Startliste for Sigma Cup - Birkerød
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 50
|
Stævne navn |
Sigma Cup - Birkerød |
|
Udskriftsdato |
01 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
19:30 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 50, 100m Medley Herrer |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
2 |
Peter Mortensen |
2005 |
0501AO |
HELSINGØR |
|
25m |
1:32.69 |
317 |
3 |
Andreas Kelstrup Schou |
2005 |
0539AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:30.66 |
205 |
4 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:31.93 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Patrick Lind |
2004 |
0411AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:26.57 |
61 |
2 |
Teodor Roed Schøning |
2005 |
0585AA |
HELSINGØR |
|
25m |
1:19.75 |
220 |
3 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.83 |
155 |
4 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
25m |
1:18.92 |
303 |
5 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.91 |
313 |
6 |
Victor Henrik Ritnagel |
2005 |
0545AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
306 |
1 |
William Leth |
2004 |
0427AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.01 |
227 |
2 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.00 |
209 |
3 |
Magnus Løfquist |
2005 |
0513AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.78 |
309 |
4 |
Mattias Sand Nielsen |
2005 |
0541AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.95 |
207 |
5 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.62 |
177 |
6 |
Magnus Kiemer |
2005 |
0505AM |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:18.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Søren Wandall Ohlsen |
2004 |
0469AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.14 |
301 |
2 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.64 |
254 |
3 |
Emil Witzner Hansen |
2004 |
0475AD |
LAKSEN |
|
25m |
1:13.05 |
316 |
4 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.11 |
256 |
5 |
Marco Stub Olssen |
2004 |
0429AC |
LAKSEN |
|
25m |
1:14.43 |
219 |
6 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:11.76 |
296 |
2 |
William Bogø Andersen |
2005 |
0559AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.88 |
311 |
3 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:07.20 |
223 |
4 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
1:08.86 |
117 |
5 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.43 |
97 |
6 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:11.48 |
135 |
2 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
1:09.70 |
62 |
3 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:06.69 |
304 |
4 |
Niels Krogh-Olsen |
2004 |
0449AK |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.62 |
218 |
5 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
25m |
1:10.28 |
319 |
6 |
Frederik Stender-Petersen |
2005 |
0597AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Lucas T. Mortensen |
2004 |
0431AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:10.52 |
109 |
2 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.26 |
240 |
3 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
JYLLINGE |
|
25m |
1:06.23 |
257 |
4 |
Julius Svarrer |
2005 |
0507AH |
SLANGERUP |
|
25m |
1:07.56 |
167 |
5 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
25m |
1:10.22 |
47 |
6 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:12.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
19:30 |
|