2020-04-07   06:25:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Køge Open Køge

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  15:51   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer  Finaler (14) 
Vejledende starttid 18:27 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
722  Milena B Bonde  2006  0644AU  HVIDOVRE    25m  3:23.72 
596  Emma Jørgensen  2005  0592AY  SLAGELSE    25m  3:10.37 
703  Zeline Helsen Lintrup  2007  0744AC  HVIDOVRE    25m  3:11.29 
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
598  Mathilde Knudsen  2006  0646AU  SLAGELSE    25m  3:05.94 
894  Natalie Dang N. Larsen  2006  0696AM  VORDINGB    25m  2:59.69 
869  Freja Rosenlund Menné  2007  0758AO  VAT CPH-MK    25m  2:54.81 
635  Merle Dahlmann  2007  0742AP  NÆSTVED    25m  2:56.00 
866  Regitze Wojtaszewski  2007  0734AN  VAT CPH-MK    25m  3:02.52 
               

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
868  Emma Kestenholz  2007  0798AO  VAT CPH-MK    25m  2:49.73 
514  Nellie Lindell  2006  BB8206  SK LAXEN    25m  2:46.71 
836  Lara Ghizzaui  2007  0702AF  VI39    25m  2:44.48 
893  Signe Gyldenkærne  2006  0656AQ  VORDINGB    25m  2:45.22 
714  Rosa Viola My Raagefelt  2007  0788AF  HVIDOVRE    25m  2:47.00 
631  Mathilde Bendtsen  2007  0758AC  NÆSTVED    25m  2:51.50 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
531  Margit Højbro  2007    Fuglafjar    25m  2:40.69 
600  Astamaja Rought  2006  0682AJ  SLAGELSE    25m  2:38.47 
601  Silke Krakau Tønnesen  2006  0654AC  SLAGELSE    25m  2:36.35 
532  Jóhanna Ólavsdóttir  2007    Fuglafjar    25m  2:36.37 
867  Aya Malling  2006  0686AV  VAT CPH-MK    25m  2:40.26 
782  Daniella Li West  2006  0664AI  TRITON B    25m  2:43.26 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
713  Olga Cermak  2006  0682AE  HVIDOVRE    25m  2:35.72 
872  Caroline Bjerre  2007  0772AM  VAT CPH-MK    25m  2:35.26 
832  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  2:34.99 
830  Naja O. K. Neergaard  2007  0704AI  TUNE    25m  2:35.08 
897  Silje Egeberg Nordhald  2007  0716AD  VORDINGB    25m  2:35.54 
675  Anna Steen Petersen  2007  0706AH  KØGE    25m  2:36.34 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
864  Nadia Walløe  2007  0702AD  VAT CPH-MK    25m  2:34.45 
729  Sophie Amalie Rasmussen  2006  0692AJ  GREVE    25m  2:33.79 
717  Amalie Henriksen  2005  0582AU  HVIDOVRE    25m  2:32.90 
865  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  0788AO  VAT CPH-MK    25m  2:33.64 
732  Sarah Ankjær Pedersen  2006  0686AJ  GREVE    25m  2:34.33 
643  Anne-Marie T. Kristensen  2007  0722AE  KØGE    25m  2:34.75 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
857  Nora Kejser  2004  0476AO  VAT CPH-MK    25m  2:30.55 
674  Nynne Jakobsen  2004  0462AG  KØGE    25m  2:29.84 
783  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  2:29.54 
855  Laura Kristensen  2004  0424AW  VAT CPH-MK    25m  2:29.55 
653  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  KØGE    25m  2:30.45 
575  Charlotte Hjortshøj  2006  0658AP  SOLRØD    25m  2:32.09 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
849  Johanna Rasmussen  2006  0632AG  VAT CPH-MK    25m  2:29.15 
511  Josephine Andersson  2007  AN8207  SK LAXEN    25m  2:28.78 
579  Amanda L. Munch-Jensen  2005  0514AQ  SOLRØD    25m  2:28.27 
572  Jaqueline Haack  2006  0672AN  SOLRØD    25m  2:28.27 
594  Isabella Hejlesen  2004  0428AW  SLAGELSE    25m  2:28.81 
652  Rebekka Roed  2007  0732AA  KØGE    25m  2:29.46 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
891  Amanda F. Christiansen  2005  0514AW  VORDINGB    25m  2:27.58 
699  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  HVIDOVRE    25m  2:25.65 
854  Sarah Højlund  2006  0684AH  VAT CPH-MK    25m  2:24.16 
827  Marie Skole Sørensen  2006  0636AI  TUNE    25m  2:24.87 
863  Ella Emilia Soelberg  2007  0708AF  VAT CPH-MK    25m  2:26.71 
603  Annette Toft  2006  0672AC  SLAGELSE    25m  2:27.78 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
826  Mille Giolbas  2006  0604AL  TUNE    25m  2:23.73 
570  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  2:23.52 
822  Nomi I. K. Schau  2004  0408AI  TUNE    25m  2:21.63 
710  Maica Jensen  2006  0612AE  HVIDOVRE    25m  2:23.09 
488  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  2:23.53 
862  Caroline Hansen  2007  0784AG  VAT CPH-MK    25m  2:24.12 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
848  Kajsa Salomonsen  2005  0514AD  VAT CPH-MK    25m  2:20.56 
847  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    25m  2:18.20 
743  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  2:17.24 
845  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  VAT CPH-MK    25m  2:17.50 
486  Nelly Antlöv  2002  AB3202  SK LAXEN    25m  2:19.66 
748  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  2:21.16 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
646  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    25m  2:16.69 
595  Elida Thornsen  2005  0528AA  SLAGELSE    25m  2:15.67 
807  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  2:13.04 
744  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  2:14.24 
719  Nanna Udby Laugesen  2004  0458AL  HVIDOVRE    25m  2:16.33 
843  Filippa Eiler  2005  0588AI  VAT CPH-MK    25m  2:17.16 

 
Heat 13 (14) (13 - 14 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
508  Olivia Laaksonen  2006  AO5606  SK LAXEN    25m  2:21.82 
731  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  0626AJ  GREVE    25m  2:19.40 
839  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    25m  2:14.58 
574  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  2:17.89 
649  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KØGE    25m  2:21.48 
573  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRØD    25m  2:22.82 

 
Heat 14 (14) (15 - 99 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
800  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    25m  2:09.41 
755  Anne Holm  1999  9938AA  SHS-STEVNS    25m  2:08.94 
657  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    25m  2:01.67 
808  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  2:06.75 
844  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  2:09.13 
661  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    25m  2:12.15 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark