Program för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 9 november 2019 kl. 09:00 (Insim kl. 07.30-08.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m frisim pojkar 14
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
1 |
|
Anton Graner |
2005 |
SKK |
2:19.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
2 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:17.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
DANDERYD |
2:16.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
4 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
SK NEPTUN |
2:14.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
5 |
|
Uno Härmark |
2005 |
SK NEPTUN |
2:14.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
6 |
|
Einar Styrman |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:17.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
7 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
SK NEPTUN |
2:18.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
8 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:20.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m frisim pojkar 14 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
1 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
TUREBERG |
2:13.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
2 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
SK NEPTUN |
2:13.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
3 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:11.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
4 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
SK NEPTUN |
2:10.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
5 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
TUREBERG |
2:10.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
6 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:11.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
7 |
|
David Holmberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:13.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
8 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:14.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m frisim pojkar 14 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
1 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
2:09.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
SK NEPTUN |
2:09.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
3 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
SÖDERTÖRN |
2:07.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
4 |
|
Henry Plavans |
2005 |
SÖDERTÖRN |
2:00.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
5 |
|
Carl Malm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:05.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
551 |
6 |
|
Johan Montero |
2005 |
VÄSBY SS |
2:08.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
7 |
|
Oliver Harper |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:09.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
8 |
|
Vincent Flores |
2005 |
SKK |
2:10.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 08:08:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|