Startliste for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Regionalt Børnestævne 2018 |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Frederikssund |
|
Udskriftstidspunkt |
08:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
199 |
2 |
Ana Bogdanovic |
2008 |
0852AG |
HERLEV |
|
25m |
2:10.27 |
108 |
3 |
Julija Devicic |
2008 |
0866AI |
GENTOFTE |
|
25m |
2:05.99 |
291 |
4 |
Andrea Frederiksen |
2008 |
0814AF |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:06.69 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Johanne Højer |
2008 |
0868AK |
JYLLINGE |
|
25m |
2:05.31 |
127 |
2 |
Clara Nyrup |
2008 |
0802AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:03.71 |
129 |
3 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
GENTOFTE |
|
25m |
2:01.96 |
69 |
4 |
Sofie Lykke |
2008 |
0814AH |
SLANGERUP |
|
25m |
2:03.57 |
72 |
5 |
Lina Thejlman |
2008 |
0868AC |
SLANGERUP |
|
25m |
2:04.83 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
FR.SUND |
|
25m |
2:01.71 |
109 |
2 |
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
GENTOFTE |
|
25m |
2:00.00 |
45 |
3 |
Pauline Hansen |
2008 |
0892AF |
SØLLERØD |
|
25m |
1:57.39 |
68 |
4 |
Viktoria Larsen |
2007 |
0764AN |
SLANGERUP |
|
25m |
1:57.93 |
130 |
5 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:01.69 |
154 |
6 |
Sarah Zargarov Hansen |
2008 |
0848AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:01.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
0844AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:57.11 |
175 |
2 |
Freya Valentin |
2008 |
0888AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:56.32 |
259 |
3 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:54.80 |
120 |
4 |
Rosa Mantoni |
2008 |
0838AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:55.32 |
161 |
5 |
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
0878AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:56.85 |
269 |
6 |
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:57.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Ellen Lunn |
2008 |
0884AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:53.89 |
173 |
2 |
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
0812AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:53.64 |
203 |
3 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
HERLEV |
|
25m |
1:50.30 |
70 |
4 |
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:53.15 |
160 |
5 |
Liva Ladefoged Jepsen |
2008 |
0828AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:53.72 |
238 |
6 |
Sophia Zøllner |
2008 |
0874AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:53.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
0824AM |
GENTOFTE |
|
25m |
1:49.83 |
252 |
2 |
Anne-Maj Framke |
2008 |
0832AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:46.50 |
41 |
3 |
Katrine Bruhn Aaby |
2007 |
0756AF |
SØLLERØD |
|
25m |
1:44.97 |
205 |
4 |
Katharina Zobel |
2007 |
0748AB |
HERLEV |
|
25m |
1:46.49 |
73 |
5 |
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:47.95 |
159 |
6 |
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:50.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Asta Fehrend Vejlbo |
2007 |
0772AK |
FR.SUND |
|
25m |
1:43.77 |
112 |
2 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:43.61 |
232 |
3 |
Nikoline E. Larsen |
2007 |
0712AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:43.31 |
202 |
4 |
Helena Honore |
2007 |
0788AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:43.41 |
46 |
5 |
Helene Heegaard |
2007 |
0794AN |
SØLLERØD |
|
25m |
1:43.76 |
287 |
6 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:43.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Line L. Antvorskov |
2007 |
0734AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:42.10 |
230 |
2 |
Juuliie Jørgensen |
2007 |
0722AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:40.29 |
189 |
3 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:37.99 |
258 |
4 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:38.43 |
236 |
5 |
Ingrid Due Nygaard |
2007 |
0786AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:41.82 |
64 |
6 |
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
SLANGERUP |
|
25m |
1:42.17 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2008-2008) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Laura Klug Christensen |
2008 |
0836AN |
GLADSAXE |
|
25m |
1:44.79 |
262 |
2 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:40.85 |
63 |
3 |
Lucca Frydendahl |
2008 |
0812AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:34.21 |
233 |
4 |
Wilma Adelhart Madsen |
2008 |
0886AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:39.81 |
260 |
5 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:40.85 |
148 |
6 |
Augusta Blom |
2008 |
0842AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:44.86 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2007-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
SLANGERUP |
|
25m |
1:34.72 |
278 |
2 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:32.70 |
193 |
3 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
0704AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:31.86 |
290 |
4 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:32.51 |
184 |
5 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:34.71 |
163 |
6 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
0702AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:35.70 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:30 |
|