Ohjelma Speedo Open 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 24
|
Tävling |
Speedo Open 2019 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
18:38 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2019 |
|
|
|
|
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer Öppen |
Finaler (15) |
Beräknad start 09:08 |
Heat 1 (15) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
1132 |
3 |
Tilde Stridh |
2006 |
BK2206 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
1158 |
4 |
Julia Holle Granat |
2008 |
BL3007 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:00.95 |
1161 |
5 |
Johanna Sandell |
2007 |
BL3207 |
GÖTEBORG |
|
25m |
51.73 |
1403 |
6 |
Clara Almqvist |
2006 |
AZ3206 |
MASS |
|
25m |
54.04 |
1617 |
7 |
Ida Pihlblad |
2001 |
BM5201 |
SKARA SS |
|
25m |
39.36 |
1144 |
8 |
Diba Mobini |
2006 |
BQ2606 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1154 |
1 |
Isabelle Keen |
2008 |
AY2008 |
GÖTEBORG |
|
25m |
48.98 |
1414 |
2 |
Hedda Östberg |
2006 |
BH7206 |
MASS |
|
25m |
46.28 |
1424 |
3 |
Tilde Haugsnes |
2007 |
BG3607 |
MASS |
|
25m |
44.58 |
1103 |
4 |
Nathalie Nyberg |
2003 |
BN5803 |
GÖTEBORG |
|
25m |
40.20 |
1496 |
5 |
Thea Runnestad |
2003 |
CC7603 |
S 02 |
|
25m |
36.07 |
1416 |
6 |
Nina Ljunggren |
2007 |
AU9207 |
MASS |
|
25m |
40.09 |
1129 |
7 |
Ava Abasi |
2006 |
BJ2606 |
GÖTEBORG |
|
25m |
44.04 |
1420 |
8 |
Lilith Annmark |
2006 |
BL4606 |
MASS |
|
25m |
45.50 |
1401 |
9 |
Matilda Boreström |
2005 |
BJ6605 |
MASS |
|
25m |
47.33 |
1157 |
10 |
Tyra Fredlund |
2007 |
BL4007 |
GÖTEBORG |
|
25m |
49.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1398 |
1 |
Freja Kinnander |
2007 |
AI3407 |
MASS |
|
50m |
57.31 |
1410 |
2 |
Elin Hillström |
2007 |
AP6207 |
MASS |
|
50m |
54.98 |
1413 |
3 |
Beatrice Stefanescu |
2007 |
AP3607 |
MASS |
|
50m |
52.54 |
1267 |
4 |
Isa Simonsson |
2006 |
AM4206 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
47.27 |
1370 |
5 |
Fanny Sjöström |
2004 |
BF5804 |
MASS |
|
50m |
46.34 |
1397 |
6 |
Isa Janson |
2006 |
AU3206 |
MASS |
|
50m |
46.69 |
1145 |
7 |
Molly Dahlbäck |
2006 |
BQ9406 |
GÖTEBORG |
|
50m |
49.90 |
1412 |
8 |
Linnéa Ottosson |
2007 |
AP3407 |
MASS |
|
50m |
53.47 |
1147 |
9 |
Beatrice Stucinskas |
2007 |
BG4207 |
GÖTEBORG |
|
50m |
57.12 |
1548 |
10 |
Clara Balslev |
2001 |
AE7601 |
VARBERG |
|
50m |
31.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1388 |
1 |
Laura Perisic |
2005 |
BE1805 |
MASS |
|
50m |
45.34 |
1130 |
2 |
Elin Johannesson |
2007 |
AX3607 |
GÖTEBORG |
|
50m |
44.39 |
1095 |
3 |
Amalia Mattisson |
2004 |
AQ7804 |
GÖTEBORG |
|
50m |
43.42 |
1146 |
4 |
Livia Ek |
2007 |
BF1807 |
GÖTEBORG |
|
50m |
43.24 |
1442 |
5 |
Tilde Pettersson |
2004 |
AD9404 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
42.53 |
1131 |
6 |
Tuva Johannesson |
2007 |
AX7607 |
GÖTEBORG |
|
50m |
42.82 |
1128 |
7 |
Elsie Nysten |
2006 |
BJ5606 |
GÖTEBORG |
|
50m |
43.31 |
1387 |
8 |
Tindra Janson |
2005 |
BE9605 |
MASS |
|
50m |
43.86 |
1141 |
9 |
Emma Nedholm |
2005 |
BS7205 |
GÖTEBORG |
|
50m |
44.90 |
1107 |
10 |
Alma Mellegård Fastén |
