Startliste for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (6) |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 15-07-2010 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
Elisabeth Leegaard Larsen |
2005 |
0586AV |
PINGVINEN |
|
50m |
5:23.79 |
4 |
4 |
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
0538AS |
PINGVINEN |
|
50m |
4:59.38 |
21 |
5 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
SILKEBORG |
|
50m |
5:01.50 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
0 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
0572AF |
ODDER |
|
50m |
4:58.36 |
5 |
1 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
50m |
4:56.79 |
141 |
2 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
HOBRO |
|
50m |
4:55.49 |
34 |
3 |
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
SILKEBORG |
|
50m |
4:53.91 |
62 |
4 |
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
LYSENG |
|
50m |
4:50.58 |
179 |
5 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
50m |
4:51.37 |
22 |
6 |
Annabella Bing Lauritzen |
2005 |
0586AG |
SILKEBORG |
|
50m |
4:54.03 |
152 |
7 |
Maja Stamholt |
2005 |
0528AH |
HADERSLEV |
|
50m |
4:55.66 |
35 |
8 |
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
SILKEBORG |
|
50m |
4:58.21 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
0 |
Caroline Nymann Sørensen |
2002 |
0232BA |
HORSENS |
|
50m |
4:50.02 |
185 |
1 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
50m |
4:49.74 |
335 |
2 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
50m |
4:47.69 |
273 |
3 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
AALBORG |
|
50m |
4:44.88 |
221 |
4 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
50m |
4:42.32 |
366 |
5 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
VEJLE |
|
50m |
4:42.93 |
379 |
6 |
Anna Varming |
2005 |
0574AJ |
VIBORG |
|
50m |
4:45.36 |
182 |
7 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
50m |
4:48.02 |
271 |
8 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
AALBORG |
|
50m |
4:49.95 |
79 |
9 |
Elma Gabela |
2004 |
0472AE |
KOLDING |
|
50m |
4:50.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
0 |
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
0598AJ |
KOLDING |
|
50m |
4:40.99 |
93 |
1 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:39.23 |
78 |
2 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
50m |
4:38.22 |
274 |
3 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
50m |
4:37.76 |
406 |
4 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
50m |
4:37.38 |
208 |
5 |
Anna Pave Ottesen |
2003 |
0338BD |
DELTA |
|
50m |
4:37.49 |
275 |
6 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
AALBORG |
|
50m |
4:37.98 |
76 |
7 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
KOLDING |
|
50m |
4:39.11 |
343 |
8 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
VEJLE |
|
50m |
4:39.24 |
415 |
9 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
50m |
4:41.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
0 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:36.02 |
92 |
1 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:34.54 |
261 |
2 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
50m |
4:33.31 |
69 |
3 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
50m |
4:33.12 |
233 |
4 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
AGF |
|
50m |
4:28.30 |
398 |
5 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
4:32.99 |
47 |
6 |
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
RINGE |
|
50m |
4:33.27 |
232 |
7 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
50m |
4:34.28 |
399 |
8 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
4:35.58 |
342 |
9 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
VEJLE |
|
50m |
4:36.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
0 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
4:25.18 |
242 |
1 |
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
AGF |
|
50m |
4:22.65 |
361 |
2 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
VEJLE |
|
50m |
4:18.84 |
91 |
3 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:16.59 |
134 |
4 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:10.10 |
139 |
5 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
4:15.83 |
256 |
6 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
4:18.08 |
95 |
7 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:22.30 |
262 |
8 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
4:24.07 |
58 |
9 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
4:26.68 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:26 |
|