Program för Kringelsim 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
3 |
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
4 |
|
Nicholas Benyammine |
2006 |
SS04 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
5 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
2 |
|
Walid Darir |
2004 |
BOTK-RÖNN |
3:55.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
3 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
SKK |
3:44.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
NKK |
3:25.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
5 |
|
Samuel Flores |
2008 |
SKK |
3:40.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
6 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
BOTK-RÖNN |
3:45.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
7 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
SPIF SF |
4:06.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
1 |
|
Albin Tetli |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
3:21.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
2 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
SKK |
3:15.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
|
Erik Andersson |
2005 |
NKK |
2:59.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
4 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
2:51.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Viktor Wiktorsson |
2002 |
NKK |
2:58.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
6 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
SKK |
3:15.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
7 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
3:18.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
8 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
SS04 |
3:24.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
1 |
|
Max Claesson |
2004 |
ÖSMO SS |
2:47.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
2 |
|
Axel Lewander |
2004 |
SPIF SF |
2:38.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
3 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
2:34.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
4 |
|
Erik Lööw |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:28.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
5 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:32.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
6 |
|
Pontus Lindholm |
1994 |
STRÄNGNÄS |
2:34.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
7 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
2:46.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
8 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
TÄBY SIM |
2:47.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-16 08:42:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|