2006 |
AM2406 |
GÖTEBORG |
|
50m |
45.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1461 |
1 |
Hailey Larsson |
2007 |
AK7407 |
S 77 |
|
50m |
41.73 |
1326 |
2 |
Elsa Olsson |
2003 |
AP4803 |
MARIESTAD |
|
50m |
41.58 |
1578 |
3 |
Märta Arnqvist |
2005 |
BB1205 |
VARBERG |
|
50m |
41.54 |
1537 |
4 |
Emelie Särkiniemi Carlsson |
2005 |
AF4205 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
41.11 |
1378 |
5 |
Anna Ström |
2006 |
AM7606 |
MASS |
|
50m |
41.01 |
1392 |
6 |
Elsa Blomberg |
2006 |
AS1606 |
MASS |
|
50m |
41.05 |
1567 |
7 |
Freja Gustafsson |
2004 |
AZ9604 |
VARBERG |
|
50m |
41.23 |
1118 |
8 |
Sofia Isberg |
2006 |
BA8206 |
GÖTEBORG |
|
50m |
41.54 |
1137 |
9 |
Sofia Tikotska |
2007 |
AZ6207 |
GÖTEBORG |
|
50m |
41.68 |
1510 |
10 |
Hilda Boman |
2008 |
AA4608 |
SK 1970 |
|
50m |
42.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1404 |
1 |
Amanda Mankinen |
2006 |
AZ0606 |
MASS |
|
50m |
40.26 |
1121 |
2 |
Selma Hahne |
2004 |
BU5604 |
GÖTEBORG |
|
50m |
39.66 |
1601 |
3 |
Agnes Hildebrand Westerberg |
2004 |
BF9404 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
39.29 |
1576 |
4 |
Felicia Ceveryd |
2005 |
AZ1605 |
VARBERG |
|
50m |
39.17 |
1399 |
5 |
Maja Burenius |
2006 |
AV5806 |
MASS |
|
50m |
39.02 |
1566 |
6 |
Emmi Engström |
2005 |
AL3605 |
VARBERG |
|
50m |
39.07 |
1602 |
7 |
Alice Hässlebro |
2004 |
BF8404 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
39.26 |
1096 |
8 |
Elma Eklund |
2005 |
AG5205 |
GÖTEBORG |
|
50m |
39.62 |
1108 |
9 |
Nadja Karlsson |
2004 |
BK8404 |
GÖTEBORG |
|
50m |
40.20 |
1377 |
10 |
Alice Alsterstad |
2005 |
AY8405 |
MASS |
|
50m |
40.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1577 |
1 |
Stella Geigel |
2007 |
AF8207 |
VARBERG |
|
50m |
38.91 |
1400 |
2 |
Alva Gadolin |
2006 |
AY3806 |
MASS |
|
50m |
38.47 |
1596 |
3 |
Tilda Arthursson |
2003 |
BD7603 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
37.93 |
1120 |
4 |
Ines Norlander |
2006 |
BA1406 |
GÖTEBORG |
|
50m |
37.79 |
1369 |
5 |
Frida Olofsson |
2004 |
BF7804 |
MASS |
|
50m |
37.66 |
1061 |
6 |
Ebba Skoog |
2004 |
AZ2404 |
ELFSBORG |
|
50m |
37.72 |
1301 |
7 |
Sofia Viberg |
2004 |
AJ1404 |
KUNGÄLV |
|
50m |
37.79 |
1396 |
8 |
Agnes Sjöström |
2006 |
AS3606 |
MASS |
|
50m |
38.21 |
1328 |
9 |
Ellen Persson |
2004 |
AN7804 |
MARIESTAD |
|
50m |
38.52 |
1393 |
10 |
Livia Bravert |
2006 |
AS6406 |
MASS |
|
50m |
38.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1384 |
1 |
Melis Suleyman |
2005 |
BC7405 |
MASS |
|
50m |
37.51 |
1373 |
2 |
Ebba Carlström |
2006 |
AJ3606 |
MASS |
|
50m |
37.21 |
1542 |
3 |
Moa Larsson |
2005 |
BF3805 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
37.09 |
1376 |
4 |
Ingrid Toresäter |
2005 |
AY9405 |
MASS |
|
50m |
36.93 |
1327 |
5 |
Ellen Kampe |
2003 |
AP3803 |
MARIESTAD |
|
50m |
36.85 |
1394 |
6 |
Sigrid Carlsson |
2006 |
AS9406 |
MASS |
|
50m |
36.85 |
1462 |
7 |
Emma Knauer |
2006 |
BD8806 |
S 77 |
|
50m |
36.98 |
1078 |
8 |
Malin Kaldrup |
2000 |
AA1600 |
GÖTEBORG |
|
50m |
37.18 |
1358 |
9 |
Elsa Höstner |
2003 |
BG8403 |
MASS |
