Program för Öppet DM/JDM 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Västsvenska SF |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
200m Ryggsim Damer Seniorer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:14.51 1987-07-25 |
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:14.51 1987-07-25 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
247 |
|
Trine Forss |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AD8403 |
50m |
2:16.64 |
|
|
|
|
|
2 |
244 |
|
Vera Fransson |
Skövde Simsällskap |
2001 |
AB7401 |
50m |
2:20.96 |
|
|
|
|
|
3 |
153 |
|
Mollie Morfelt |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AG8803 |
50m |
2:23.37 |
|
|
|
|
|
4 |
91 |
|
Jonna Jauhiainen |
Kungsbacka Simsällskap |
2000 |
BS9800 |
50m |
2:25.60 |
|
|
|
|
|
5 |
160 |
|
Tea Winblad |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AH7404 |
50m |
2:26.18 |
|
|
|
|
|
6 |
24 |
|
Tindra Aminoff |
Simklubben Elfsborg |
2003 |
AU5403 |
50m |
2:27.00 |
|
|
|
|
|
7 |
128 |
|
Wilma Svensson |
Simklubben Laxen |
2002 |
BK8402 |
50m |
2:28.51 |
|
|
|
|
|
8 |
181 |
|
Ebba Olsson |
Mariestads Simsällskap |
2001 |
AM7201 |
50m |
2:30.32 |
|
|
|
|
|
9 |
73 |
|
Malin Andersson |
Kungsbacka Simsällskap |
1999 |
AL0899 |
50m |
2:30.41 |
|
|
|
|
|
10 |
298 |
|
Hilda Eriksson |
Uddevalla Sim |
2004 |
AO5204 |
50m |
2:30.95 |
|
|
|
|
|
11 |
228 |
|
Lia Bromander |
Simklubben S 02 |
2004 |
AZ4604 |
50m |
2:31.29 |
|
|
|
|
|
12 |
197 |
|
Clara Sjöstedt |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
BG6603 |
50m |
2:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
139 |
|
Anna Grahovac |
Malmö Kappsimningsklubb |
1999 |
AM5899 |
50m |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
14 |
246 |
|
Linn Suchomel |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AD2203 |
50m |
2:32.94 |
|
|
|
|
|
15 |
242 |
|
Matilda Hallman |
Simklubben 1970 |
2003 |
BF7403 |
50m |
2:33.45 |
|
|
|
|
|
16 |
149 |
|
Johanna Andersson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AK8202 |
50m |
2:33.52 |
|
|
|
|
|
17 |
122 |
|
Karin Widerberg |
Simklubben Laxen |
2003 |
AO3803 |
50m |
2:34.02 |
|
|
|
|
|
18 |
278 |
|
Thea Carlsson |
Varberg Sim |
2002 |
AM9402 |
50m |
2:34.36 |
|
|
|
|
|
19 |
248 |
|
Nikita Kapron |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AL2803 |
50m |
2:34.91 |
|
|
|
|
|
20 |
22 |
|
Agnes Holmblad |
Simklubben Elfsborg |
2006 |
AA5206 |
50m |
2:35.44 |
EFT |
|
21 |
202 |
|
Wilma Christensen |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
CA8203 |
50m |
2:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
306 |
|
Olivia Sandberg |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
50m |
2:36.80 |
EFT |
|
|
2003 |
BH0403 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
252 |
|
Sofia Henningsson |
Skövde Simsällskap |
2004 |
AH8204 |
50m |
2:37.69 |
|
|
|
|
|
24 |
221 |
|
Selma Avdic |
Simklubben S 02 |
2003 |
AM6803 |
50m |
2:38.22 |
|
|
|
|
|
25 |
48 |
|
Linnea Edgren |
Göteborg Sim |
2002 |
AT7202 |
50m |
2:38.25 |
|
|
|
|
|
26 |
59 |
|
Linnea Högstedt |
Göteborg Sim |
2004 |
BK2404 |
50m |
2:38.70 |
|
|
|
|
|
27 |
232 |
|
Klara Sillerström |
Simklubben S 02 |
2003 |
BR1603 |
50m |
2:39.08 |
|
|
|
|
|
28 |
39 |
|
Francesca Clark |
Falköpings Simsällskap |
2001 |
BE1801 |
50m |
2:39.47 |
|
|
|
|
|
29 |
46 |
|
Ellinor Olesen |
Göteborg Sim |
2002 |
AS8202 |
50m |
2:39.49 |
|
|
|
|
|
30 |
47 |
|
Johanna de Jonge |
Göteborg Sim |
2001 |
BE1401 |
50m |
2:40.45 |
|
|
|
|
|
31 |
115 |
|
Klara Stigsson |
Simklubben Laxen |
2001 |
AL0201 |
50m |
2:41.14 |
|
|
|
|
|
32 |
255 |
|
Ida Kristiansson |
Skövde Simsällskap |
2004 |
AX8204 |
50m |
2:41.18 |
|
|
|
|
|
33 |
53 |
|
Frida Skåring |
Göteborg Sim |
2002 |
BO5602 |
50m |
2:41.41 |
|
|
|
|
|
34 |
55 |
|
Saga Johannesson |
Göteborg Sim |
2005 |
AE3705 |
50m |
2:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-02 12:27:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|