Startliste for Regionsmesterskab Langbane - Region Syd
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Syddanmark L |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
|
Arrangør |
Region Syddanmark og H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 13:24 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
Lea Romer Jørgensen |
2008 |
0866AG |
SVENDBORG |
|
50m |
1:58.09 |
89 |
3 |
Cornelia Gardias Peters |
2008 |
0864AH |
ODENSE |
|
50m |
1:50.32 |
145 |
4 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:48.23 |
78 |
5 |
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
0752AS |
ODENSE |
|
50m |
1:48.24 |
40 |
6 |
Laura Rasmussen |
2005 |
0538AZ |
NYBORG |
|
50m |
1:54.68 |
77 |
7 |
Emily Knudsen |
2006 |
0668AW |
ODENSE |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Clara Vestergaard |
2008 |
0864AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:43.41 |
54 |
2 |
Oceane Cailho |
2008 |
0866AF |
NYBORG |
|
50m |
1:41.03 |
199 |
3 |
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
KOLDING |
|
50m |
1:39.49 |
36 |
4 |
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
0814AA |
NYBORG |
|
50m |
1:38.43 |
43 |
5 |
Sille Grønfeldt |
2008 |
0808AD |
NYBORG |
|
50m |
1:39.34 |
39 |
6 |
Klara Amalie Nielsen |
2006 |
0688AP |
NYBORG |
|
50m |
1:40.11 |
188 |
7 |
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:41.36 |
55 |
8 |
Sarah Qvist |
2007 |
0794AO |
NYBORG |
|
50m |
1:47.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Dagmar Stahl |
2007 |
0738AK |
ODENSE |
|
50m |
1:36.37 |
243 |
2 |
Maja Løve Nielsen |
2006 |
0676AG |
RINGE |
|
50m |
1:34.52 |
41 |
3 |
Mathilde Vestergaard |
2006 |
0606AI |
NYBORG |
|
50m |
1:34.06 |
149 |
4 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:33.91 |
125 |
5 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
0888AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:34.04 |
208 |
6 |
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
0788AA |
KOLDING |
|
50m |
1:34.10 |
113 |
7 |
Sofie Holst Jeberg |
2007 |
0712AT |
DELTA |
|
50m |
1:36.25 |
247 |
8 |
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0722AG |
RINGE |
|
50m |
1:36.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Mille Holmberg |
2006 |
0654AH |
VEJLE |
|
50m |
1:31.94 |
217 |
2 |
Emilia Spangsberg |
2007 |
0778AK |
KOLDING |
|
50m |
1:31.19 |
63 |
3 |
Lærke D Huusfeldt |
2006 |
0608AK |
SVENDBORG |
|
50m |
1:30.82 |
205 |
4 |
Nanna Højstrøm |
2007 |
0758AK |
KOLDING |
|
50m |
1:29.09 |
38 |
5 |
Freya Isabel Christensen |
2005 |
0534AV |
NYBORG |
|
50m |
1:29.64 |
47 |
6 |
Frederikke M. Christensen |
2006 |
0644AI |
NYBORG |
|
50m |
1:31.15 |
15 |
7 |
Sarah Laursen |
2007 |
0798AD |
VEJLE |
|
50m |
1:31.72 |
37 |
8 |
Freja Trasbo Vestergaard |
2006 |
0616AI |
NYBORG |
|
50m |
1:32.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Christine Mols |
2006 |
0692AO |
RINGE |
|
50m |
1:28.74 |
102 |
2 |
Mille Lindeblad |
2005 |
0512AU |
DELTA |
|
50m |
1:27.49 |
140 |
3 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.59 |
107 |
4 |
Victoria Richards |
2005 |
0548AP |
DELTA |
|
50m |
1:24.64 |
233 |
5 |
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
RINGE |
|
50m |
1:24.70 |
123 |
6 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.77 |
147 |
7 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:27.87 |
81 |
8 |
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
ODENSE |
|
50m |
1:29.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Olivia Hemmeløff |
2006 |
0648AK |
RINGE |
|
50m |
1:23.57 |
236 |
2 |
Mathilde Hvidberg |
2007 |
0774AE |
RINGE |
|
50m |
1:21.57 |
156 |
3 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:21.17 |
166 |
4 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:17.98 |
207 |
5 |
Karla Kristensen |
2005 |
0516AC |
KOLDING |
|
50m |
1:19.89 |
93 |
6 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
0598AN |
ODENSE |
|
50m |
1:21.40 |
196 |
7 |
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
FREM |
|
50m |
1:23.51 |
124 |
8 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:23.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:16.23 |
164 |
2 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:15.93 |
163 |
3 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:11.04 |
154 |
4 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:06.57 |
162 |
5 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:08.39 |
92 |
6 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
ODENSE |
|
50m |
1:15.17 |
74 |
7 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
ODENSE |
|
50m |
1:15.96 |
2 |
8 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
VEJLE |
|
50m |
1:16.92 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|