Program för UGP3 2018-2019, Täby
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tibblebadet |
Stockholms Simförbund/Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
227 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
25m |
2:10.33 |
|
|
|
|
|
2 |
411 |
|
Ludvig Holfve |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AG5503 |
25m |
2:13.23 |
|
|
|
|
|
3 |
190 |
|
Rasmus Skyving |
Norrtälje Simklubb |
2003 |
AB2703 |
25m |
2:14.31 |
|
|
|
|
|
4 |
1134 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
25m |
2:21.44 |
|
|
|
|
|
5 |
261 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
25m |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
6 |
477 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
25m |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
7 |
16 |
|
Linus Wickström |
Danderyds Simförening |
2003 |
AK8303 |
25m |
2:25.69 |
|
|
|
|
|
8 |
92 |
|
Johannes Fällgren |
Lidingö Simklubb |
2002 |
AP1102 |
25m |
2:26.05 |
|
|
|
|
|
9 |
584 |
|
David Kjellberg |
Åkersberga Simsällskap |
2003 |
AA4103 |
25m |
2:27.74 |
|
|
|
|
|
10 |
476 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
25m |
2:28.52 |
|
|
|
|
|
11 |
234 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
25m |
2:31.16 |
|
|
|
|
|
12 |
489 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
25m |
2:31.74 |
|
|
|
|
|
13 |
417 |
|
Alexander Arnö |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AB5505 |
25m |
2:34.34 |
|
|
|
|
|
14 |
251 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
25m |
2:36.11 |
|
|
|
|
|
15 |
501 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
25m |
2:37.26 |
|
|
|
|
|
16 |
243 |
|
Aron Alexanderson |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AT0103 |
25m |
2:37.49 |
|
|
|
|
|
17 |
934 |
|
William Hamilton |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM2706 |
25m |
2:41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
424 |
|
Henrik Larsson |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AF4106 |
25m |
2:44.93 |
|
|
|
|
|
19 |
274 |
|
Oscar Gustafson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AR6705 |
25m |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
20 |
231 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
25m |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
21 |
598 |
|
Isak Widstrand |
Åkersberga Simsällskap |
2004 |
AA1113 |
25m |
2:48.30 |
|
|
|
|
|
22 |
483 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
25m |
2:50.40 |
|
|
|
|
|
23 |
105 |
|
Adam Joseph Michel |
Lidingö Simklubb |
2006 |
AS8306 |
25m |
2:56.45 |
|
|
|
|
|
24 |
921 |
|
David Berggren |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH5905 |
25m |
2:57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
926 |
|
Casper Drozdz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AG2306 |
25m |
3:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
507 |
|
Filip Norlin |
Täby Sim |
|
|
25m |
3:06.65 |
|
|
|
2005 |
AV5505 |
|
|
|
|
27 |
917 |
|
Gustav Åsbrink |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
3:06.75 |
|
|
|
2005 |
AE3505 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
930 |
|
William Martin-Lamm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AJ5506 |
25m |
3:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
503 |
|
Kevin Lenstad |
Täby Sim |
2005 |
AU3905 |
25m |
3:15.11 |
|
|
|
|
|
30 |
487 |
|
Daniel Bebenek |
Täby Sim |
2006 |
AC4706 |
50m |
3:17.63 |
|
|
|
|
|
31 |
265 |
|
Oliver Geaney |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AH0506 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
280 |
|
Aron Ekblad |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AU6505 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
502 |
|
Arvid Thoresson |
Täby Sim |
2005 |
AS5505 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
281 |
|
Ludwig Höijer |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AR6506 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
937 |
|
Felix Norlin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6705 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-05 10:28:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Täby Sim |
|
|
|
|