|
50m |
37.34 |
1347 |
10 |
Wilma Ericsson |
2002 |
BE8602 |
MASS |
|
50m |
37.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1311 |
1 |
Louise Ottosson |
2005 |
BN8405 |
KUNGÄLV |
|
50m |
36.70 |
1270 |
2 |
Sigrid Hildebrand |
2006 |
AP3606 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
36.47 |
1068 |
3 |
Amanda Böhrén |
2005 |
AU8405 |
ELFSBORG |
|
50m |
35.95 |
1254 |
4 |
Julia Voss |
2001 |
BR7401 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
35.42 |
1405 |
5 |
Elin Ryman |
2006 |
AZ7406 |
MASS |
|
50m |
35.20 |
1380 |
6 |
Lia Wallström |
2004 |
BK5804 |
MASS |
|
50m |
35.35 |
1570 |
7 |
Emmie Dahlgren |
2004 |
BA8204 |
VARBERG |
|
50m |
35.87 |
1573 |
8 |
Johanna Kuylenstjerna |
2003 |
BS9403 |
VARBERG |
|
50m |
36.05 |
1279 |
9 |
Gaëlle Ovise |
2005 |
BK7205 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
36.66 |
1357 |
10 |
Alva Ström |
2003 |
BG5603 |
MASS |
|
50m |
36.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1440 |
1 |
Thindra Åkerblom |
2003 |
AK3603 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
35.12 |
1115 |
2 |
Elin Göransson |
2003 |
BV7603 |
GÖTEBORG |
|
50m |
34.93 |
1372 |
3 |
Anya Chen |
2004 |
BH1604 |
MASS |
|
50m |
34.87 |
1579 |
4 |
Emma Johansson |
2005 |
BG7805 |
VARBERG |
|
50m |
34.69 |
1564 |
5 |
Tilda Hilbert |
2004 |
AZ0804 |
VARBERG |
|
50m |
34.67 |
1439 |
6 |
Emma Pettersson |
2001 |
AV2201 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
34.69 |
1093 |
7 |
Ida Norlander |
2003 |
BD2203 |
GÖTEBORG |
|
50m |
34.75 |
1597 |
8 |
Elin Cronqvist |
2005 |
AI1405 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
34.88 |
1242 |
9 |
Julia Rosebrink |
2000 |
AO1200 |
KARLSBORG |
|
50m |
35.07 |
1111 |
10 |
Elin Ha |
2006 |
AM7406 |
GÖTEBORG |
|
50m |
35.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1361 |
1 |
Elina Wang |
2004 |
AV4204 |
MASS |
|
50m |
34.33 |
1113 |
2 |
Elin Sjöberg |
2005 |
AY9205 |
GÖTEBORG |
|
50m |
34.20 |
1082 |
3 |
Ellinor Olesen |
2002 |
AS8202 |
GÖTEBORG |
|
50m |
33.86 |
1390 |
4 |
Alva Sonberger |
2005 |
BE8605 |
MASS |
|
50m |
33.67 |
1560 |
5 |
Nikki Berggren |
2005 |
AD9805 |
VARBERG |
|
50m |
33.36 |
1594 |
6 |
Vanja Magnusson |
2004 |
AH7604 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
33.52 |
1338 |
7 |
Linnea Reuterberg |
2001 |
AQ9601 |
MASS |
|
50m |
33.84 |
1406 |
8 |
Lovisa Stokke Eriksson |
2006 |
AZ8406 |
MASS |
|
50m |
33.87 |
1090 |
9 |
Anna Maria Jökulsdottir |
2003 |
BA4203 |
GÖTEBORG |
|
50m |
34.28 |
1080 |
10 |
Felicia Thonander |
2001 |
AC8801 |
GÖTEBORG |
|
50m |
34.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1055 |
1 |
Hannah Lilja |
2004 |
AE2604 |
ELFSBORG |
|
50m |
33.29 |
1502 |
2 |
Linnea Andersson |
2003 |
AU1403 |
SK 1970 |
|
50m |
32.85 |
1211 |
3 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
AL3403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
32.72 |
1599 |
4 |
Louise Strand |
2005 |
AL3805 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
32.56 |
1091 |
5 |
Polina Zhirkova |
2004 |
AN4204 |
GÖTEBORG |
|
50m |
32.55 |
1362 |
6 |
Astrid Virén |
2004 |
AV5204 |
