Startliste for Danbolig SunSwim 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
Danbolig SunSwim 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Solrød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:50 |
|
|
Arrangør |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (13) |
Sponsor: A2 Auto Karlslunde |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
Hussein Azzam |
2008 |
0873AM |
ROSKILDE |
|
25m |
|
303 |
3 |
Nikolaj Li |
2007 |
0731AM |
SOLRØD |
|
25m |
1:58.06 |
304 |
4 |
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
1047AE |
SOLRØD |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
204 |
2 |
William Kongslev |
2008 |
0863AA |
HASLEV |
|
25m |
1:47.00 |
26 |
3 |
Manlio Pesci |
2009 |
0947AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:46.48 |
161 |
4 |
Mathias Eie |
2009 |
0951AE |
HERLEV |
|
50m |
1:46.78 |
70 |
5 |
Villads Elias Friis |
2010 |
1023AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:52.45 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
1065AA |
FR.SUND |
|
25m |
1:45.35 |
18 |
2 |
Frederik Billing |
2008 |
0853AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:44.29 |
10 |
3 |
August Spellerberg |
2009 |
0931AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:42.26 |
158 |
4 |
Mikkel Ronenberg |
2006 |
0671AQ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:44.08 |
164 |
5 |
Zakarias Zobel |
2009 |
0941AA |
HERLEV |
|
25m |
1:45.04 |
3 |
6 |
Alfred N. G. Lindberg |
2009 |
0927AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:46.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Villum Alstrøm |
2008 |
0823AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:41.54 |
173 |
2 |
Linus Norby Larsson |
2006 |
0603AM |
HERLEV |
|
25m |
1:39.99 |
82 |
3 |
Kristian Kjørup |
2007 |
0763AM |
ROSKILDE |
|
25m |
1:35.79 |
29 |
4 |
Silas Falktoft Bojsen |
2009 |
0967AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:36.59 |
202 |
5 |
Marius Sohnemann |
2007 |
0763AL |
HASLEV |
|
25m |
1:40.49 |
21 |
6 |
Julius Karl Johannsson |
2009 |
0939AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:42.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
Kalle Rasmussen |
2008 |
0857AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:35.33 |
23 |
2 |
Leif E. Haunstrup Larsen |
2010 |
1053AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:33.21 |
11 |
3 |
Buster Watkin |
2008 |
0839AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.71 |
30 |
4 |
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
0955AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:30.98 |
33 |
5 |
William Svane |
2009 |
0941AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:35.27 |
2 |
6 |
Albert Singer |
2008 |
0885AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:35.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.73 |
22 |
2 |
Laust Madsen |
2008 |
0803AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.37 |
205 |
3 |
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
0893AE |
HASLEV |
|
25m |
1:24.28 |
12 |
4 |
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.81 |
7 |
5 |
Anton Wiuf |
2008 |
0895AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.39 |
90 |
6 |
Viktor Lange |
2007 |
0723AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:27.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
HERLEV |
|
50m |
1:22.75 |
189 |
2 |
Thor Tørngren |
2006 |
0603AD |
HASLEV |
|
25m |
1:19.00 |
83 |
3 |
Mads Borch |
2006 |
0699AO |
ROSKILDE |
|
25m |
1:18.60 |
246 |
4 |
Mikkel Obsen |
2005 |
0575AN |
ODSHERRED |
|
25m |
1:18.99 |
8 |
5 |
Arthur Nøddekær |
2009 |
0917AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.22 |
89 |
6 |
William Ammitzbøll |
2006 |
0613AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:23.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Daniel Skyt |
2006 |
0691AF |
ROSKILDE |
|
25m |
1:17.85 |
43 |
2 |
Martin Daniele |
2006 |
0691AH |
SOLRØD |
|
25m |
1:15.29 |
74 |
3 |
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
ROSKILDE |
|
50m |
1:14.73 |
215 |
4 |
Victor Enemark Cruse |
2004 |
0425AN |
FR.SUND |
|
50m |
1:15.23 |
256 |
5 |
Asger Friis Justesen |
2008 |
0831AC |
VORDINGB |
|
25m |
1:16.86 |
218 |
6 |
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
0967AA |
FR.SUND |
|
50m |
1:18.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Victor Compen |
2003 |
0359AH |
HASLEV |
|
25m |
1:13.40 |
91 |
2 |
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:11.71 |
142 |
3 |
Malthe Sommer |
2009 |
0933AA |
KØGE |
|
25m |
1:11.45 |
148 |
4 |
Jonas Rask |
2006 |
0605AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:11.67 |
193 |
5 |
Laurits Thøfner |
2004 |
0417AM |
HASLEV |
|
25m |
1:12.12 |
319 |
6 |
Johan Klitten |
2006 |
0667AL |
HILLERØD |
|
50m |
1:13.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Magnus Dreyer |
2007 |
0743AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:09.05 |
241 |
2 |
Marius Danielsen |
2005 |
0569AP |
ODSHERRED |
|
25m |
1:08.59 |
317 |
3 |
Elias Jensen |
2006 |
0691AN |
HILLERØD |
|
50m |
1:08.03 |
80 |
4 |
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:08.44 |
41 |
5 |
Thor Bjørn Skinne |
2003 |
0363AQ |
SOLRØD |
|
25m |
1:08.78 |
15 |
6 |
David Bergmann |
2008 |
0883AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Albert U. Thystrup |
2003 |
0385AP |
HASLEV |
|
25m |
1:06.18 |
224 |
2 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
50m |
1:03.42 |
154 |
3 |
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:02.33 |
251 |
4 |
Gustav B. Frederiksen |
2004 |
0457AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:03.19 |
321 |
5 |
Mikkel Nyvang Thorngreen |
2005 |
0543AN |
HILLERØD |
|
25m |
1:05.95 |
196 |
6 |
Jonas P. Dahrup |
2004 |
0469AD |
HASLEV |
|
25m |
1:06.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
Mads Holger From |
2004 |
0445AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:01.47 |
320 |
2 |
Louie Uldall |
2005 |
0537AE |
HILLERØD |
|
25m |
59.63 |
38 |
3 |
Morten Kilhof |
2000 |
0037AJ |
SOLRØD |
|
25m |
58.80 |
101 |
4 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
59.20 |
42 |
5 |
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
0425AQ |
SOLRØD |
|
25m |
1:00.57 |
111 |
6 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
50m |
1:01.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
182 |
1 |
Frederik Kongstad Hansen |
2001 |
0169AL |
HASLEV |
|
25m |
58.16 |
225 |
2 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
25m |
57.52 |
94 |
3 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
0541AD |
ROSKILDE |
|
25m |
55.66 |
181 |
4 |
Viktor Eibye |
2001 |
0175AS |
HASLEV |
|
25m |
57.15 |
195 |
5 |
Holger Flytkjær-Hansen |
2004 |
0479AE |
HASLEV |
|
25m |
57.78 |
221 |
6 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
25m |
58.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
Licens til Solrød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:50 |
|