Ohjelma Vest Senior/Junior Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 31-03-2012 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 31-03-2012 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 30-03-2011 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
187 |
3 |
Sune Lyngesen |
2003 |
0377AI |
ESBJERG |
|
50m |
1:10.38 |
75 |
4 |
Jacob Schelde Jensen |
2001 |
0125AJ |
KOLDING |
|
50m |
1:07.24 |
282 |
5 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
0435AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:07.36 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
389 |
0 |
Daniel Østerballe |
2003 |
0363AN |
VIBORG |
|
50m |
1:04.97 |
237 |
1 |
Nicklas Rasmussen |
1997 |
9799AR |
AGF |
|
50m |
1:02.84 |
65 |
2 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
0113AL |
LYSENG |
|
50m |
1:00.25 |
205 |
3 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
50m |
58.80 |
114 |
4 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
56.95 |
331 |
5 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
57.39 |
68 |
6 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
50m |
59.81 |
407 |
7 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
H2Odense |
|
50m |
1:01.37 |
224 |
8 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
AGF |
|
50m |
1:03.53 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
0 |
Julius Henriksen |
2002 |
0293AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:04.47 |
194 |
1 |
Morten Baxter |
1996 |
9683AK |
ERRITSØ |
|
50m |
1:01.52 |
161 |
2 |
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
ESBJERG |
|
50m |
59.93 |
229 |
3 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
50m |
58.54 |
136 |
4 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
56.51 |
113 |
5 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
57.14 |
186 |
6 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
50m |
59.47 |
51 |
7 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
1:00.94 |
269 |
8 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
0421AL |
AALBORG |
|
50m |
1:03.39 |
183 |
9 |
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
0345AF |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
0 |
Aske Sommerlund Pedersen |
2003 |
0393AJ |
ESBJERG |
|
50m |
1:04.38 |
285 |
1 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
50m |
1:01.44 |
26 |
2 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
50m |
59.88 |
241 |
3 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
50m |
57.66 |
230 |
4 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
AGF |
|
50m |
56.29 |
33 |
5 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
56.95 |
311 |
6 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
50m |
58.91 |
378 |
7 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
VIBORG |
|
50m |
1:00.31 |
146 |
8 |
Ejnar Truelsen |
2002 |
0259AK |
HERNING |
|
50m |
1:03.13 |
327 |
9 |
Asger Mathiasen |
2004 |
0427AI |
THISTED |
|
50m |
1:05.30 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:59 |
|