Startliste for Brøndby Sommer Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (19) |
Vejledende starttid 12:27 |
Heat 1 (19) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
316 |
2 |
Sally Anna Usinger |
2008 |
0898AR |
VEST |
|
25m |
|
250 |
3 |
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
TRITON B |
|
25m |
|
266 |
4 |
Frida Fly Haastrup |
2008 |
0884AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Laura Holg Jensen |
2010 |
1066AE |
VEST |
|
25m |
2:32.73 |
304 |
2 |
Ina Højsteen |
2010 |
1068AB |
VEST |
|
25m |
2:17.73 |
310 |
3 |
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
0978AD |
VEST |
|
25m |
2:12.96 |
301 |
4 |
Cornelia Matthesen |
2009 |
0918AI |
VEST |
|
25m |
2:15.22 |
312 |
5 |
Milla Djupnes |
2010 |
1002AF |
VEST |
|
25m |
2:19.94 |
306 |
6 |
Leonora Ottosen |
2011 |
1120AC |
VEST |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
VEST |
|
25m |
2:05.26 |
291 |
2 |
Ida Matthesen |
2009 |
0946AC |
VEST |
|
25m |
1:59.22 |
32 |
3 |
Sofia Samsøe Hinsby |
2007 |
0780AX |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:56.19 |
59 |
4 |
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:58.89 |
267 |
5 |
Gabriella Nymark-Jessen |
2008 |
0868AR |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:59.69 |
309 |
6 |
Lissie Murphy |
2010 |
1074AD |
VEST |
|
25m |
2:11.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Klara Ina Emilie Johansen |
2007 |
0776AS |
RINGSTED |
|
25m |
1:55.97 |
144 |
2 |
Rosa Nørgaard |
2010 |
1048AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:54.31 |
285 |
3 |
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
VEST |
|
25m |
1:50.40 |
93 |
4 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:53.65 |
295 |
5 |
Mia Kristensen |
2009 |
0958AE |
VEST |
|
25m |
1:55.89 |
238 |
6 |
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
0912AG |
TRITON B |
|
25m |
1:56.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:49.26 |
20 |
2 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:47.54 |
204 |
3 |
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
GSK |
|
25m |
1:46.65 |
269 |
4 |
Isabell Biensø-Olsen |
2007 |
0782AS |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:47.32 |
203 |
5 |
Ann-Louise Schledermann |
2009 |
0964AC |
GSK |
|
25m |
1:48.22 |
272 |
6 |
Svea Nietzson-Bentholm |
2008 |
0822AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:49.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Mille Therp |
2009 |
0906AB |
VEST |
|
25m |
1:45.91 |
263 |
2 |
Carla Uhl |
2008 |
0852AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:44.24 |
31 |
3 |
Ida Hansen |
2010 |
1096AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:41.47 |
286 |
4 |
Cecilia Janning |
2009 |
0968AE |
VEST |
|
25m |
1:43.46 |
239 |
5 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:44.82 |
94 |
6 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
RINGSTED |
|
25m |
1:46.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
1:40.54 |
290 |
2 |
Frida Christoffersen |
2009 |
0906AC |
VEST |
|
25m |
1:38.79 |
90 |
3 |
Emilie Nørregaard |
2007 |
0748AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:38.11 |
132 |
4 |
Andrea Frederiksen |
2008 |
0814AF |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:38.51 |
69 |
5 |
Marie Ditlev Bihlet |
2010 |
1064AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:40.38 |
240 |
6 |
Karoline Koch Juhl |
2009 |
0994AF |
TRITON B |
|
25m |
1:41.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
211 |
1 |
Vega Deneke Kure |
2009 |
0994AB |
GSK |
|
25m |
1:37.15 |
72 |
2 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:35.13 |
68 |
3 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
0912AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:34.75 |
15 |
4 |
Andrea Busk Strodtmann |
2008 |
0838AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:35.09 |
292 |
5 |
Luka Revitz |
2008 |
0866AH |
VEST |
|
25m |
1:35.72 |
70 |
6 |
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:37.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
26 |
1 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:33.49 |
283 |
2 |
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
VEST |
|
25m |
1:31.09 |
138 |
3 |
Viktoria Illemann |
2007 |
0716AT |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:30.25 |
288 |
4 |
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
VEST |
|
25m |
1:30.67 |
40 |
5 |
Sophia de Kort |
2005 |
0562BB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:31.88 |
349 |
6 |
Liva Yri |
2008 |
0852AF |
VEST |
|
25m |
1:33.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Linnea Nielsen |
2005 |
0592BB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:29.26 |
171 |
2 |
Emma Westarp Zornhagen |
2007 |
0794AJ |
GSK |
|
25m |
1:29.22 |
64 |
3 |
Anna Obel |
2005 |
0544BC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.91 |
