Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:06 |
|
|
Arrangør |
Sigma og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Jacob Weberg |
1997 |
9791AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:49.86 |
245 |
2 |
Nicholas Martin Lillelund |
1997 |
9759AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:47.54 |
67 |
3 |
Mads Jørner |
1998 |
9891AB |
FARUM |
|
50m |
2:44.83 |
135 |
4 |
Thomas Uttrup Ludwig |
1998 |
9825AC |
HERLEV |
|
25m |
2:47.11 |
85 |
5 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
25m |
2:49.11 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Laurits Mathiassen |
1997 |
9777AC |
LYNGBY |
|
25m |
2:42.73 |
270 |
2 |
Sebastian Kempff-Andersen |
1996 |
9647AB |
HILLERØD |
|
25m |
2:41.42 |
82 |
3 |
Kristian Seehuusen Juhl |
1997 |
9797AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:41.13 |
196 |
4 |
Bjørn Wismann |
1996 |
9637AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:41.40 |
93 |
5 |
Axel Bevort |
1996 |
9643AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:41.96 |
110 |
6 |
Anton Olsen |
1998 |
9871AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:44.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Jens Thomas Thulstrup |
1996 |
9649AD |
ROSKILDE |
|
25m |
2:40.83 |
71 |
2 |
Marcus Roldgaard |
1996 |
9655AB |
AIF |
|
25m |
2:38.92 |
262 |
3 |
Nikolai Skelsager |
1996 |
9687AC |
SLANGERUP |
|
25m |
2:37.58 |
102 |
4 |
Jonas Vibsig Berding |
1996 |
9693AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:38.58 |
111 |
5 |
Nicolai Møbius Pedersen |
1996 |
9647AJ |
GLADSAXE |
|
25m |
2:39.63 |
5 |
6 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
25m |
2:40.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Jonas Berg-Sørensen |
1996 |
9663AG |
HELSINGØR |
|
25m |
2:37.24 |
233 |
2 |
Nikolaj Bertelsen |
1996 |
9671AJ |
VI39 |
|
25m |
2:33.99 |
76 |
3 |
Kasper Sveistrup Holck |
1996 |
9615AJ |
ALLERØD |
|
25m |
2:29.57 |
206 |
4 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
9601AA |
TRITON B |
|
25m |
2:30.24 |
197 |
5 |
Lasse Jørgensen |
1996 |
9697AB |
STT |
|
25m |
2:34.01 |
219 |
6 |
Viktor Holm |
1996 |
9607AD |
KVIK |
|
25m |
2:37.32 |
|
|
Heat 5 (6) (13 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:40.76 |
180 |
2 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
RINGSTED |
|
25m |
2:36.90 |
237 |
3 |
Lars Breum Hansen |
1997 |
9713AA |
HELSINGE |
|
25m |
2:27.06 |
161 |
4 |
Rasmus Birkedal |
1997 |
9729AG |
KØGE |
|
25m |
2:34.71 |
32 |
5 |
Mads Christian Sandager |
1998 |
9859AA |
GI40HERMES |
|
25m |
2:40.34 |
216 |
6 |
Frederik Galving |
1998 |
9897AC |
KVIK |
|
25m |
2:40.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
26 |
1 |
Peter Gjerulff |
1996 |
9613AA |
GI40HERMES |
|
25m |
2:28.77 |
101 |
2 |
Ditlev Balle |
1996 |
9677AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:27.60 |
186 |
3 |
Morten Børre Petersen |
1996 |
9639AD |
ROSKILDE |
|
25m |
2:26.86 |
235 |
4 |
Nikolai Østergaard |
1996 |
9603AB |
VI39 |
|
25m |
2:27.28 |
211 |
5 |
Tobias Vester |
1996 |
9665AB |
TRITON B |
|
25m |
2:27.93 |
133 |
6 |
Chris Johansen |
1996 |
9651AB |
HERLEV |
|
25m |
2:29.36 |
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
Udskriftstidspunkt |
09:06 |
|