Program för Vårsimiaden Regionfinal Skåne-Blekinge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon & Skånesim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 25 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Viktor Lövberg |
2007 |
MKK |
1:20.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
3 |
|
Timotheos Ötvös |
2007 |
KLIPPAN |
1:18.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
455 |
4 |
|
Oliver Björk |
2007 |
SK LÖDDE |
1:17.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
5 |
|
Tobias Persson |
2007 |
MKK |
1:17.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
6 |
|
Erik Sperling |
2007 |
HS |
1:19.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
460 |
7 |
|
Tim Edelberg |
2007 |
SK LÖDDE |
1:21.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1 |
|
Simon Frank |
2007 |
YSTADS SS |
1:17.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
2 |
|
Ruslan Dzhamalov |
2007 |
POSEIDON |
1:16.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
3 |
|
Erik Björk |
2007 |
KK KARPEN |
1:15.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Elliot Feldt |
2007 |
SK RAN |
1:14.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
5 |
|
Andy Hadzic |
2007 |
LANDSKRONA |
1:15.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
456 |
6 |
|
Sebastian Björk |
2007 |
SK LÖDDE |
1:16.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
7 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK TRITON |
1:16.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
8 |
|
Neo Evertsson |
2007 |
KARLSKRONA |
1:17.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
1 |
|
Lucas Langell |
2007 |
HS |
1:13.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
2 |
|
Benjamin Huasson |
2007 |
RINGSJÖ SK |
1:12.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
3 |
|
Albin Nyholm |
2007 |
SK TRITON |
1:07.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
4 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
SK RAN |
1:06.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
5 |
|
Alexander Zhang |
2007 |
RINGSJÖ SK |
1:07.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
6 |
|
Theo Muscalu |
2007 |
SS IDEN |
1:12.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
7 |
|
Victor Sandrup |
2007 |
HÖGANÄS SS |
1:12.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
8 |
|
Mattias Sanda |
2007 |
SJÖBO SS |
1:14.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-24 22:57:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|