Program för Vinterneptuniaden 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Delicato |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
424 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
2 |
75 |
|
Christine Ekman |
Simklubben Neptun |
1994 |
AE8294 |
50m |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0224AU |
50m |
2:26.11 |
|
|
|
|
|
4 |
430 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
2:26.95 |
|
|
|
|
|
5 |
357 |
|
Elin Lundgren |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AW2603 |
50m |
2:29.41 |
|
|
|
|
|
6 |
97 |
|
Elsa Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU0403 |
50m |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
7 |
366 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BO9803 |
50m |
2:34.25 |
|
|
|
|
|
8 |
31 |
|
My Larsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF8405 |
50m |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
9 |
476 |
|
Maria Bang |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
BE8803 |
50m |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
10 |
303 |
|
Johanna Bagelius |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BB4604 |
50m |
2:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
121 |
|
Nike Johnston |
Simklubben Neptun |
2005 |
AJ5405 |
50m |
2:36.52 |
|
|
|
|
|
12 |
149 |
|
Sara Lofter |
Simklubben Neptun |
2006 |
AS2806 |
50m |
2:36.67 |
|
|
|
|
|
13 |
112 |
|
Lilly Eriksson |
Simklubben Neptun |
2004 |
AS1604 |
50m |
2:40.25 |
|
|
|
|
|
14 |
86 |
|
Linnea Gyllberg |
Simklubben Neptun |
2000 |
AL4800 |
50m |
2:40.29 |
|
|
|
|
|
15 |
373 |
|
Maja Frejd |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
BL8404 |
50m |
2:42.56 |
|
|
|
|
|
16 |
12 |
|
Jemina Granholm |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2002 |
BB9802 |
50m |
2:43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
147 |
|
Emilia Lind |
Simklubben Neptun |
2006 |
AR8806 |
50m |
2:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
35 |
|
Sammi Thai |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AK6405 |
50m |
2:47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
310 |
|
Alva Herlitz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BF4805 |
50m |
2:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
152 |
|
Lovisa Ramsten |
Simklubben Neptun |
2005 |
BK1605 |
50m |
2:48.14 |
|
|
|
|
|
21 |
24 |
|
Maja Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
AM6602 |
50m |
2:49.27 |
|
|
|
|
|
22 |
443 |
|
Ella Adman |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BC3806 |
50m |
2:49.57 |
|
|
|
|
|
23 |
411 |
|
Emilia Bertoli |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AW9405 |
50m |
2:50.11 |
|
|
|
|
|
24 |
253 |
|
Lisa Uddeholt |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AX6405 |
50m |
2:52.72 |
|
|
|
|
|
25 |
34 |
|
Sigrid Bengtsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AI3205 |
50m |
2:56.75 |
|
|
|
|
|
26 |
441 |
|
Beatrice Olsson |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BD0206 |
50m |
2:57.00 |
|
|
|
|
|
27 |
410 |
|
Alicia Söderlind |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AQ5805 |
50m |
2:59.60 |
|
|
|
|
|
28 |
15 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
AZ4205 |
50m |
3:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
248 |
|
Jennifer Geaney |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AS9805 |
50m |
3:03.34 |
|
|
|
|
|
30 |
27 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
50m |
3:05.78 |
|
|
|
|
|
31 |
463 |
|
Vera Romin |
Strängnäs Simklubb |
2005 |
AG1605 |
50m |
3:16.88 |
|
|
|
|
|
32 |
261 |
|
Stella Egmar |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AW9806 |
50m |
3:22.43 |
|
|
|
|
|
33 |
74 |
|
Ida Herold |
Lidingö Simklubb |
2005 |
BU8405 |
50m |
3:33.80 |
|
|
|
|
|
34 |
269 |
|
Anna Malmring |
Spårvägen Simförening |
2006 |
BC4206 |
50m |
3:43.03 |
|
|
|
|
|
35 |
281 |
|
Filippa Lock |
Spårvägen Simförening |
2007 |
BF3607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
282 |
|
Ida Sundbom |
Spårvägen Simförening |
2007 |
BF4607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
432 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
275 |
|
Elin Yavuz |
Spårvägen Simförening |
2007 |
AW9807 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
485 |
|
Sara Wattad |
Stockholmspolisens IF SF |
2006 |
AI6206 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
514 |
|
Alva Ek |
Stockholmspolisens IF SF |
2006 |
BS2206 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
291 |
|
Cecilia Viberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
AU1603 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-02 14:25:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|