Program för SM-Uinnit 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suomen mestaruusuinnit 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Leppävaaran uimala |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
400m Sekauinti Miehet All ages |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSE |
4:22.77 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis |
FIN |
Oulu |
|
25.4.1992 |
|
|
SE |
4:13.29 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis |
FIN |
Rooma |
|
6.9.1994 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
604 |
|
Tapio Junninen |
Vanders |
1995 |
95A553 |
50m |
4:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
675 |
|
Joonas Koski |
Heinolan Isku |
1998 |
98B328 |
50m |
4:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
45 |
|
Aleksi Koprinen |
Helsingfors Simsällskap |
2003 |
03A416 |
50m |
4:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
265 |
|
Teemu Vuorela |
Swimming Jyväskylä |
1994 |
94A789 |
50m |
4:39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
472 |
|
Lasse Pulkkinen |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A039 |
50m |
4:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
478 |
|
Tiitus Taskila |
Oulun Uinti 1906 |
2001 |
01A402 |
50m |
4:45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
231 |
|
Ossi Kleimola |
Kouvolan Uimarit |
2001 |
01A663 |
50m |
4:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
608 |
|
Kasper Envalds |
Vanders |
2001 |
01A496 |
50m |
4:47.21 |
|
|
9 |
302 |
|
Claes Fjellström |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
50m |
4:48.28 |
|
|
|
2001 |
01A078 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
377 |
|
Efim Romanov |
TaTu Tampere |
2002 |
02B256 |
50m |
4:48.92 |
|
|
|
|
|
11 |
239 |
|
Atte Pennanen |
Lahden Uimaseura |
2001 |
01A161 |
50m |
4:50.32 |
|
|
|
|
|
12 |
253 |
|
Niko Matela |
Lappeenrannan Uimarit |
2003 |
03A039 |
50m |
4:50.74 |
|
|
|
|
|
13 |
155 |
|
Eerikki Laitala |
Cetus Espoo |
2001 |
01A548 |
50m |
4:52.77 |
|
|
|
|
|
14 |
485 |
|
Olli-pekka Pietarila |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A223 |
50m |
4:55.37 |
|
|
|
|
|
15 |
473 |
|
Elias Juntunen |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A075 |
50m |
4:56.37 |
|
|
|
|
|
16 |
304 |
|
Robin Söderholm |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2002 |
02A224 |
50m |
4:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
31 |
|
Eemeli Raninen |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A495 |
50m |
5:00.38 |
|
|
|
|
|
18 |
476 |
|
Paavo Erkinaro |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A020 |
50m |
5:00.95 |
|
|
|
|
|
19 |
55 |
|
Davin Lindholm |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04B010 |
50m |
5:01.88 |
|
|
|
|
|
20 |
454 |
|
Toni Lipponen |
Kemin Uimaseura |
2003 |
03A125 |
50m |
5:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-26 00.34.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|