Program för Rosenlundsbadet Sprint 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 44
|
Tävling |
Rosenlundsbadet Sprint 2019 |
|
Utskriftsdatum |
28 april 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
13:12 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 april 2019 |
|
|
|
|
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (10) |
12 år och yngre: Anton Hegmegi (2005) 1:23.99 2017-04-30 |
13 - 14 år: Elliot Fielder (2003) 1:13.32 2017-04-30 |
15 - 16 år: Erik Stensson (2002) 1:09.92 2017-04-30 |
17 år och äldre: Kevin Thorvaldsson (1995) 1:07.20 2014-05-02 |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
3 |
Emil Jörstad |
2008 |
AB7508 |
ÖSA |
|
25m |
1:42.17 |
|
166 |
4 |
Viljamas Aniulis |
2007 |
AE1707 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:32.60 |
|
345 |
5 |
Nathaniel Miles |
2004 |
AV3504 |
ÖSA |
|
25m |
1:33.48 |
|
54 |
6 |
Philip Hansson |
2007 |
AB6507 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:48.31 |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
34 |
1 |
Elias Klebom |
2007 |
AA3107 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:05.10 |
|
127 |
2 |
Theodor Grinnemo |
2008 |
AC6908 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:54.33 |
|
167 |
3 |
Elliot Poggi Rosenberg |
2007 |
AG5307 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:52.15 |
|
58 |
4 |
Lukas Engström |
2007 |
AC8707 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:49.79 |
|
126 |
5 |
Vilgot Westman |
2006 |
AM2506 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:50.45 |
|
101 |
6 |
Viggo Stjärnås |
2006 |
AA9506 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:53.51 |
|
164 |
7 |
Henri Moreau |
2006 |
AJ5106 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:54.67 |
|
218 |
8 |
Isak Andersson |
2007 |
AC5307 |
OSBY SS |
|
50m |
2:09.06 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
214 |
1 |
Erik Moberg |
2006 |
AD3106 |
OSBY SS |
|
50m |
1:46.68 |
|
253 |
2 |
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
SKURU IK |
|
50m |
1:46.23 |
|
170 |
3 |
Albin Windahl |
2006 |
AS6706 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:45.38 |
|
66 |
4 |
Max Lind |
2007 |
AA6107 |
FALKÖPING |
|
50m |
1:44.35 |
|
116 |
5 |
Felix Sandstedt |
2007 |
AB7307 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:44.51 |
|
254 |
6 |
Manfred Bränström |
2005 |
AI6705 |
SKURU IK |
|
50m |
1:46.20 |
|
264 |
7 |
Leo Brehmer |
2005 |
AT6305 |
SKURU IK |
|
50m |
1:46.66 |
|
47 |
8 |
Oscar Sabo |
2008 |
AA6108 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:49.22 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
223 |
1 |
Isac Uhre |
2005 |
AB8505 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:41.96 |
|
189 |
2 |
Edwin Brimalm |
2005 |
AE6305 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:40.24 |
|
343 |
3 |
Max Månsson |
2006 |
AL8106 |
ÖSA |
|
50m |
1:38.21 |
|
117 |
4 |
Daniel Sainz |
2006 |
AG5906 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:34.22 |
|
273 |
5 |
Alvin Silow |
2005 |
AF0905 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:34.71 |
|
125 |
6 |
Joel Johansson |
2006 |
AM8306 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:40.23 |
|
110 |
7 |
Jacob Lindström |
2005 |
AE6105 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:40.53 |
|
294 |
8 |
Anders Runeqvist |
2005 |
AI4105 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:43.22 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
322 |
1 |
William Forsström |
2002 |
AM0902 |
ÖSA |
|
50m |
1:33.95 |
|
308 |
2 |
Kristoffer Grönhaug |
2002 |
AJ6502 |
ÅSUNDEN |
|
50m |
1:31.20 |
|
274 |
3 |
Jasper Schimmel |
2006 |
AD1906 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:29.21 |
|
152 |
4 |
Elias Jansson |
2006 |
AC3706 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:27.56 |
|
4 |
5 |
Albin Tallbäck |
2005 |
AG3705 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:28.24 |
|
52 |
6 |
Hannes Bergnell |
2006 |
AG0106 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:30.62 |
|
290 |
7 |
Pavle Skoric |
2003 |
AO2503 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:33.32 |
|
129 |
8 |
David Liu |
2004 |
AY4704 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:34.06 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
