2020-04-07   05:27:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Køge Open Køge

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  15:51   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 november 2019         
 
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer  Indledende (21) 
Heat 1 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
703  Zeline Helsen Lintrup  2007  0744AC  HVIDOVRE    25m  1:50.25 
870  Mie Bysand  2007  0706AJ  VAT CPH-MK    25m  1:35.69 
894  Natalie Dang N. Larsen  2006  0696AM  VORDINGB    25m  1:36.82 
716  Bríet Natalía Tómasdóttir  2004  0442BE  HVIDOVRE    25m   
               

 
Heat 2 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
866  Regitze Wojtaszewski  2007  0734AN  VAT CPH-MK    25m  1:28.70 
897  Silje Egeberg Nordhald  2007  0716AD  VORDINGB    25m  1:28.03 
535  Birita Vesturtún  2007    Fuglafjar    25m  1:27.64 
868  Emma Kestenholz  2007  0798AO  VAT CPH-MK    25m  1:27.65 
531  Margit Højbro  2007    Fuglafjar    25m  1:28.52 
722  Milena B Bonde  2006  0644AU  HVIDOVRE    25m  1:35.47 

 
Heat 3 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
545  Oddvá Sedea D. Nattestad  2006    Havnar    25m  1:27.58 
666  Anna Høyer  2007  0708AI  KØGE    25m  1:26.84 
895  Silja Sol Jørgensen  2005  0522AW  VORDINGB    25m  1:26.56 
869  Freja Rosenlund Menné  2007  0758AO  VAT CPH-MK    25m  1:26.66 
631  Mathilde Bendtsen  2007  0758AC  NÆSTVED    25m  1:27.21 
713  Olga Cermak  2006  0682AE  HVIDOVRE    25m  1:27.62 

 
Heat 4 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
533  Rebekka Róðinsdóttir  2007    Fuglafjar    25m  1:25.37 
898  Malou Danefred Nielsen  2007  0708AL  VORDINGB    25m  1:25.22 
600  Astamaja Rought  2006  0682AJ  SLAGELSE    25m  1:24.19 
714  Rosa Viola My Raagefelt  2007  0788AF  HVIDOVRE    25m  1:25.21 
630  Masha Jul Pedersen  2006  0684AG  NÆSTVED    25m  1:25.23 
514  Nellie Lindell  2006  BB8206  SK LAXEN    25m  1:26.26 

 
Heat 5 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
836  Lara Ghizzaui  2007  0702AF  VI39    25m  1:23.91 
605  Caroline Søe Jepsen  2007  0794AK  SLAGELSE    25m  1:23.55 
893  Signe Gyldenkærne  2006  0656AQ  VORDINGB    25m  1:23.45 
515  Hanne Nielsen  2006  BB6206  SK LAXEN    25m  1:23.55 
599  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  0638AP  SLAGELSE    25m  1:23.67 
865  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  0788AO  VAT CPH-MK    25m  1:24.08 

 
Heat 6 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
872  Caroline Bjerre  2007  0772AM  VAT CPH-MK    25m  1:22.70 
579  Amanda L. Munch-Jensen  2005  0514AQ  SOLRØD    25m  1:22.54 
601  Silke Krakau Tønnesen  2006  0654AC  SLAGELSE    25m  1:22.39 
532  Jóhanna Ólavsdóttir  2007    Fuglafjar    25m  1:22.46 
733  Malene Dithmar  2006  0634AN  GREVE    25m  1:22.67 
653  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  KØGE    25m  1:23.32 

 
Heat 7 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
501  Elicia Allard  2005  AP0805  SK LAXEN    25m  1:22.15 
711  Caja Cederblad Larsen  2004  0442BD  HVIDOVRE    25m  1:21.79 
718  Sofie Lind  2006  0668AG  HVIDOVRE    25m  1:21.55 
594  Isabella Hejlesen  2004  0428AW  SLAGELSE    25m  1:21.61 
511  Josephine Andersson  2007  AN8207  SK LAXEN    25m  1:22.03 
648  Amalie Mønster Birk  2007  0796AI  KØGE    25m  1:22.21 

 
Heat 8 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
651  Mathilde Pedersen  2007  0796AO  KØGE    25m  1:21.33 
729  Sophie Amalie Rasmussen  2006  0692AJ  GREVE    25m  1:21.13 
510  Emilia Pålsson  2005  BB1405  SK LAXEN    25m  1:20.86 
604  Viktoria Annabel Graulund  2007  0774AK  SLAGELSE    25m  1:21.11 
867  Aya Malling  2006  0686AV  VAT CPH-MK    25m  1:21.29 
835  Maja Andersen  2007  0748AP  VI39    25m  1:21.38 

 
Heat 9 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
892  Laura Friis Justesen  2006  0666AQ  VORDINGB    25m  1:20.56 
862  Caroline Hansen  2007  0784AG  VAT CPH-MK    25m  1:20.07 
855  Laura Kristensen  2004  0424AW  VAT CPH-MK    25m  1:19.69 
891  Amanda F. Christiansen  2005  0514AW  VORDINGB    25m  1:19.98 
548  Sólja Sigmundardóttir  2005    Havnar    25m  1:20.43 
896  Mille-Mai Krog  2007  0738AT  VORDINGB    25m  1:20.57 

