Program for Öppet DM/JDM 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Västsvenska SF |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Bröstsim Damer Seniorer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
254 |
|
Hilja Schimmel |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AV3603 |
50m |
2:34.32 |
|
|
|
|
|
2 |
213 |
|
Emilia Rönningdal |
S 71 |
2002 |
AC6202 |
50m |
2:36.22 |
|
|
|
|
|
3 |
18 |
|
Lina Maltesson |
Simklubben Elfsborg |
2000 |
BF0600 |
50m |
2:36.97 |
|
|
|
|
|
4 |
125 |
|
Moa Bergdahl |
Simklubben Laxen |
2003 |
BB8603 |
50m |
2:40.31 |
|
|
|
|
|
5 |
275 |
|
Cornelia Almqvist |
Varberg Sim |
2002 |
AJ6602 |
50m |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
6 |
249 |
|
Malin Vestman |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AL5803 |
50m |
2:43.18 |
|
|
|
|
|
7 |
289 |
|
Lovisa Alsop |
Uddevalla Sim |
2001 |
AJ9601 |
50m |
2:43.53 |
|
|
|
|
|
8 |
294 |
|
Marit Cuperus |
Uddevalla Sim |
2002 |
BD0202 |
50m |
2:44.96 |
|
|
|
|
|
9 |
311 |
|
Fanny Aronsson |
Uddevalla Sim |
2000 |
BE5400 |
50m |
2:46.30 |
EFT |
|
10 |
290 |
|
Matilda Torén |
Uddevalla Sim |
2001 |
AO1601 |
50m |
2:48.49 |
|
|
|
|
|
11 |
277 |
|
Ronja Berggren |
Varberg Sim |
2003 |
AE1403 |
50m |
2:49.17 |
|
|
|
|
|
12 |
56 |
|
Johanna Edgren |
Göteborg Sim |
2004 |
AZ5604 |
50m |
2:49.72 |
|
|
|
|
|
13 |
78 |
|
Lina Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
2005 |
AD8805 |
50m |
2:50.78 |
|
|
|
|
|
14 |
297 |
|
Evelina Wester |
Uddevalla Sim |
2004 |
AO6204 |
50m |
2:50.97 |
|
|
|
|
|
15 |
302 |
|
Sigurjona Ragnheidardottir |
Sundfelagid Odinn |
2003 |
|
50m |
2:51.22 |
|
|
|
|
|
|
16 |
127 |
|
Elsa Jonsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN0404 |
50m |
2:52.30 |
|
|
|
|
|
17 |
198 |
|
Sara Nyqvist |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
BG4603 |
50m |
2:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
186 |
|
Isabelle Asserståhl |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2000 |
AZ4600 |
50m |
2:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
167 |
|
Agnes Gustafson |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:53.04 |
|
|
|
2003 |
BH6403 |
|
|
|
|
20 |
117 |
|
Emilia Karlberg |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
2:53.40 |
|
|
|
2002 |
AM0602 |
|
|
|
|
21 |
55 |
|
Saga Johannesson |
Göteborg Sim |
|
|
50m |
2:53.79 |
|
|
|
2005 |
AE3705 |
|
|
|
|
22 |
54 |
|
Viola Berlin |
Göteborg Sim |
|
|
50m |
2:53.90 |
|
|
|
2002 |
BO9602 |
|
|
|
|
23 |
320 |
|
Emilia Olsson |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
50m |
2:55.74 |
EFT |
|
|
2002 |
AA6802 |
|
24 |
185 |
|
Saga Janzén |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
50m |
2:55.83 |
|
|
|
2002 |
AB9802 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
281 |
|
Alva Tingstorp |
Varberg Sim |
2005 |
AB6405 |
50m |
2:56.59 |
|
|
|
|
|
26 |
28 |
|
Elsa Berge Kleber |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AY5204 |
50m |
2:56.64 |
|
|
|
|
|
27 |
137 |
|
Clara Westh |
Lidköpings Gymnastik o SS |
2004 |
BT2404 |
50m |
2:57.45 |
|
|
|
|
|
28 |
232 |
|
Klara Sillerström |
Simklubben S 02 |
2003 |
BR1603 |
50m |
2:58.29 |
|
|
|
|
|
29 |
136 |
|
Elin Salegård |
Lidköpings Gymnastik o SS |
2005 |
AT0405 |
50m |
2:58.31 |
|
|
|
|
|
30 |
27 |
|
Felicia Johansson Thörngren |
Simklubben Elfsborg |
2003 |
BA9203 |
50m |
2:59.49 |
|
|
|
|
|
31 |
216 |
|
Wilma Bergman |
S77 Stenungsund |
2002 |
AR0202 |
50m |
3:00.06 |
|
|
|
|
|
32 |
39 |
|
Francesca Clark |
Falköpings Simsällskap |
2001 |
BE1801 |
50m |
3:00.24 |
|
|
|
|
|
33 |
38 |
|
Filippa Lind |
Falköpings Simsällskap |
2004 |
AB7204 |
50m |
3:00.41 |
|
|
|
|
|
34 |
29 |
|
Sally Olsson |
Simklubben Elfsborg |
2005 |
AP4405 |
50m |
3:00.41 |
|
|
|
|
|
35 |
77 |
|
Louise Andersson |
Kungsbacka Simsällskap |
2003 |
AY4203 |
50m |
3:00.71 |
|
|
|
|
|
36 |
87 |
|
Alice Karlsson |
Kungsbacka Simsällskap |
2004 |
BJ3204 |
50m |
3:02.31 |
|
|
|
|
|
37 |
276 |
|
Matilda Bengtsson |
Varberg Sim |
2002 |
AK7802 |
50m |
3:02.44 |
|
|
|
|
|
38 |
296 |
|
Matilda Östblom |
Uddevalla Sim |
2004 |
AO4204 |
50m |
3:03.09 |
|
|
|
|
|
39 |
152 |
|
Kristina Kulcsar |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AY7801 |
50m |
3:03.39 |
|
|
|
|
|
40 |
285 |
|
Ellie Geigel |
Varberg Sim |
2003 |
BR2203 |
50m |
3:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-03 12:04:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|