Startliste for Vestkyst Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:23 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer |
Finaler (7) |
Sponsor: Esbjerg Galvanoindustri |
|
Vejledende starttid 11:18 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
365 |
2 |
Jonas Liholm |
2008 |
0867AL |
ESBJERG |
|
25m |
|
511 |
3 |
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
0929BD |
DELTA |
|
25m |
|
367 |
4 |
Louie Lindblad |
2010 |
1087AF |
ESBJERG |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
372 |
1 |
Rasmus Neuber |
2010 |
1039AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.84 |
376 |
2 |
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
0803AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:01.00 |
366 |
3 |
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
1011AD |
ESBJERG |
|
25m |
56.27 |
426 |
4 |
Klaus Ditlevsen |
2007 |
0707AI |
ESBJERG |
|
25m |
59.65 |
498 |
5 |
Phillip Thomsen |
2007 |
0779AM |
DELTA |
|
25m |
1:01.49 |
370 |
6 |
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
1079AF |
ESBJERG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
383 |
1 |
Nikolai Elgaard |
2009 |
0973AC |
ESBJERG |
|
25m |
52.20 |
347 |
2 |
Simon N. Andersen |
2006 |
0641AM |
H.G.F. |
|
25m |
50.14 |
433 |
3 |
Malte Neuber |
2007 |
0765AF |
ESBJERG |
|
25m |
47.95 |
487 |
4 |
Joakim Kristensen |
2008 |
0813AB |
DELTA |
|
25m |
48.88 |
501 |
5 |
Tobias Høirup |
2007 |
0793AK |
DELTA |
|
25m |
52.07 |
494 |
6 |
Mathias Møller Madsen |
2008 |
0899AH |
DELTA |
|
25m |
53.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
399 |
1 |
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
ESBJERG |
|
25m |
47.05 |
398 |
2 |
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
0713AD |
ESBJERG |
|
25m |
44.13 |
402 |
3 |
Jonas Mathiasen |
2006 |
0609AM |
ESBJERG |
|
25m |
42.50 |
425 |
4 |
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
ESBJERG |
|
25m |
43.12 |
342 |
5 |
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
0517AJ |
H.G.F. |
|
25m |
45.96 |
343 |
6 |
Alexander Juul Dahl |
2006 |
0643AH |
H.G.F. |
|
25m |
47.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
404 |
1 |
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
ESBJERG |
|
25m |
41.71 |
350 |
2 |
Sander Kejser |
2003 |
0325AR |
H.G.F. |
|
25m |
41.33 |
422 |
3 |
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
0621AC |
ESBJERG |
|
25m |
39.76 |
410 |
4 |
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
ESBJERG |
|
25m |
40.77 |
495 |
5 |
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
0539AK |
DELTA |
|
25m |
41.45 |
332 |
6 |
Laurits Holm |
2006 |
0627AO |
HSK |
|
25m |
41.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
423 |
1 |
Oskar Foss |
2006 |
0677AC |
ESBJERG |
|
25m |
38.62 |
406 |
2 |
Andreas Nikolajsen |
2005 |
0595AC |
ESBJERG |
|
25m |
37.83 |
527 |
3 |
Markus Jessen |
2003 |
0329AN |
ESBJERG |
|
25m |
37.67 |
440 |
4 |
Lasse Metz Mondrup |
2004 |
0407AK |
ESBJERG |
|
25m |
37.71 |
486 |
5 |
Jakob Kristensen |
2006 |
0613AI |
DELTA |
|
25m |
38.14 |
345 |
6 |
Esben Frimand |
2006 |
0657AE |
H.G.F. |
|
25m |
39.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
338 |
1 |
Jonathan Bos |
1998 |
9827AU |
HSK |
|
25m |
36.29 |
408 |
2 |
Carl Clausen |
2005 |
0533AH |
ESBJERG |
|
25m |
35.65 |
472 |
3 |
Peter Rom Poulsen |
2005 |
0593AJ |
ERRITSØ |
|
25m |
35.10 |
473 |
4 |
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
0269AO |
ERRITSØ |
|
25m |
35.56 |
337 |
5 |
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
HSK |
|
25m |
35.90 |
421 |
6 |
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
ESBJERG |
|
25m |
36.76 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:23 |
|