Program för Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 10 november 2018 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Skåne norra
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets hus |
Arrangör: |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
1 |
|
Elias Nilsson |
2002 |
KARLSKRONA |
2:40.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
2 |
|
David Alderbrink |
2003 |
HS |
2:37.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Viktor Wiberg |
2003 |
HS |
2:30.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
4 |
|
Ahmed Sadoon |
2002 |
KSLS |
2:30.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
5 |
|
Hampus Erdös |
2003 |
SK LÖDDE |
2:30.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
6 |
|
Arvid Svensson |
2003 |
RONNEBY SS |
2:36.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
7 |
|
Tomislav Corluka |
2003 |
KSLS |
2:39.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
1 |
|
Markus Rydgren |
2003 |
LANDSKRONA |
2:28.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
2 |
|
William Svensson |
2003 |
KARLSKRONA |
2:26.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
567 |
3 |
|
Stig Greiner |
2003 |
ÄNGELHOLM |
2:22.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
4 |
|
David Sandström |
2002 |
HS |
2:21.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
5 |
|
Henning Cederlund |
2003 |
HS |
2:22.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
6 |
|
Niels Kwant |
2003 |
KK KARPEN |
2:24.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
7 |
|
Oliver Kock |
2003 |
HS |
2:26.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
8 |
|
Kalle Edelhamre |
2003 |
HS |
2:28.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
1 |
|
William Bevréus |
2003 |
KK KARPEN |
2:19.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
|
Birkan Ates |
2002 |
SS DELFIN |
2:15.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
3 |
|
Axel Auer |
2003 |
KARLSKRONA |
2:13.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
4 |
|
Daniel Fischer |
2002 |
HS |
2:08.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
5 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
SK LÖDDE |
2:12.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
6 |
|
John Brolin |
2002 |
HS |
2:13.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
7 |
|
Simon Persson |
2003 |
KK KARPEN |
2:18.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
556 |
8 |
|
Hugo Vaide |
2003 |
ÄNGELHOLM |
2:21.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-09 20:12:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|