Ohjelma Regionmidtjylland Mesterskaberne 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Midtjylland |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Struer |
|
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|
|
Arrangør |
Region Midtjylland og Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 11:31 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
520 |
2 |
Freja Mollerup Hansen |
2007 |
0786AY |
HOLSTEBRO |
|
25m |
|
544 |
3 |
Anna Dicte Pedersen |
2007 |
0776AW |
HEI |
|
25m |
|
585 |
4 |
Victoria Guldberg |
2008 |
0806AR |
HERNING |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
542 |
1 |
Zenia Toft |
2007 |
0772AW |
HEI |
|
25m |
|
447 |
2 |
Sille Stenderup |
2008 |
0886AF |
LYSENG |
|
25m |
|
464 |
3 |
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
0704AQ |
HORSENS |
|
25m |
1:47.00 |
525 |
4 |
Thilde Nørfjand |
2006 |
0646AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:49.01 |
405 |
5 |
Carla Vangsaae |
2007 |
0796AX |
SKANDERBOR |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
432 |
1 |
Leonora Holst Jensen |
2004 |
0408AS |
ODDER |
|
25m |
1:43.72 |
650 |
2 |
Klara Brinch Dyrløv |
2006 |
0644AR |
VIBORG |
|
25m |
1:40.73 |
605 |
3 |
Kirstine Knudsen |
2007 |
0732AQ |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
1:38.59 |
489 |
4 |
Penelope Kamp Teglgård |
2006 |
0654AU |
HORSENS |
|
25m |
1:38.79 |
543 |
5 |
Clara Hjuler Mikkelsen |
2007 |
0774AW |
HEI |
|
25m |
1:41.72 |
522 |
6 |
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
0646AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:45.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
482 |
1 |
Andrea Skjelmose |
2007 |
0728AJ |
HORSENS |
|
25m |
1:33.65 |
395 |
2 |
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
SKANDERBOR |
|
25m |
1:33.32 |
363 |
3 |
Caroline Borup Jacobsen |
2006 |
0608AW |
STRUER |
|
25m |
1:27.45 |
586 |
4 |
Ida Buur Ovesen |
2007 |
0756AU |
HERNING |
|
25m |
1:29.95 |
552 |
5 |
Freja Kvist |
2006 |
0668AR |
HEI |
|
25m |
1:33.47 |
709 |
6 |
Mia Jørgensen |
2006 |
0688AT |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:34.99 |
|
|
Heat 5 (9) (Årg. 2008-2020) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
474 |
1 |
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
HORSENS |
|
25m |
1:43.36 |
710 |
2 |
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
0832AS |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:40.00 |
603 |
3 |
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
1:24.30 |
679 |
4 |
Lærke Svenstrup |
2008 |
0858AK |
VIBORG |
|
25m |
1:38.14 |
624 |
5 |
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
0842AN |
AGF |
|
25m |
1:40.42 |
681 |
6 |
Laura Kibsgaard |
2008 |
0828AK |
VIBORG |
|
25m |
1:55.72 |
|
|
Heat 6 (9) (Årg. 2007-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
563 |
1 |
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
0734AK |
HERNING |
|
25m |
1:28.29 |
415 |
2 |
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
0784AM |
SILKEBORG |
|
25m |
1:22.25 |
416 |
3 |
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:17.50 |
439 |
4 |
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
0752AE |
LYSENG |
|
25m |
1:19.89 |
422 |
5 |
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
0754AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:23.65 |
587 |
6 |
Klara Buur Ovesen |
2007 |
0776AU |
HERNING |
|
25m |
1:28.97 |
|
|
Heat 7 (9) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
562 |
1 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
0642AS |
HERNING |
|
25m |
1:22.47 |
465 |
2 |
Signe Kristensen |
2006 |
0624AK |
HORSENS |
|
25m |
1:16.34 |
550 |
3 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
HEI |
|
25m |
1:09.79 |
417 |
4 |
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
1:12.07 |
599 |
5 |
Clara Korsgaard |
2006 |
0644AV |
DURUP |
|
25m |
1:18.03 |
715 |
6 |
Freja Fogh Morthensen |
2006 |
0698AT |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:26.64 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
466 |
1 |
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
0538AB |
HORSENS |
|
25m |
1:21.57 |
420 |
2 |
Emilie Bie Bock |
2005 |
0554AE |
SILKEBORG |
|
25m |
1:18.88 |
421 |
3 |
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
0564AS |
SILKEBORG |
|
25m |
1:11.82 |
410 |
4 |
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
SILKEBORG |
|
25m |
1:18.77 |
507 |
5 |
Amalie Lind Pedersen |
2005 |
0598AV |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:20.87 |
396 |
6 |
Julie Møller |
2005 |
0512AM |
SKANDERBOR |
|
25m |
1:30.41 |
|
|
Heat 9 (9) (Årg. 1921-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
693 |
1 |
Celeste Pind Therkildsen |
2002 |
0274AU |
VIBORG |
|
25m |
1:22.32 |
692 |
2 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
0466AS |
VIBORG |
|
25m |
1:14.12 |
394 |
3 |
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
SKANDERBOR |
|
25m |
1:12.80 |
725 |
4 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
25m |
1:13.71 |
686 |
5 |
Cheyenne Erdmann |
2004 |
0482BA |
VIBORG |
|
25m |
1:22.30 |
532 |
6 |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
0498AN |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:25.87 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|