Program för Ronneby Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag Eftermiddag start kl 14:00 (insim 13:00 - 13:45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ronneby Simhall |
Arrangör: |
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Frisim Damer A-B-C
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
22.93 |
|
Ranomi Kromowidjojo |
1990 |
Netherland |
Net |
Berlin |
|
2017-08-07 |
|
|
SR |
23.00 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Berlin |
|
2017-08-07 |
|
|
SJR |
23.79 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Herning |
|
2013-12-15 |
|
|
RSS 2000 |
26.90 |
|
Viktoria Gadd |
1975 |
RONNEBY SS |
SWE |
|
|
1992-01-01 |
|
|
RSS |
28.92 |
|
Jennie Andersson |
1988 |
RONNEBY SS |
SWE |
Kalmar Cup 2004 |
|
2004-10-09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
1 |
|
Sara Söderholm |
2007 |
KARLSHAMN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
2 |
|
Josephine Culpa Bergqvist |
2007 |
RONNEBY SS |
54.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
3 |
|
Ebba Tegvald |
2009 |
KARLSHAMN |
43.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
4 |
|
Johanna Culpa Bergqvist |
2009 |
RONNEBY SS |
52.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Astrid Bengtsson |
2009 |
KARLSHAMN |
56.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Frisim Damer A-B-C |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
1 |
|
Maya Svensson |
2009 |
KARLSHAMN |
42.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
|
Minéa Bergstedt |
2008 |
KARLSHAMN |
38.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
3 |
|
Hannah Kranstedt |
2008 |
RONNEBY SS |
36.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
4 |
|
Emilia Blomé |
2006 |
KARLSHAMN |
38.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
5 |
|
Elmina Svedberg |
2008 |
RONNEBY SS |
41.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Frisim Damer A-B-C |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Alva Mikonyte |
2007 |
RONNEBY SS |
36.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
2 |
|
Alva Gunnarsson |
2006 |
RONNEBY SS |
34.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
3 |
|
Isa Gunnarsson |
2008 |
RONNEBY SS |
34.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
4 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
RONNEBY SS |
34.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
5 |
|
Emmy Hulte |
2005 |
KARLSHAMN |
35.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Frisim Damer A-B-C |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1 |
|
Axelina Kläfverud |
2007 |
KARLSHAMN |
33.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
2 |
|
Penny Kennerwall |
2008 |
RONNEBY SS |
32.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
3 |
|
Alma Larsson |
2006 |
KARLSHAMN |
31.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
4 |
|
Maja Olson |
2003 |
KARLSHAMN |
32.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
5 |
|
Ida Karlsson |
2002 |
KARLSHAMN |
33.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Frisim Damer A-B-C |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
1 |
|
Disa Knutsson |
2002 |
RONNEBY SS |
30.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
2 |
|
Nora Briskog |
2006 |
KARLSHAMN |
29.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
3 |
|
Ella Simander |
2002 |
RONNEBY SS |
28.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
4 |
|
Engla Löfström |
2003 |
RONNEBY SS |
29.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
5 |
|
Julia Andersson |
2007 |
RONNEBY SS |
30.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-07 10:26:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|