Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 46
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
13:00 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 46, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (7) |
Sebastian Ovesen(94, Kvik Kastrup - 51.73 (210517) |
|
Vejledende starttid 14:24 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
370 |
2 |
Anders Beier |
2007 |
0703AO |
H2Odense |
|
50m |
1:47.14 |
380 |
3 |
Villads Birk |
2009 |
0937AF |
H2Odense |
|
50m |
1:42.96 |
378 |
4 |
Silas Elving Kristiansen |
2008 |
0811AK |
H2Odense |
|
50m |
1:42.01 |
374 |
5 |
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
0851AK |
H2Odense |
|
50m |
1:42.32 |
377 |
6 |
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
1201AA |
H2Odense |
|
50m |
1:45.12 |
376 |
7 |
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
1185AA |
H2Odense |
|
50m |
1:47.39 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
NYBORG |
|
50m |
1:39.53 |
179 |
2 |
Malthe Petersen |
2008 |
0885AA |
FREM |
|
50m |
1:35.11 |
59 |
3 |
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
NYBORG |
|
50m |
1:33.69 |
60 |
4 |
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
1015AA |
NYBORG |
|
50m |
1:30.98 |
66 |
5 |
Philip Park-Nielsen |
2007 |
0709AM |
NYBORG |
|
50m |
1:31.88 |
366 |
6 |
Besian Selaci |
2007 |
0735AO |
H2Odense |
|
50m |
1:34.11 |
379 |
7 |
Hjalmer Lunden |
2008 |
0821AK |
H2Odense |
|
50m |
1:36.97 |
65 |
8 |
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
NYBORG |
|
50m |
1:41.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
364 |
1 |
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
1031AB |
H2Odense |
|
50m |
1:30.41 |
195 |
2 |
Sylvester Neto |
2007 |
0707AH |
FREM |
|
50m |
1:23.84 |
187 |
3 |
Malthe Bak Wallentin |
2008 |
0815AD |
FREM |
|
50m |
1:23.30 |
188 |
4 |
Anders Hammam Saayda |
2006 |
0693AK |
FREM |
|
50m |
1:22.46 |
367 |
5 |
Gustav Bøttiger |
2008 |
0849AI |
H2Odense |
|
50m |
1:23.17 |
389 |
6 |
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0773AB |
RINGE |
|
50m |
1:23.53 |
333 |
7 |
Noah Á Fløtti Thomsen |
2007 |
0749AI |
RINGE |
|
50m |
1:27.56 |
180 |
8 |
Emil A. Larsen |
2007 |
0785AH |
FREM |
|
50m |
1:30.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
0877AB |
NYBORG |
|
50m |
1:21.46 |
236 |
2 |
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
0619AH |
H2Odense |
|
50m |
1:19.50 |
313 |
3 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:19.05 |
314 |
4 |
Simon Voldmester |
2007 |
0703AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:17.85 |
49 |
5 |
Sebastian Rahr |
2006 |
0633AF |
NYBORG |
|
50m |
1:18.28 |
286 |
6 |
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
0795AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:19.47 |
185 |
7 |
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
0647AD |
FREM |
|
50m |
1:20.75 |
315 |
8 |
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:21.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Josef Assing Hvidt |
2006 |
0671AN |
FREM |
|
50m |
1:14.59 |
55 |
2 |
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
0601AI |
NYBORG |
|
50m |
1:14.08 |
295 |
3 |
Tristan Jensen |
2006 |
0611AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:12.96 |
200 |
4 |
Lukas Nissen |
2006 |
0651AJ |
BOV |
|
50m |
1:11.90 |
204 |
5 |
Lasse Hansen |
2006 |
0601AP |
BOV |
|
50m |
1:12.57 |
297 |
6 |
Konradas Juska |
2007 |
0751AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:13.62 |
90 |
7 |
Calvin Christian Axen |
2006 |
0627AJ |
KØGE |
|
50m |
1:14.56 |
10 |
8 |
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
ERRITSØ |
|
50m |
1:15.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
338 |
1 |
Julius Schier |
2006 |
0657AD |
RINGE |
|
50m |
1:11.25 |
235 |
2 |
Ludvig L. Møller |
2006 |
0663AC |
H2Odense |
|
50m |
1:10.11 |
336 |
3 |
Tobias Damsgaard |
2006 |
0695AJ |
RINGE |
|
50m |
1:09.31 |
92 |
4 |
Laurits Poulsen |
2006 |
0661AJ |
KØGE |
|
50m |
1:08.69 |
215 |
5 |
Boris Gamishev |
2007 |
0717AA |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:08.86 |
330 |
6 |
Peter Kristensen |
2007 |
0745AD |
RINGE |
|
50m |
1:09.88 |
296 |
7 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
0623AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.24 |
51 |
8 |
Oskar Mühring |
2006 |
0679AD |
NYBORG |
|
50m |
1:11.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
282 |
1 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:07.79 |
335 |
2 |
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
0615AC |
RINGE |
|
50m |
1:05.59 |
213 |
3 |
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
0655AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:05.56 |
280 |
4 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
0689AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:01.20 |
91 |
5 |
Joachim Poulsen |
2006 |
0643AF |
KØGE |
|
50m |
1:04.46 |
61 |
6 |
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
NYBORG |
|
50m |
1:05.58 |
233 |
7 |
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
0775AA |
H2Odense |
|
50m |
1:05.67 |
283 |
8 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
0641AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:07.93 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
13:00 |
|