Startliste for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.00
Seedede heat Løb 36
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:07.85 08-04-2017 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 30-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 09-07-2006 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
Frej Liltorp |
2004 |
0499AL |
SKANDERBOR |
|
50m |
2:59.44 |
332 |
4 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
0435AR |
THISTED |
|
50m |
2:46.39 |
287 |
5 |
Mikkel Pedersen |
2004 |
0403AJ |
AALBORG |
|
50m |
2:46.84 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
306 |
0 |
Andreas Torp |
2004 |
0409AA |
NORD |
|
50m |
2:41.48 |
305 |
1 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
0311AQ |
NORD |
|
50m |
2:39.95 |
36 |
2 |
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
SILKEBORG |
|
50m |
2:29.60 |
168 |
3 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
ESBJERG |
|
50m |
2:26.78 |
417 |
4 |
Victor Nygaard |
2003 |
0361AH |
H2Odense |
|
50m |
2:22.60 |
354 |
5 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
VEJLE |
|
50m |
2:24.37 |
112 |
6 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
9905AI |
HORSENS |
|
50m |
2:28.29 |
64 |
7 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
0329AG |
LYSENG |
|
50m |
2:32.28 |
424 |
8 |
Alex Fogt |
2004 |
0487AO |
H2Odense |
|
50m |
2:40.56 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
0 |
Asger Als Olsen |
2004 |
0461AJ |
KOLDING |
|
50m |
2:41.31 |
363 |
1 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
VEJLE |
|
50m |
2:39.00 |
228 |
2 |
Casper Krohn |
2001 |
0119AM |
AGF |
|
50m |
2:29.37 |
340 |
3 |
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
VEJLE |
|
50m |
2:26.66 |
28 |
4 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
SILKEBORG |
|
50m |
2:22.29 |
408 |
5 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
H2Odense |
|
50m |
2:23.17 |
49 |
6 |
Oliver Phil Langsted |
1999 |
9925AO |
RINGE |
|
50m |
2:28.01 |
365 |
7 |
Sune Schaarup |
2003 |
0359AG |
VEJLE |
|
50m |
2:32.27 |
279 |
8 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
0499AB |
AALBORG |
|
50m |
2:40.36 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
0 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
KOLDING |
|
50m |
2:41.26 |
170 |
1 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
0333AI |
ESBJERG |
|
50m |
2:37.25 |
353 |
2 |
Jacob Christensen |
2002 |
0265AG |
VEJLE |
|
50m |
2:28.33 |
225 |
3 |
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
AGF |
|
50m |
2:24.41 |
404 |
4 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:17.76 |
109 |
5 |
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
0111AR |
HORSENS |
|
50m |
2:23.10 |
358 |
6 |
Oliver Fenger |
2003 |
0303AO |
VEJLE |
|
50m |
2:27.24 |
235 |
7 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
AGF |
|
50m |
2:30.40 |
327 |
8 |
Asger Mathiasen |
2004 |
0427AI |
THISTED |
|
50m |
2:40.12 |
183 |
9 |
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
0345AF |
ESBJERG |
|
50m |
2:42.18 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:32 |
|