Startliste for Efterårsstævne 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
STT Efterårsstævne 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:55 |
|
|
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
367 |
1 |
Markus Tordrup |
2010 |
1057AF |
VEST |
|
25m |
|
340 |
2 |
Emil Franck Kastrup |
2009 |
0965BD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
|
339 |
3 |
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
|
410 |
4 |
Liam Diaz-Hirsvang |
2009 |
0939BC |
VEST |
|
25m |
|
404 |
5 |
Even Kirkegaard Jensen |
2009 |
0943BC |
VEST |
|
25m |
|
338 |
6 |
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
|
361 |
7 |
Villum Nygaard |
2011 |
1147AC |
VEST |
|
25m |
|
145 |
8 |
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
GSK |
|
25m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
337 |
0 |
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
|
401 |
1 |
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
0941BC |
VEST |
|
25m |
2:09.94 |
416 |
2 |
Ronas Cetinkaya |
2010 |
1007AB |
VEST |
|
25m |
2:07.27 |
144 |
3 |
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
0903AD |
GSK |
|
25m |
2:05.06 |
414 |
4 |
Magnus Kleis |
2010 |
1025AC |
VEST |
|
25m |
1:53.74 |
150 |
5 |
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
GSK |
|
25m |
2:02.66 |
399 |
6 |
Alexander Birk Lund |
2010 |
1009AB |
VEST |
|
25m |
2:06.55 |
147 |
7 |
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
GSK |
|
25m |
2:09.90 |
366 |
8 |
Noah Kobbernagel |
2011 |
1147AA |
VEST |
|
25m |
2:14.39 |
329 |
9 |
Emil Harpøth |
2008 |
0889AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
391 |
0 |
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
0871AD |
VEST |
|
25m |
1:46.08 |
267 |
1 |
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:43.51 |
230 |
2 |
Gustav Jørgensen |
2009 |
0959AA |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:40.23 |
389 |
3 |
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
VEST |
|
25m |
1:37.61 |
394 |
4 |
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
0885AE |
VEST |
|
25m |
1:30.86 |
159 |
5 |
Peter Emil Dyhr |
2008 |
0897AD |
GSK |
|
25m |
1:32.33 |
151 |
6 |
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
GSK |
|
25m |
1:38.22 |
390 |
7 |
Noah Nygaard |
2008 |
0807AE |
VEST |
|
25m |
1:42.62 |
266 |
8 |
Jakob Hansen |
2009 |
0987AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:43.54 |
269 |
9 |
Mads Friis Andersen |
2009 |
0945BD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:48.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
251 |
0 |
Victor Schnabelrauch |
2003 |
0331AS |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:24.61 |
178 |
1 |
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:16.30 |
82 |
2 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
0623AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.39 |
39 |
3 |
Lucas Møller Larsen |
2005 |
0523AQ |
KØGE |
|
25m |
1:08.69 |
310 |
4 |
Tobias Bjørnsteen |
2005 |
0509AI |
SK-SYD |
|
25m |
1:04.58 |
90 |
5 |
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:06.62 |
255 |
6 |
Marcus Munkholm |
2001 |
0169AC |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:09.42 |
254 |
7 |
Jonathan Skadhauge |
2005 |
0509AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:13.81 |
252 |
8 |
Christian Skriver |
2004 |
0487AR |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:20.37 |
392 |
9 |
Mads Duer Laurberg |
2008 |
0865AE |
VEST |
|
25m |
1:30.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
0 |
Mikkel Skoubo |
2008 |
0841AB |
KØGE |
|
25m |
1:24.59 |
253 |
1 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:14.84 |
55 |
2 |
Storm Melgaard |
2007 |
0755AF |
KØGE |
|
25m |
1:11.60 |
316 |
3 |
Magnus Ravn Borch |
2003 |
0335AO |
TRITON B |
|
25m |
1:07.50 |
274 |
4 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:03.70 |
319 |
5 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
1:04.75 |
86 |
6 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
0641AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.42 |
235 |
7 |
William F. Pilgaard |
2006 |
0677AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:13.21 |
305 |
8 |
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
SK-SYD |
|
25m |
1:19.56 |
36 |
9 |
Calvin Christian Axen |
2006 |
0627AJ |
KØGE |
|
50m |
1:26.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
0 |
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
0247AT |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:24.33 |
7 |
1 |
Vincent Borup Schärer |
2006 |
0675AB |
SOLRØD |
|
25m |
1:14.64 |
104 |
2 |
Sofus Norby Larsson |
2004 |
0431AR |
HERLEV |
|
25m |
1:10.31 |
302 |
3 |
Laurids Isling Kurtzmann |
2002 |
0253AS |
SK-SYD |
|
25m |
1:07.14 |
330 |
4 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:01.49 |
185 |
5 |
Daniel Didriksen |
2002 |
0273AT |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:04.73 |
327 |
6 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
25m |
1:08.86 |
87 |
7 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.40 |
241 |
8 |
Peter K. M. Petersen |
2006 |
0665AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:18.13 |
238 |
9 |
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
0733AC |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:25.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup |
Udskriftstidspunkt |
17:55 |
|