebø |
2006 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
35.22 |
760 |
5 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI 39 |
|
50m |
35.50 |
118 |
6 |
Alice Gulin |
2006 |
AT3206 |
KSLS |
|
50m |
35.70 |
590 |
7 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
50m |
36.68 |
209 |
8 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
50m |
37.84 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:06 |
|