Startliste for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.00
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Indledende (6) |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 30-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 07-07-2007 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 11-07-2013 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
0 |
Gustav Korsholm Kjeldsen |
2004 |
0451AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:01.15 |
6 |
1 |
Marcus Albæk |
2004 |
0465AM |
PINGVINEN |
|
50m |
1:00.74 |
82 |
2 |
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
0441AI |
KOLDING |
|
50m |
1:00.25 |
308 |
3 |
Emil Jaworski |
2004 |
0475AQ |
NORD |
|
50m |
59.69 |
376 |
4 |
Johannes Forsbæk |
2004 |
0483AP |
VIBORG |
|
50m |
59.50 |
31 |
5 |
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
SILKEBORG |
|
50m |
59.59 |
9 |
6 |
Lukas Aarup-Kristensen |
2004 |
0465AP |
PINGVINEN |
|
50m |
59.79 |
14 |
7 |
Rasmus Rytter |
2004 |
0453AK |
SKIVE |
|
50m |
1:00.55 |
296 |
8 |
Emil Brandt Bertelsen |
2004 |
0459AP |
SVENDBORG |
|
50m |
1:01.00 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
412 |
0 |
Christoffer R.s. Pedersen |
2004 |
0405AA |
H2Odense |
|
50m |
59.24 |
272 |
1 |
Casper Johannesen |
2004 |
0429AH |
AALBORG |
|
50m |
58.66 |
389 |
2 |
Daniel Østerballe |
2003 |
0363AN |
VIBORG |
|
50m |
58.47 |
336 |
3 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
THISTED |
|
50m |
58.37 |
88 |
4 |
Malthe Theisen |
2003 |
0345AN |
IKAST |
|
50m |
58.34 |
222 |
5 |
Søren Have |
2004 |
0449AE |
AGF |
|
50m |
58.36 |
195 |
6 |
Mathias Jørgensen |
2002 |
0239AS |
ERRITSØ |
|
50m |
58.37 |
183 |
7 |
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
0345AF |
ESBJERG |
|
50m |
58.51 |
13 |
8 |
Anton Poulsen |
2004 |
0483AH |
SKIVE |
|
50m |
58.82 |
128 |
9 |
Nikolaj Pilgaard |
2004 |
0413AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
59.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
0 |
Mathias Marbæk Nielsen |
2004 |
0435AE |
ESBJERG |
|
50m |
57.96 |
310 |
1 |
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
0277AM |
NORD |
|
50m |
57.94 |
8 |
2 |
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
PINGVINEN |
|
50m |
57.27 |
226 |
3 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
50m |
56.59 |
184 |
4 |
Aske Sommerlund Pedersen |
2003 |
0393AJ |
ESBJERG |
|
50m |
56.41 |
323 |
5 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
0045AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
56.43 |
75 |
6 |
Jacob Schelde Jensen |
2001 |
0125AJ |
KOLDING |
|
50m |
56.78 |
223 |
7 |
Markus Toft |
2003 |
0377AK |
AGF |
|
50m |
57.28 |
333 |
8 |
Mikkel Stilling |
2003 |
0347AO |
THISTED |
|
50m |
57.95 |
98 |
9 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
HORSENS |
|
50m |
58.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
0 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
55.99 |
131 |
1 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
55.45 |
331 |
2 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
54.53 |
411 |
3 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
53.87 |
230 |
4 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
AGF |
|
50m |
51.93 |
357 |
5 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
VEJLE |
|
50m |
52.98 |
119 |
6 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
HORSENS |
|
50m |
54.26 |
51 |
7 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
55.21 |
400 |
8 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
55.60 |
401 |
9 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
56.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
239 |
0 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
AGF |
|
50m |
55.78 |
18 |
1 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
50m |
55.34 |
245 |
2 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
AGF |
|
50m |
54.42 |
107 |
3 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
HORSENS |
|
50m |
53.76 |
163 |
4 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
50m |
51.81 |
237 |
5 |
Nicklas Rasmussen |
1997 |
9799AR |
AGF |
|
50m |
52.85 |
68 |
6 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
50m |
54.14 |
30 |
7 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
50m |
55.14 |
347 |
8 |
Alexander Fenger |
1999 |
9925AT |
VEJLE |
|
50m |
55.60 |
240 |
9 |
Thor Brunsgaard |
2003 |
0383AP |
AGF |
|
50m |
56.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
367 |
0 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
VEJLE |
|
50m |
55.63 |
162 |
1 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
ESBJERG |
|
50m |
55.30 |
153 |
2 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
50m |
54.41 |
413 |
3 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
50m |
53.38 |
165 |
4 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
51.37 |
136 |
5 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
51.98 |
378 |
6 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
VIBORG |
|
50m |
53.99 |
50 |
7 |
Sander Linde |
2002 |
0247AD |
RINGE |
|
50m |
54.95 |
210 |
8 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
DELTA |
|
50m |
55.46 |
348 |
9 |
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
VEJLE |
|
50m |
56.13 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:32 |
|