Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 lörd
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Vitamin Well |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
856 |
2 |
|
Edit Ullgren |
2005 |
SK NEPTUN |
1:28.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1026 |
3 |
|
Lisa Danfelter |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:27.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
952 |
4 |
|
Alva Karén |
2005 |
SALTSJÖB |
1:23.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1276 |
5 |
|
Ella Mahe |
2005 |
SS04 |
1:26.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1174 |
6 |
|
Tilde Bergvall |
2004 |
TYRESÖ SS |
1:27.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1277 |
7 |
|
Alexandra Silverryd |
2005 |
SS04 |
1:34.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim FL C |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1022 |
0 |
|
Karolina Nivenius |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:22.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1254 |
1 |
|
Isidora Mitrovic |
2005 |
SS04 |
1:20.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
710 |
2 |
|
Elvira Lannér |
2005 |
GUSTAVSBER |
1:19.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
973 |
3 |
|
Nicole Wahlström |
2005 |
SKURU IK |
1:19.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
948 |
4 |
|
Britta Palmborg |
2005 |
SALTSJÖB |
1:18.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1262 |
5 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
SS04 |
1:19.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
860 |
6 |
|
Ellen Medeborn |
2005 |
SK NEPTUN |
1:19.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
977 |
7 |
|
Alice Belic |
2005 |
SKURU IK |
1:20.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
847 |
8 |
|
Saga Lööf |
2005 |
SK NEPTUN |
1:20.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
764 |
9 |
|
Ida Herold |
2005 |
LIDINGÖ SK |
1:22.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim FL C |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1265 |
0 |
|
Elina Darvish |
2005 |
SS04 |
1:17.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
812 |
1 |
|
Tilda Hägbom |
2005 |
SK NEPTUN |
1:16.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1165 |
2 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
TYRESÖ SS |
1:15.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
852 |
3 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
SK NEPTUN |
1:14.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1025 |
4 |
|
Liv Dahl |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:13.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
821 |
5 |
|
Astrid Rosén |
2005 |
SK NEPTUN |
1:14.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
666 |
6 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
DANDERYD |
1:15.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1272 |
7 |
|
Amelie Jäntti |
2005 |
SS04 |
1:16.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1169 |
8 |
|
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
TYRESÖ SS |
1:17.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1120 |
9 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:18.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim FL C |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
978 |
0 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
SKURU IK |
1:13.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1124 |
1 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:12.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1170 |
2 |
|
Elma Ridhagen |
2004 |
TYRESÖ SS |
1:11.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
664 |
3 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
DANDERYD |
1:11.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
742 |
4 |
|
Boel Jägerskog |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:10.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
658 |
5 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
DANDERYD |
1:11.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
693 |
6 |
|
Sigrid Bengtsson |
2005 |
ESKILSTUNA |
1:11.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
655 |
7 |
|
Erica Griberg |
2005 |
BOTK-RÖNN |
1:12.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1150 |
8 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
TUREBERG |
1:12.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
946 |
9 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
SALTSJÖB |
1:13.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim FL C |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1034 |
0 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
SKK |
1:10.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
743 |
1 |
|
Emelie Sidén |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:10.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
690 |
2 |
|
Ellen Roos |
2005 |
ESKILSTUNA |
1:09.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
692 |
3 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
ESKILSTUNA |
1:09.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1144 |
4 |
|
Sara Arnö |
2004 |
TUREBERG |
1:09.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
964 |
5 |
|
Ida Edvinsson |
2004 |
SKURU IK |
1:09.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1200 |
6 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
TÄBY SIM |
1:09.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1166 |
7 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
TYRESÖ SS |
1:09.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
663 |
8 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
DANDERYD |
1:10.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1167 |
9 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
TYRESÖ SS |
1:10.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim FL C |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1149 |
0 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
TUREBERG |
1:08.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
652 |
1 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
BOTK-RÖNN |
1:08.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1048 |
2 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
SKK |
1:07.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
738 |
3 |
|
Olivia Halfar |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:07.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
740 |
4 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
1:07.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1031 |
5 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
SKK |
1:07.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
697 |
6 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
ESKILSTUNA |
1:07.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1209 |
7 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
TÄBY SIM |
1:07.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1017 |
8 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:08.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
803 |
9 |
|
Maja Rehn |
2004 |
SK NEPTUN |
1:09.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim FL C |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1109 |
0 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:07.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
827 |
1 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
SK NEPTUN |
1:07.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1214 |
2 |
|
Nella Silfwergård |
2004 |
WISBY SS |
1:06.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1045 |
3 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
SKK |
1:06.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
689 |
4 |
|
My Larsson |
2005 |
ESKILSTUNA |
1:06.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1219 |
5 |
|
Mia Samuelsson |
2005 |
WISBY SS |
1:06.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1306 |
6 |
|
Emma Nieminen |
2005 |
AUi |
1:06.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1016 |
7 |
|
Alina Färm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:06.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
828 |
8 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
SK NEPTUN |
1:07.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
962 |
9 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
SKURU IK |
1:07.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim FL C |
Final 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1215 |
0 |
|
Ella Ekepil |
2005 |
WISBY SS |
1:05.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1033 |
1 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
SKK |
1:05.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
730 |
2 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
1:05.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1256 |
3 |
|
Emma Montelius |
2005 |
SS04 |
1:04.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
802 |
4 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
SK NEPTUN |
1:04.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1160 |
5 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
TYRESÖ SS |
1:04.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
825 |
6 |
|
Elin Grähs |
2004 |
SK NEPTUN |
1:05.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
982 |
7 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
SKURU IK |
1:05.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
741 |
8 |
|
Amanda Wensmark |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:05.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1006 |
9 |
|
Wilma Eld |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:05.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim FL C |
Final 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
680 |
0 |
|
Josefin Fundberg |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:03.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1308 |
1 |
|
Anni Hyttinen |
2004 |
AUi |
1:03.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1309 |
2 |
|
Matilda Laitinen |
2004 |
AUi |
1:02.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
691 |
3 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:01.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1084 |
4 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:01.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1146 |
5 |
|
Selma Holmer |
2004 |
TUREBERG |
1:01.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1047 |
6 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
SKK |
1:02.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1310 |
7 |
|
Kerttu Taponen |
2005 |
AUi |
1:02.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1096 |
8 |
|
Maja Frejd |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:03.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1012 |
9 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:03.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 08:19:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|