MASS |
|
50m |
32.56 |
1359 |
7 |
Olivia Sandberg |
2003 |
BH0403 |
MASS |
|
50m |
32.67 |
579 |
8 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
50m |
32.84 |
1508 |
9 |
Matilda Hallman |
2003 |
BF7403 |
SK 1970 |
|
50m |
32.92 |
1097 |
10 |
Frida Skåring |
2002 |
BO5602 |
GÖTEBORG |
|
50m |
33.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1243 |
1 |
Ellen Roslund |
2003 |
AT4403 |
KARLSBORG |
|
50m |
32.51 |
1253 |
2 |
Isabella Källén |
2001 |
BR6401 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
32.39 |
1445 |
3 |
Linnea Sjöström |
2005 |
BO9805 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
31.81 |
1479 |
4 |
Ellen Vråmo |
2004 |
BF8604 |
S 02 |
|
50m |
31.70 |
1262 |
5 |
Klara Martinez Jonsson |
2004 |
BI4604 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
31.54 |
1205 |
6 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
31.69 |
1250 |
7 |
Tina Hopmark |
2002 |
BE9602 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
31.77 |
1600 |
8 |
Alva Wardrum |
2003 |
AQ1805 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
31.91 |
1271 |
9 |
Anna Graffner |
2002 |
BW5202 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
32.40 |
1457 |
10 |
Frida Rångeby |
2005 |
AZ8205 |
S 77 |
|
50m |
32.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1408 |
1 |
Wilma Christensen |
2003 |
CA8203 |
MASS |
|
50m |
31.48 |
1541 |
2 |
Emma Jobe |
2003 |
BP0203 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
31.26 |
1058 |
3 |
Tindra Aminoff |
2003 |
AU5403 |
ELFSBORG |
|
50m |
31.07 |
1449 |
4 |
Alva Back |
2002 |
AQ8802 |
S 77 |
|
50m |
30.50 |
1191 |
5 |
Emma Roos |
1999 |
AB7899 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
30.12 |
1614 |
6 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
BG6603 |
MASS |
|
50m |
30.34 |
1531 |
7 |
Annie Lätt |
2001 |
AO0601 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
30.65 |
1375 |
8 |
Matilda Lundberg |
2005 |
AY6605 |
MASS |
|
50m |
31.16 |
1344 |
9 |
Amayah Bergman |
2002 |
BD1202 |
MASS |
|
50m |
31.48 |
1551 |
10 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
AJ6602 |
VARBERG |
|
50m |
31.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1488 |
1 |
Ella Holmqvist |
2005 |
AY3405 |
S 02 |
|
50m |
30.01 |
1324 |
2 |
Ebba Olsson |
2001 |
AM7201 |
MARIESTAD |
|
50m |
29.84 |
1503 |
3 |
Clara Sandberg |
2004 |
AH6604 |
SK 1970 |
|
50m |
29.51 |
1351 |
4 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
AJ5204 |
MASS |
|
50m |
28.68 |
584 |
5 |
Marte Løvberg |
1999 |
|
Lambertset |
|
50m |
28.06 |
578 |
6 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
28.50 |
1530 |
7 |
Klara Hasslin |
2001 |
AF3201 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
28.98 |
1443 |
8 |
Moa Zetterström |
2005 |
AA9805 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
29.84 |
1052 |
9 |
Sofie Persson |
2004 |
AB5804 |
ELFSBORG |
|
50m |
30.01 |
1081 |
10 |
Hannah Hemberg |
2002 |
AD2402 |
GÖTEBORG |
|
50m |
30.03 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2019 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
18:38 |
|