Startliste for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer |
Indledende (3) |
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 29-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 29-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 29-06-2017 |
|
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1 |
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
RINGE |
|
50m |
2:34.58 |
95 |
2 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:30.01 |
334 |
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
2:25.68 |
232 |
4 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
50m |
2:16.99 |
93 |
5 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:20.08 |
258 |
6 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
50m |
2:27.74 |
377 |
7 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
VIBORG |
|
50m |
2:32.19 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
141 |
1 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
HOBRO |
|
50m |
2:33.29 |
185 |
2 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:28.82 |
78 |
3 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
50m |
2:25.49 |
96 |
4 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:15.76 |
409 |
5 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
H2Odense |
|
50m |
2:19.96 |
273 |
6 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
AALBORG |
|
50m |
2:26.18 |
324 |
7 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:30.77 |
179 |
8 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
50m |
2:43.58 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
221 |
1 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
50m |
2:33.16 |
236 |
2 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AGF |
|
50m |
2:27.98 |
271 |
3 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
AALBORG |
|
50m |
2:22.77 |
134 |
4 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:08.52 |
262 |
5 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
2:18.56 |
166 |
6 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
50m |
2:25.85 |
381 |
7 |
Louise Sunesen |
2005 |
0598AC |
VIBORG |
|
50m |
2:30.56 |
343 |
8 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
VEJLE |
|
50m |
2:40.08 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:59 |
|