 
Heat 10 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
675  Anna Steen Petersen  2007  0706AH  KØGE    25m  1:19.54 
652  Rebekka Roed  2007  0732AA  KØGE    25m  1:19.29 
853  Maja Zastrojevic  2006  0646AE  VAT CPH-MK    25m  1:18.81 
544  Bára D. Nattestad  2004    Havnar    25m  1:18.90 
517  Alice Fransson  2007  AO9207  SK LAXEN    25m  1:19.49 
863  Ella Emilia Soelberg  2007  0708AF  VAT CPH-MK    25m  1:19.61 

 
Heat 11 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
603  Annette Toft  2006  0672AC  SLAGELSE    25m  1:18.36 
720  Mikkeline Timmerman  2005  0576AR  HVIDOVRE    25m  1:18.15 
617  Olivia Nielsen  2004  0446AT  NÆSTVED    25m  1:18.03 
643  Anne-Marie T. Kristensen  2007  0722AE  KØGE    25m  1:18.08 
708  Rikke Parkhøi  2006  0626AC  HVIDOVRE    25m  1:18.35 
854  Sarah Højlund  2006  0684AH  VAT CPH-MK    25m  1:18.54 

 
Heat 12 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
509  Maja Ljungdahl  2006  AO9606  SK LAXEN    25m  1:17.72 
575  Charlotte Hjortshøj  2006  0658AP  SOLRØD    25m  1:17.52 
778  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  1:17.28 
507  Beatrice Andersson  2005  BB3205  SK LAXEN    25m  1:17.46 
864  Nadia Walløe  2007  0702AD  VAT CPH-MK    25m  1:17.53 
849  Johanna Rasmussen  2006  0632AG  VAT CPH-MK    25m  1:17.92 

 
Heat 13 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
843  Filippa Eiler  2005  0588AI  VAT CPH-MK    25m  1:17.22 
500  Nikita Reljanovic  2004  BD4404  SK LAXEN    25m  1:17.10 
737  Lærke Marie Clausen  2005  0504AE  GREVE    25m  1:16.95 
700  Emma Kjer Rasmussen  2004  0498AI  HVIDOVRE    25m  1:17.01 
743  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  1:17.14 
664  Anna Hjorth Christensen  2006  0652AI  KØGE    25m  1:17.27 

 
Heat 14 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
748  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  1:16.70 
486  Nelly Antlöv  2002  AB3202  SK LAXEN    25m  1:16.05 
848  Kajsa Salomonsen  2005  0514AD  VAT CPH-MK    25m  1:15.80 
626  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    25m  1:15.99 
826  Mille Giolbas  2006  0604AL  TUNE    25m  1:16.58 
832  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  1:16.92 

 
Heat 15 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
845  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  VAT CPH-MK    25m  1:15.67 
734  Mathilde Willumsen  2006  0634AI  GREVE    25m  1:15.32 
576  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  0548AJ  SOLRØD    25m  1:14.90 
829  Annika Frederiksen  2007  0766AI  TUNE    25m  1:15.02 
791  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  1:15.42 
565  Sofía Toftegaard  2006    Ægir    25m  1:15.78 

 
Heat 16 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
660  Sarah Aarslew Jensen  2000  0082AF  KØGE    25m  1:14.35 
641  Andrea Nøhr Petersen  2006  0686AB  KØGE    25m  1:14.20 
649  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KØGE    25m  1:13.72 
744  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  1:14.07 
787  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  1:14.26 
570  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  1:14.77 

 
Heat 17 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
889  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    25m  1:13.10 
846  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    25m  1:12.79 
574  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  1:12.76 
644  Olivia Lildballe Møller  2004  0452AF  KØGE    25m  1:12.77 
573  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRØD    25m  1:12.90 
732  Sarah Ankjær Pedersen  2006  0686AJ  GREVE    25m  1:13.36 

 
Heat 18 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
595  Elida Thornsen  2005  0528AA  SLAGELSE    25m  1:12.24 
847  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    25m  1:11.83 
735  Frida Caroline Knudsen  2007  0754AG  GREVE    25m  1:11.71 
597  Silje Mathiasen  2006  0628AG  SLAGELSE    25m  1:11.74 
492  Elsa Jonsson  2004  AN0404  SK LAXEN    25m  1:11.97 
745  Mille Maxwell Berthou  2005  0534AA  KVIK    25m  1:12.61 

 
Heat 19 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
739  Emilia C. R. Olsen  2004  0424AO  KVIK    25m  1:11.19 
616  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  1:09.33 
487  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    25m  1:05.62 
807  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  1:08.39 
890  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    25m  1:10.50 
488  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  1:11.43 

 
Heat 20 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
490  Petronella Ottosson  2002  AN8802  SK LAXEN    25m  1:10.72 
799  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  1:08.68 
844  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  1:05.49 
725  Julie Liv Madsen  2006  0682AB  GREVE    25m  1:08.12 
839  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    25m  1:09.88 
726  Elisabeth Augusta Englev  2006  0604AE  GREVE    25m  1:11.24 

 
Heat 21 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
577  Caroline P. Mathiesen  2001  0172AG  SOLRØD    25m  1:10.66 
663  Melanie Degner  2000  0098AC  KØGE    25m  1:08.46 
794  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    25m  1:05.24 
793  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    25m  1:07.71 
834  Sarah Gudme  2007  0738AE  VI39    25m  1:09.44 
661  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    25m  1:11.21 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark