Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:27 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende (7) |
Frans Johannesen(92), Triton Ballerup - 1.54.67 (030618) |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
115 |
3 |
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
0481AS |
KOLDING |
|
50m |
3:02.70 |
46 |
4 |
Tobias Hansen |
2005 |
0531AK |
NYBORG |
|
50m |
2:50.86 |
34 |
5 |
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
0539AM |
NYBORG |
|
50m |
2:51.82 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
234 |
2 |
Magnus Tranekjer |
2005 |
0567AK |
H2Odense |
|
50m |
2:37.37 |
44 |
3 |
Silas Plaetner |
2003 |
0329AR |
NYBORG |
|
50m |
2:29.32 |
110 |
4 |
Vania Danilkin |
2004 |
0419AO |
KOLDING |
|
50m |
2:27.11 |
241 |
5 |
Noah Schou |
2005 |
0513AP |
H2Odense |
|
50m |
2:29.13 |
85 |
6 |
Lucas Emil Heinze |
2005 |
0511AK |
KØGE |
|
50m |
2:30.38 |
352 |
7 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
HADERSLEV |
|
50m |
2:39.84 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Asger Als Olsen |
2004 |
0461AJ |
KOLDING |
|
50m |
2:24.50 |
42 |
2 |
Piotr Stadnicki |
2004 |
0439AN |
NYBORG |
|
50m |
2:22.02 |
220 |
3 |
Silas Åkerlind |
2005 |
0551AC |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:20.60 |
114 |
4 |
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
0441AI |
KOLDING |
|
50m |
2:19.43 |
351 |
5 |
Jonathan Bos |
1998 |
9827AU |
HADERSLEV |
|
50m |
2:19.53 |
339 |
6 |
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
RINGE |
|
50m |
2:21.13 |
177 |
7 |
Oliver Londero |
2004 |
0451AQ |
FREM |
|
50m |
2:23.79 |
262 |
8 |
Valdemar Stahl |
2004 |
0491AK |
H2Odense |
|
50m |
2:25.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
H2Odense |
|
50m |
2:18.02 |
108 |
2 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
KOLDING |
|
50m |
2:16.67 |
141 |
3 |
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
HORSENS |
|
50m |
2:15.33 |
176 |
4 |
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
0529AG |
FREM |
|
50m |
2:13.17 |
384 |
5 |
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
0561ae |
FREM |
|
50m |
2:14.86 |
264 |
6 |
Alex Fogt |
2004 |
0487AO |
H2Odense |
|
50m |
2:16.13 |
45 |
7 |
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
NYBORG |
|
50m |
2:17.44 |
137 |
8 |
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
0583AA |
HORSENS |
|
50m |
2:18.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
0111AR |
HORSENS |
|
50m |
2:08.76 |
26 |
2 |
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
0415AF |
NYBORG |
|
50m |
2:05.14 |
288 |
3 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:58.21 |
173 |
4 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:53.13 |
225 |
5 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
VEJLE |
|
50m |
1:55.11 |
166 |
6 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:59.28 |
208 |
7 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:06.60 |
263 |
8 |
Mathias E. Kristiansen |
2004 |
0445AQ |
H2Odense |
|
50m |
2:13.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
HADERSLEV |
|
50m |
2:08.38 |
358 |
2 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
50m |
2:01.15 |
259 |
3 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
H2Odense |
|
50m |
1:57.53 |
279 |
4 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
ALLERØD |
|
50m |
1:51.04 |
257 |
5 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
1:54.28 |
128 |
6 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:58.68 |
255 |
7 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
H2Odense |
|
50m |
2:06.53 |
256 |
8 |
Casper Bang Clausen |
2003 |
0391AJ |
H2Odense |
|
50m |
2:09.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Mikkel Roed |
2004 |
0457AB |
KØGE |
|
50m |
2:07.31 |
254 |
2 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
H2Odense |
|
50m |
2:00.18 |
174 |
3 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:56.14 |
226 |
4 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
VEJLE |
|
50m |
1:49.86 |
133 |
5 |
Alvi Hjelm |
1996 |
9665AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:54.12 |
122 |
6 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:58.51 |
156 |
7 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
2:05.65 |
154 |
8 |
Nicklas B. Christensen |
2002 |
0205AR |
HORSENS |
|
50m |
2:08.98 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
08:27 |
|