2020-04-05   18:30:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Køge Open Køge

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  15:51   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 17:48 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
605  Caroline Søe Jepsen  2007  0794AK  SLAGELSE    25m   
892  Laura Friis Justesen  2006  0666AQ  VORDINGB    25m   
898  Malou Danefred Nielsen  2007  0708AL  VORDINGB    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
871  Maya Jacobsen  2007  0754AQ  VAT CPH-MK    25m  3:44.05 
533  Rebekka Róðinsdóttir  2007    Fuglafjar    25m  3:01.83 
835  Maja Andersen  2007  0748AP  VI39    25m  3:15.21 
599  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  0638AP  SLAGELSE    25m   
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
517  Alice Fransson  2007  AO9207  SK LAXEN    25m  2:57.24 
896  Mille-Mai Krog  2007  0738AT  VORDINGB    25m  2:53.71 
509  Maja Ljungdahl  2006  AO9606  SK LAXEN    25m  2:50.18 
610  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    25m  2:52.17 
604  Viktoria Annabel Graulund  2007  0774AK  SLAGELSE    25m  2:54.18 
895  Silja Sol Jørgensen  2005  0522AW  VORDINGB    25m  2:59.24 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
641  Andrea Nøhr Petersen  2006  0686AB  KØGE    25m  2:49.09 
857  Nora Kejser  2004  0476AO  VAT CPH-MK    25m  2:44.58 
646  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    25m  2:37.77 
781  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  2:42.93 
846  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    25m  2:44.79 
707  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HVIDOVRE    25m  2:49.21 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
673  Josefine Krumbak  2004  0458AD  KØGE    25m  2:35.45 
719  Nanna Udby Laugesen  2004  0458AL  HVIDOVRE    25m  2:33.29 
739  Emilia C. R. Olsen  2004  0424AO  KVIK    25m  2:31.43 
809  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  TRITON B    25m  2:31.85 
606  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    25m  2:34.92 
745  Mille Maxwell Berthou  2005  0534AA  KVIK    25m  2:37.52 

 
Heat 6 (7) (13 - 14 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
571  Nicole Damhøj Andersen  2006  0674AN  SOLRØD    25m  2:40.31 
572  Jaqueline Haack  2006  0672AN  SOLRØD    25m  2:34.95 
726  Elisabeth Augusta Englev  2006  0604AE  GREVE    25m  2:28.45 
597  Silje Mathiasen  2006  0628AG  SLAGELSE    25m  2:29.21 
834  Sarah Gudme  2007  0738AE  VI39    25m  2:36.86 
853  Maja Zastrojevic  2006  0646AE  VAT CPH-MK    25m  2:41.83 

 
Heat 7 (7) (15 - 99 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
808  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  2:24.11 
659  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  KØGE    25m  2:22.95 
577  Caroline P. Mathiesen  2001  0172AG  SOLRØD    25m  2:18.59 
494  Wilma Svensson  2002  BK8402  SK LAXEN    25m  2:22.73 
578  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  SOLRØD    25m  2:23.32 
609  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  2:31.01 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark