Startliste for SM/Para-SM/JSM 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
AGA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:42.00 |
|
|
Paul Biedermann |
1986 |
Germany |
GER |
Rom |
ITA |
2009-07-28 |
|
|
WJ |
1:46.40 |
|
|
Ivan Girev |
2000 |
RUS |
RUS |
Indianapolis |
USA |
2017-08-24 |
|
|
ER |
1:42.00 |
|
|
Paul Biedermann |
1986 |
GER |
GER |
Rom |
ITA |
2009-07-28 |
|
|
EJ |
1:43.90 |
|
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
1:46.76 |
|
|
Anders Holmertz |
1968 |
SWE |
SWE |
Barcelona |
ESP |
1992-07-26 |
|
|
NJ |
1:48.14 |
|
|
Robin Hanson |
2001 |
Sweden |
SWE |
Buenos Aires |
ARG |
2018-10-08 |
|
|
SR |
1:46.76 |
|
|
Anders Holmertz |
1968 |
Spårvägen SF |
SWE |
Barcelona |
ESP |
1992-07-26 |
|
|
SJ |
1:48.14 |
|
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla S |
SWE |
Buenos Aires |
ARG |
2018-10-08 |
|
|
MR |
1:48.15 |
|
|
Anders Holmertz |
1968 |
|
SWE |
|
SWE |
1989-01-01 |
|
|
FM |
1:48.15 |
|
|
Nils Liess |
1996 |
Kungsbacka SS |
SUI |
Landskrona |
SWE |
2018-07-08 |
|
|
FJ |
1:52.19 |
|
|
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-08 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
467 |
|
Gustaf Dahlman |
Västerås Simsällskap |
1997 |
AJ1597 |
50m |
1:49.12 |
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Adam Paulsson |
Simklubben Elfsborg |
1995 |
AB4395 |
50m |
1:49.97 |
|
|
|
|
|
3 |
343 |
|
Isak Eliasson |
Spårvägen Simförening |
1996 |
AJ5596 |
50m |
1:50.84 |
|
|
|
|
|
4 |
249 |
|
Robin Andréasson |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
1988 |
AN7788 |
50m |
1:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
128 |
|
Marcus Holmquist |
Jönköpings Simsällskap |
2000 |
AK2500 |
50m |
1:52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
265 |
|
Kristian Kron |
Simklubben Neptun |
1992 |
AY2192 |
50m |
1:53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
195 |
|
Filip Grimberg |
Linköpings Allmänna SS |
1998 |
AL0198 |
50m |
1:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
281 |
|
Wiggo Frohde |
Simklubben Neptun |
2000 |
AX3300 |
50m |
1:53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
113 |
|
Viktor Fridsjö |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AO4798 |
50m |
1:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
122 |
|
Markus Malm |
Jönköpings Simsällskap |
1997 |
AE7397 |
50m |
1:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
123 |
|
Albin Lövgren |
Jönköpings Simsällskap |
1999 |
AC0199 |
50m |
1:54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
468 |
|
Lukas Steiner |
Västerås Simsällskap |
1998 |
AG8998 |
50m |
1:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
9 |
|
Melker Olsson |
Simklubben Elfsborg |
2000 |
AC5100 |
50m |
1:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
73 |
|
Alexander Löfqvist |
Helsingborgs Simsällskap |
1999 |
AM5399 |
50m |
1:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
278 |
|
Oliver Rehn |
Simklubben Neptun |
2001 |
AF5101 |
50m |
1:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
452 |
|
Max Sundberg |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AS5399 |
50m |
1:55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
62 |
|
William Kerman |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AA6501 |
50m |
1:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
218 |
|
Mats Westergren |
Malmö Kappsimningsklubb |
1994 |
AA0994 |
50m |
1:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
345 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
1:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
422 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
1:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
25 |
|
William Brand |
Eskilstuna Simklubb |
1998 |
AN2198 |
50m |
1:57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
6 |
|
Samuel Rudqvist |
Simklubben Elfsborg |
1999 |
AA7799 |
50m |
1:57.48 |
|
|
23 |
306 |
|
Jesper Olsson |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
1:57.50 |
|
|
|
1998 |
AJ2798 |
|
24 |
316 |
|
David Falk |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
1:57.90 |
|
|
|
2003 |
AD3103 |
|
25 |
85 |
|
Elias Hysing |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
1:58.35 |
|
|
|
2000 |
AR1500 |
|
26 |
93 |
|
Oscar Elfers |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
1:58.41 |
|
|
|
2002 |
AL9102 |
|
27 |
274 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
1:58.42 |
|
|
|
1999 |
AG9599 |
|
28 |
358 |
|
Joel Berglund |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
50m |
1:59.10 |
|
|
|
2002 |
AG9702 |
|
29 |
354 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:59.22 |
|
|
|
2001 |
AS3301 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
446 |
|
Simon Brandt |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AJ4700 |
50m |
1:59.23 |
|
|
|
|
|
31 |
310 |
|
Victor Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AI8100 |
50m |
1:59.33 |
|
|
|
|
|
32 |
448 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
1:59.69 |
|
|
|
|
|
33 |
313 |
|
Anton Jansson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC4702 |
50m |
1:59.72 |
|
|
|
|
|
34 |
12 |
|
Linus Holmdahl |
Simklubben Elfsborg |
2001 |
AE4101 |
50m |
1:59.82 |
|
|
|
|
|
35 |
64 |
|
Dennis Dukic |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AC4500 |
50m |
2:02.02 |
|
|
|
|
|
36 |
503 |
|
Oskar Gustafson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2002 |
AE1302 |
50m |
2:02.05 |
|
|
|
|
|
37 |
234 |
|
Primus Olsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2000 |
AV7100 |
50m |
2:03.27 |
|
|
|
|
|
38 |
555 |
|
Gustav Frödeberg |
Väsby Simsällskap |
1997 |
AA5197 |
50m |
2:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-30 08:59:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|