Program for UGP1 2019-2020, Falun
Below are all entry- and startlists shown by session.
Söndag 13/10 Klockan 15.00 (Insim kl. 14.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer
|
Final 1 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Falu Sprint Cup 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
3 |
|
Svea Rådman |
2007 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
FALUN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
5 |
|
Elsa Danielsson |
2007 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer |
Final 2 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
1 |
|
Elin Klintberg |
2004 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
2 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
UPSALA S |
50.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
3 |
|
Kristina Lind |
2007 |
SK ENA |
49.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
4 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
UPSALA S |
46.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Sara Högdin |
2007 |
UPSALA S |
48.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
6 |
|
Alva Brandt |
2007 |
SÖDERHAMN |
49.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
7 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
FALUN |
56.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer |
Final 3 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
1 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
GÄVLE SS |
46.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
2 |
|
Ella Andersson |
2007 |
UPSALA S |
45.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
3 |
|
Lovisa Leonardsson |
2005 |
LUDVIKA SS |
43.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
4 |
|
Armita Samani |
2003 |
VÄSTERÅS |
43.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
5 |
|
Wilma Larsson |
2007 |
VÄSTERÅS |
43.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
6 |
|
Joline Smeds |
2006 |
VÄSTERÅS |
43.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
7 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
BORLÄNGE |
45.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer |
Final 4 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1 |
|
Alice Lundin |
2007 |
FALUN |
43.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
GÄVLE SS |
42.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
3 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
VÄSTERÅS |
41.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
4 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
FALUN |
40.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
5 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
FALUN |
41.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
6 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
BORLÄNGE |
42.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
7 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
UPSALA S |
43.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer |
Final 5 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
1 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
HEDEMORA |
40.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
2 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
FALUN |
40.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
3 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
VÄSTERÅS |
40.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
4 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
SK ENA |
39.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
5 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
BORLÄNGE |
39.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
6 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
GÄVLE SS |
40.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
7 |
|
Louise Pallas |
2006 |
UPSALA S |
40.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer |
Final 6 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
1 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
UPSALA S |
39.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
2 |
|
Emma Färlin |
2006 |
FALUN |
38.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
3 |
|
Monica Zhan |
2005 |
VÄSTERÅS |
38.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
BOLLNÄS SS |
37.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
5 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
GÄVLE SS |
37.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
SS MORA |
38.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
7 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
VÄSTERÅS |
39.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer |
Final 7 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
1 |
|
Ida Svensson |
2006 |
UPSALA S |
37.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
UPSALA S |
36.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
3 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
HARNÄS SKU |
36.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
4 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
UPSALA S |
35.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
5 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
UPSALA S |
36.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
6 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
BORLÄNGE |
36.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
7 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
SÖDERHAMN |
36.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer |
Final 8 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
1 |
|
Alva Stadell |
2006 |
UPSALA S |
35.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
2 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
35.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
3 |
|
Maja Edring |
2002 |
GÄVLE SS |
35.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
4 |
|
Soobin Åkerlund |
2004 |
VÄSTERÅS |
34.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
5 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
VÄSTERÅS |
34.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
6 |
|
Evelina Killiner |
2004 |
VÄSTERÅS |
35.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
7 |
|
Hanna Frank |
2006 |
FALUN |
35.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer |
Final 9 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
1 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
UPSALA S |
34.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
HARNÄS SKU |
33.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
3 |
|
Alva Viker |
2003 |
FALUN |
33.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
4 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
VÄSTERÅS |
33.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
5 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
UPSALA S |
33.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
6 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
UPSALA S |
33.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
7 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
GÄVLE SS |
33.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer |
Final 10 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1 |
|
Jessika Borbos |
2001 |
FALUN |
32.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
2 |
|
Adelina Walldén |
2002 |
VÄSTERÅS |
32.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
3 |
|
Lina Rehnman |
2002 |
VÄSTERÅS |
32.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
4 |
|
Sofia Båvenäs |
2002 |
VÄSTERÅS |
31.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
5 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
FALUN |
32.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
6 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
SÖDERHAMN |
32.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
7 |
|
Saga Andersson |
2006 |
SÖDERHAMN |
32.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer |
Final 11 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
1 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
UPSALA S |
31.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
2 |
|
Elise Käck |
2006 |
VAIK SK |
31.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
3 |
|
Edith Engström |
2002 |
VÄSTERÅS |
31.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
BORLÄNGE |
31.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
5 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
VÄSTERÅS |
31.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
6 |
|
Astrid Engström |
2004 |
VÄSTERÅS |
31.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
7 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
BORLÄNGE |
31.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer |
Final 12 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
1 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
VÄSTERÅS |
31.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
FALUN |
30.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
3 |
|
Frida Florén |
2004 |
GÄVLE SS |
30.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
FALUN |
28.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
5 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
FALUN |
29.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
6 |
|
Lisa Löf |
2004 |
GÄVLE SS |
30.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
7 |
|
Junia Eklund |
2006 |
SÖDERHAMN |
30.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 13:55:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|