Startliste for Vest Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
VEJLE |
|
25m |
2:27.08 |
96 |
2 |
Signe Vestergaard Jensen |
2005 |
0538AM |
IKAST |
|
25m |
2:26.57 |
156 |
3 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HADERSLEV |
|
25m |
2:26.13 |
222 |
4 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
AGF |
|
25m |
2:24.57 |
109 |
5 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
HORSENS |
|
25m |
2:26.05 |
426 |
6 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:26.19 |
169 |
7 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
ESBJERG |
|
25m |
2:27.00 |
429 |
8 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:28.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Annabella Bing Lauritzen |
2005 |
0586AG |
SILKEBORG |
|
25m |
2:23.21 |
233 |
2 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
AGF |
|
25m |
2:22.06 |
289 |
3 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
AALBORG |
|
25m |
2:18.66 |
185 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
ESBJERG |
|
25m |
2:17.30 |
344 |
5 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
2:17.32 |
188 |
6 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
ESBJERG |
|
25m |
2:20.85 |
120 |
7 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
HORSENS |
|
25m |
2:22.56 |
340 |
8 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
2:23.65 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:06 |
|