Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 42
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:27 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 42, 200m Medley Herrer |
Indledende (7) |
Chris Christensen(88), West Swim Esbjerg - 2.02.22 (070511) |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Tobias Hansen |
2005 |
0531AK |
NYBORG |
|
50m |
3:22.70 |
44 |
2 |
Silas Plaetner |
2003 |
0329AR |
NYBORG |
|
50m |
3:02.73 |
241 |
3 |
Noah Schou |
2005 |
0513AP |
H2Odense |
|
50m |
2:59.46 |
272 |
4 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
0151AE |
H2Odense |
|
50m |
2:57.04 |
352 |
5 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
HADERSLEV |
|
50m |
2:57.62 |
234 |
6 |
Magnus Tranekjer |
2005 |
0567AK |
H2Odense |
|
50m |
3:00.07 |
199 |
7 |
Henrik Hansen |
2005 |
0571AM |
BOV |
|
50m |
3:16.88 |
115 |
8 |
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
0481AS |
KOLDING |
|
50m |
3:25.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
Lucas Emil Heinze |
2005 |
0511AK |
KØGE |
|
50m |
2:47.68 |
40 |
2 |
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
NYBORG |
|
50m |
2:45.16 |
110 |
3 |
Vania Danilkin |
2004 |
0419AO |
KOLDING |
|
50m |
2:41.93 |
14 |
4 |
Gustav Jørgensen |
2004 |
0465AO |
TOMMERUP |
|
50m |
2:40.25 |
102 |
5 |
Christopher V. Nielsen |
2004 |
0469AP |
KOLDING |
|
50m |
2:41.37 |
177 |
6 |
Oliver Londero |
2004 |
0451AQ |
FREM |
|
50m |
2:43.13 |
42 |
7 |
Piotr Stadnicki |
2004 |
0439AN |
NYBORG |
|
50m |
2:45.21 |
175 |
8 |
Christoffer Mejdal |
2005 |
0589AK |
FREM |
|
50m |
2:52.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
5 |
1 |
Mathias Jørgensen |
2002 |
0239AS |
ERRITSØ |
|
50m |
2:39.58 |
342 |
2 |
Mads Himmelstrup Andersen |
2004 |
0495AG |
RINGE |
|
50m |
2:38.63 |
89 |
3 |
Stefan Helding Danielsen |
2005 |
0511AC |
KØGE |
|
50m |
2:37.96 |
95 |
4 |
Asger Als Olsen |
2004 |
0461AJ |
KOLDING |
|
50m |
2:37.29 |
351 |
5 |
Jonathan Bos |
1998 |
9827AU |
HADERSLEV |
|
50m |
2:37.69 |
88 |
6 |
Philip H. Christensen |
2004 |
0437AN |
KØGE |
|
50m |
2:38.61 |
196 |
7 |
Marius V. Kjærsgaard |
2004 |
0467AI |
BOV |
|
50m |
2:39.13 |
197 |
8 |
Dennis Hansen |
2002 |
0205AS |
BOV |
|
50m |
2:39.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
265 |
1 |
Jonathan Nejmann |
2004 |
0423AO |
H2Odense |
|
50m |
2:34.57 |
154 |
2 |
Nicklas B. Christensen |
2002 |
0205AR |
HORSENS |
|
50m |
2:32.72 |
45 |
3 |
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
NYBORG |
|
50m |
2:32.04 |
86 |
4 |
Mikkel Roed |
2004 |
0457AB |
KØGE |
|
50m |
2:28.73 |
108 |
5 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
KOLDING |
|
50m |
2:29.28 |
384 |
6 |
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
0561ae |
FREM |
|
50m |
2:32.63 |
141 |
7 |
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
HORSENS |
|
50m |
2:32.97 |
269 |
8 |
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
H2Odense |
|
50m |
2:35.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
50m |
2:25.88 |
334 |
2 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
2:19.71 |
151 |
3 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
9869AR |
HORSENS |
|
50m |
2:16.62 |
133 |
4 |
Alvi Hjelm |
1996 |
9665AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:07.46 |
165 |
5 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
2:13.59 |
166 |
6 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:17.54 |
11 |
7 |
Morten Baxter |
1996 |
9683AK |
ERRITSØ |
|
50m |
2:22.04 |
238 |
8 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
H2Odense |
|
50m |
2:28.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
August B Bjerregaard |
2003 |
0313AN |
H2Odense |
|
50m |
2:25.67 |
242 |
2 |
Mads Juul Henriksen |
2004 |
0465AA |
H2Odense |
|
50m |
2:18.32 |
257 |
3 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
2:15.95 |
226 |
4 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
VEJLE |
|
50m |
2:06.14 |
251 |
5 |
Victor Nygaard |
2003 |
0361AH |
H2Odense |
|
50m |
2:12.58 |
240 |
6 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
50m |
2:17.33 |
207 |
7 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
0165AI |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:21.63 |
255 |
8 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
H2Odense |
|
50m |
2:27.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
2:24.04 |
155 |
2 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
9905AI |
HORSENS |
|
50m |
2:17.69 |
259 |
3 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
H2Odense |
|
50m |
2:14.02 |
279 |
4 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
ALLERØD |
|
50m |
2:05.13 |
128 |
5 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:12.50 |
358 |
6 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
50m |
2:17.12 |
146 |
7 |
Christian Koch |
1998 |
9841AU |
HORSENS |
|
50m |
2:20.21 |
266 |
8 |
Christoffer R.s. Pedersen |
2004 |
0405AA |
H2Odense |
|
50m |
2:27.31 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
08:27 |
|