Ohjelma Øst Årgang
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
29 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringssted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 17:08 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
2 |
Mikkel Roed |
2004 |
0457AB |
KØGE |
|
25m |
3:20.31 |
142 |
3 |
William Leth |
2004 |
0427AH |
GLADSAXE |
|
25m |
3:12.16 |
253 |
4 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:07.19 |
37 |
5 |
William Studsgaard |
2004 |
0433AK |
RØNNE |
|
25m |
3:12.16 |
22 |
6 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
25m |
3:16.25 |
156 |
7 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
3:02.15 |
254 |
2 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:59.32 |
158 |
3 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:57.60 |
27 |
4 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:55.44 |
4 |
5 |
Frederik Lund Hirsbak |
2004 |
0481AB |
JYLLINGE |
|
25m |
2:57.31 |
47 |
6 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
2:58.74 |
49 |
7 |
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
RINGSTED |
|
25m |
3:00.80 |
210 |
8 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
25m |
3:06.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
182 |
1 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
25m |
2:52.14 |
209 |
2 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
25m |
2:51.59 |
13 |
3 |
Casper Madsen |
2004 |
0461AC |
SLAGELSE |
|
25m |
2:50.59 |
273 |
4 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:50.00 |
56 |
5 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:50.16 |
124 |
6 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:51.38 |
87 |
7 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:51.65 |
184 |
8 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
2:54.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
2:47.12 |
135 |
2 |
Niels Krogh-Olsen |
2004 |
0449AK |
GLADSAXE |
|
25m |
2:41.90 |
57 |
3 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:40.95 |
240 |
4 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
0433AB |
KVIK |
|
25m |
2:40.39 |
14 |
5 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
25m |
2:40.58 |
168 |
6 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:41.75 |
33 |
7 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
25m |
2:44.12 |
17 |
8 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:48.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
25m |
2:38.71 |
77 |
2 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
0465AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:34.29 |
1 |
3 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
JYLLINGE |
|
25m |
2:31.88 |
239 |
4 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
25m |
2:26.27 |
86 |
5 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:31.57 |
187 |
6 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
2:34.16 |
23 |
7 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
2:38.42 |
58 |
8 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:39.94 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 marts 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:36 |
|