104 |
1 |
Victor Ekblad |
2004 |
AJ5304 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:26.84 |
|
89 |
2 |
Patrik Petkoczi |
2002 |
AG3702 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:26.33 |
|
366 |
3 |
David Eriksson |
2004 |
AO2104 |
HK SIM |
|
50m |
1:24.78 |
|
154 |
4 |
Lukas Franz |
2005 |
AJ5905 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:24.55 |
|
25 |
5 |
Max Lidbom |
2004 |
AC0104 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:24.62 |
|
62 |
6 |
Simon Svedberg |
2001 |
AK5701 |
FALKÖPING |
|
50m |
1:24.83 |
|
278 |
7 |
Simon Hassel |
2003 |
AX6303 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:26.69 |
|
346 |
8 |
Gustav Larsson |
2005 |
AQ0105 |
ÖSA |
|
50m |
1:27.37 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
227 |
1 |
Fabian Lagström |
2004 |
AP8504 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:23.97 |
|
377 |
2 |
Marcus Manninen |
2004 |
AD1104 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:22.10 |
|
186 |
3 |
Henrik Eriksson |
2002 |
AJ6902 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:21.18 |
|
277 |
4 |
Jibbe Schimmel |
2004 |
AT3504 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:20.64 |
|
45 |
5 |
William Dahlqvist |
2005 |
AG5305 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:20.67 |
|
317 |
6 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
50m |
1:21.40 |
|
103 |
7 |
Jakob Starkenberg |
2004 |
AI8104 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:22.29 |
|
323 |
8 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
50m |
1:24.51 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
108 |
1 |
Melker Åkesson |
2006 |
AB8306 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:20.55 |
|
226 |
2 |
Edvin Karlsson |
2004 |
AO3904 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:19.71 |
|
15 |
3 |
Viktor Johansson |
1999 |
AI0599 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:18.97 |
|
120 |
4 |
Gabriel Eriksson |
2004 |
AT2504 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:17.51 |
|
102 |
5 |
Max Grubesic |
2004 |
AH8104 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:18.29 |
|
269 |
6 |
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
AK2902 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:19.50 |
|
113 |
7 |
Leopold Grinnemo |
2005 |
AG9105 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:20.14 |
|
115 |
8 |
Theo Nordholm |
2006 |
AE0906 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:20.62 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
306 |
1 |
Yousef Souhil |
2002 |
BA7302 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:16.78 |
|
310 |
2 |
Johan Nilsson |
2001 |
AC4501 |
ÄLMHULT |
|
50m |
1:16.14 |
|
329 |
3 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
50m |
1:14.67 |
|
83 |
4 |
Anton Hegmegi |
2005 |
AA2105 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:13.46 |
|
159 |
5 |
Marcus Skog |
1996 |
AG1596 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:13.86 |
|
79 |
6 |
Daniel Agestav |
2002 |
AB7102 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:16.12 |
|
96 |
7 |
David Bergqvist |
2005 |
AA7505 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:16.40 |
|
216 |
8 |
Vincent Johnson |
2006 |
AD3506 |
OSBY SS |
|
50m |
1:17.30 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
239 |
1 |
Lukas Malmström |
2003 |
AF5303 |
SKURU IK |
|
50m |
1:10.75 |
|
185 |
2 |
Elliot Fielder |
2003 |
AD2303 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:10.32 |
|
73 |
3 |
Albin Lövgren |
1999 |
AC0199 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:07.32 |
|
10 |
4 |
Elliot Olsson |
1999 |
AD2799 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:05.01 |
|
8 |
5 |
Elias Hyvönen |
2000 |
AA7700 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:06.19 |
|
74 |
6 |
Erik Nicklasson |
1998 |
AG2598 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:09.78 |
|
335 |
7 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
50m |
1:10.44 |
|
93 |
8 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:11.79 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
28 april 2019 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
13:12 |
|