Program for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Below are all entry- and startlists shown by session.
Lørdag
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Regionalt Børnestævne 2018 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Frederikssund |
|
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
227 |
2 |
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
0896AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:51.11 |
211 |
3 |
Kamilla Figurski |
2008 |
0876AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:50.66 |
237 |
4 |
Sofie Ross |
2008 |
0802AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:51.11 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
0816AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:50.34 |
259 |
2 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:48.31 |
280 |
3 |
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
0838AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:47.28 |
159 |
4 |
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:47.46 |
299 |
5 |
Kornelia Eg |
2008 |
0888AC |
FR.SUND |
|
25m |
1:50.17 |
217 |
6 |
Victoria Pedersen |
2008 |
0822AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:50.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Liv Rosenkrantz |
2008 |
0856AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:46.10 |
150 |
2 |
Laura Klug Christensen |
2008 |
0836AN |
GLADSAXE |
|
25m |
1:45.63 |
120 |
3 |
Rosa Mantoni |
2008 |
0838AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.80 |
154 |
4 |
Sarah Zargarov Hansen |
2008 |
0848AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:45.27 |
73 |
5 |
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:45.97 |
252 |
6 |
Anne-Maj Framke |
2008 |
0832AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:47.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.92 |
228 |
2 |
Alvilda Højberg |
2008 |
0832AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:42.54 |
231 |
3 |
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
0866AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:42.07 |
130 |
4 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.10 |
254 |
5 |
Alma Geneser |
2008 |
0862AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:42.73 |
167 |
6 |
Sigrid Mygind |
2008 |
0878AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:43.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Katharina Zobel |
2007 |
0748AB |
HERLEV |
|
25m |
1:39.53 |
137 |
2 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.00 |
114 |
3 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:32.04 |
64 |
4 |
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
SLANGERUP |
|
25m |
1:32.32 |
194 |
5 |
Kamilla Elisabeth Thorsen |
2007 |
0746AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:36.63 |
251 |
6 |
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:41.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
236 |
1 |
Ingrid Due Nygaard |
2007 |
0786AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:31.48 |
184 |
2 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:30.69 |
209 |
3 |
Emilie Dommer |
2007 |
0706AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:30.14 |
197 |
4 |
Katrine Dresler Aleksic |
2007 |
0702AH |
HERLEV |
|
25m |
1:30.56 |
44 |
5 |
Molly Borchorst |
2007 |
0788AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:31.45 |
46 |
6 |
Helene Heegaard |
2007 |
0794AN |
SØLLERØD |
|
25m |
1:32.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Line Appel |
2007 |
0778AG |
FR.SUND |
|
25m |
1:29.14 |
163 |
2 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
0702AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.82 |
289 |
3 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:26.78 |
250 |
4 |
Line L. Antvorskov |
2007 |
0734AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:27.62 |
256 |
5 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:28.78 |
83 |
6 |
Tilde Rytz Jørgensen |
2007 |
0724AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:29.88 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 2008-2008) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Augusta Blom |
2008 |
0842AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:36.56 |
222 |
2 |
Wilma Berg |
2008 |
0868AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.12 |
63 |
3 |
Lucca Frydendahl |
2008 |
0812AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:24.97 |
265 |
4 |
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.99 |
269 |
5 |
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:35.23 |
181 |
6 |
Amelia Eriksen |
2008 |
0892AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:41.53 |
|
|
Heat 9 (9) (Årg. 2007-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.14 |
193 |
2 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
0704AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:25.12 |
62 |
3 |
Kattja Daniella Aggersbøl |
2007 |
0764AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:23.96 |
274 |
4 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:24.98 |
58 |
5 |
K-Lee Hansen |
2007 |
0756AE |
JYLLINGE |
|
25m |
1:25.97 |
152 |
6 |
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
0768AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.63 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|