Startliste for Vest Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
04 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (6) |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
|
Vejledende starttid 17:07 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
SILKEBORG |
|
25m |
4:58.91 |
24 |
2 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
SILKEBORG |
|
25m |
4:57.35 |
293 |
3 |
Laura S. Olesen |
2005 |
0538AA |
AALBORG |
|
25m |
4:55.22 |
287 |
4 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
AALBORG |
|
25m |
4:54.25 |
5 |
5 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
25m |
4:54.77 |
37 |
6 |
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
SILKEBORG |
|
25m |
4:56.97 |
25 |
7 |
Annabella Bing Lauritzen |
2005 |
0586AG |
SILKEBORG |
|
25m |
4:58.59 |
471 |
8 |
Mie Trothe |
1998 |
9816BE |
LYSENG |
|
25m |
5:03.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
0572AF |
ODDER |
|
25m |
4:52.86 |
147 |
2 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
HOBRO |
|
25m |
4:50.67 |
277 |
3 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
AALBORG |
|
25m |
4:48.21 |
104 |
4 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
0474AK |
HORSENS |
|
25m |
4:46.37 |
346 |
5 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
25m |
4:48.20 |
265 |
6 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
25m |
4:48.88 |
65 |
7 |
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
LYSENG |
|
25m |
4:50.99 |
76 |
8 |
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
0598AJ |
KOLDING |
|
25m |
4:53.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
4:45.22 |
175 |
2 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
4:42.52 |
351 |
3 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
VEJLE |
|
25m |
4:40.83 |
176 |
4 |
Søs Freund |
2004 |
0454AG |
ESBJERG |
|
25m |
4:39.62 |
403 |
5 |
Anna Varming |
2005 |
0574AJ |
VIBORG |
|
25m |
4:39.86 |
426 |
6 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
4:41.68 |
210 |
7 |
Anna Pave Ottesen |
2003 |
0338BD |
DELTA |
|
25m |
4:43.06 |
178 |
8 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
25m |
4:45.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
25m |
4:37.77 |
219 |
2 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
25m |
4:36.82 |
367 |
3 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
VEJLE |
|
25m |
4:35.34 |
86 |
4 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
KOLDING |
|
25m |
4:33.13 |
77 |
5 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
25m |
4:35.16 |
445 |
6 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
25m |
4:36.18 |
380 |
7 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
VEJLE |
|
25m |
4:36.84 |
47 |
8 |
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
RINGE |
|
25m |
4:38.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
AALBORG |
|
25m |
4:32.48 |
432 |
2 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
25m |
4:32.16 |
259 |
3 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
25m |
4:31.43 |
234 |
4 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
25m |
4:28.78 |
233 |
5 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
AGF |
|
25m |
4:30.93 |
368 |
6 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
VEJLE |
|
25m |
4:31.54 |
260 |
7 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
25m |
4:32.26 |
425 |
8 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
4:32.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
4:25.02 |
340 |
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
4:20.65 |
185 |
3 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
ESBJERG |
|
25m |
4:18.19 |
385 |
4 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
VEJLE |
|
25m |
4:15.01 |
280 |
5 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
25m |
4:15.55 |
263 |
6 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
25m |
4:19.95 |
278 |
7 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
4:20.87 |
70 |
8 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
25m |
4:28.77 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
04 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:08 |
|