289 |
4 |
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
0884AH |
VEST |
|
25m |
1:29.21 |
280 |
5 |
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
0836AA |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:29.26 |
352 |
6 |
Merle Otzen |
2008 |
0856AH |
VEST |
|
25m |
1:30.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
0814AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:27.72 |
113 |
2 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:26.80 |
343 |
3 |
Emma de Palo-Jonas |
2008 |
0834AF |
VEST |
|
25m |
1:26.09 |
42 |
4 |
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.32 |
159 |
5 |
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:27.50 |
8 |
6 |
Freja Max Andersen |
2003 |
0336BG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
347 |
1 |
Ila Murphy |
2007 |
0748AJ |
VEST |
|
25m |
1:25.15 |
153 |
2 |
Ellen Sofie Jespersen |
2007 |
0784AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:24.83 |
22 |
3 |
Julie Branner |
2005 |
0542AW |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.92 |
150 |
4 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:23.89 |
119 |
5 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:24.99 |
323 |
6 |
Laika Usinger |
2006 |
0636AV |
VEST |
|
25m |
1:25.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Liva Friche Christensen |
2008 |
0848AF |
GSK |
|
25m |
1:22.14 |
39 |
2 |
Emiline Kodal |
2005 |
0584AZ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.63 |
277 |
3 |
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
0744AQ |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:20.35 |
54 |
4 |
Amalie Slot |
2003 |
0362BG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.55 |
7 |
5 |
Clara Hollenbeck |
2002 |
0256BE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.78 |
37 |
6 |
Andrea Mathilde Jensen |
2006 |
0664AX |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
345 |
1 |
Hannah Bjørneboe |
2007 |
0712AN |
VEST |
|
25m |
1:19.72 |
107 |
2 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
0448AY |
RINGSTED |
|
25m |
1:18.19 |
147 |
3 |
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
0508AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:16.26 |
112 |
4 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:16.89 |
344 |
5 |
Freja Kobbernagel |
2008 |
0806AD |
VEST |
|
25m |
1:19.48 |
173 |
6 |
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
0716AF |
GSK |
|
25m |
1:20.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
GSK |
|
25m |
1:15.47 |
140 |
2 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:13.58 |
103 |
3 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:12.59 |
324 |
4 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
0596AU |
VEST |
|
25m |
1:12.84 |
105 |
5 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
1:15.01 |
84 |
6 |
Lotte Zsigri Dyndgaard |
2003 |
0318BH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:09.98 |
396 |
2 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
25m |
1:07.29 |
258 |
3 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:06.33 |
195 |
4 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
25m |
1:06.34 |
322 |
5 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
VEST |
|
25m |
1:07.50 |
395 |
6 |
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
KVIK |
|
25m |
1:10.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:06.05 |
230 |
2 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
25m |
1:05.18 |
99 |
3 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
25m |
1:04.34 |
381 |
4 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
25m |
1:05.05 |
126 |
5 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSÖR |
|
25m |
1:05.53 |
165 |
6 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
25m |
1:06.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
373 |
1 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:04.14 |
225 |
2 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
25m |
1:03.94 |
164 |
3 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
25m |
1:03.44 |
393 |
4 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
25m |
1:03.78 |
100 |
5 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
25m |
1:04.04 |
321 |
6 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
25m |
1:04.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
392 |
1 |
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
KVIK |
|
25m |
1:03.03 |
98 |
2 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
1:01.88 |
361 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
25m |
58.80 |
394 |
4 |
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
KVIK |
|
25m |
1:00.86 |
120 |
5 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSÖR |
|
25m |
1:02.93 |
330 |
6 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
1:03.34 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|