Startliste for Brøndby Sommer Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 31, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (15) |
Sponsor: Lagkageløb, heat 7 |
|
Vejledende starttid 14:10 |
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
RINGSTED |
|
25m |
|
35 |
2 |
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
1184AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.16 |
49 |
3 |
Signe Ewald Riecke |
2011 |
1126AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:11.34 |
18 |
4 |
Zoi Asholt |
2011 |
1122AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.98 |
48 |
5 |
Rigmor K. Bonne Reeh |
2011 |
1138AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.77 |
161 |
6 |
Line Silleborg |
2010 |
1022AH |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Victoria Christensen |
2011 |
1174AB |
GSK |
|
25m |
1:08.49 |
23 |
2 |
Ursula Bugge |
2010 |
1054AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:05.90 |
59 |
3 |
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:04.05 |
312 |
4 |
Milla Djupnes |
2010 |
1002AF |
VEST |
|
25m |
1:04.13 |
310 |
5 |
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
0978AD |
VEST |
|
25m |
1:07.24 |
19 |
6 |
Caroline M. Baustert |
2011 |
1136AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Cornelia Matthesen |
2009 |
0918AI |
VEST |
|
25m |
1:01.99 |
315 |
2 |
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
1122AB |
VEST |
|
25m |
58.90 |
61 |
3 |
Molly Overby Traberg |
2011 |
1152AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
56.27 |
51 |
4 |
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
57.80 |
304 |
5 |
Ina Højsteen |
2010 |
1068AB |
VEST |
|
25m |
1:01.56 |
52 |
6 |
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
1104AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:02.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
66 |
1 |
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.27 |
243 |
2 |
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
0922AJ |
TRITON B |
|
25m |
52.83 |
295 |
3 |
Mia Kristensen |
2009 |
0958AE |
VEST |
|
25m |
51.38 |
403 |
4 |
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
51.68 |
318 |
5 |
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
VEST |
|
25m |
54.23 |
291 |
6 |
Ida Matthesen |
2009 |
0946AC |
VEST |
|
25m |
55.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
49.46 |
154 |
2 |
Filippa Würfel |
2010 |
1026AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
48.69 |
286 |
3 |
Cecilia Janning |
2009 |
0968AE |
VEST |
|
25m |
47.66 |
205 |
4 |
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
GSK |
|
25m |
48.04 |
158 |
5 |
Selma Birgisdottir |
2009 |
0998AH |
HERLUFSHOL |
|
25m |
48.98 |
316 |
6 |
Sally Anna Usinger |
2008 |
0898AR |
VEST |
|
25m |
50.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
RINGSTED |
|
25m |
46.68 |
20 |
2 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
44.77 |
155 |
3 |
Julie Holm Sørensen |
2008 |
0896AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
44.59 |
69 |
4 |
Marie Ditlev Bihlet |
2010 |
1064AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
44.62 |
204 |
5 |
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
GSK |
|
25m |
45.57 |
299 |
6 |
Mille Therp |
2009 |
0906AB |
VEST |
|
25m |
47.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
292 |
1 |
Luka Revitz |
2008 |
0866AH |
VEST |
|
25m |
43.48 |
90 |
2 |
Emilie Nørregaard |
2007 |
0748AF |
RINGSTED |
|
25m |
42.40 |
277 |
3 |
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
0744AQ |
VAT CPH-MK |
|
25m |
41.18 |
70 |
4 |
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
41.87 |
250 |
5 |
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
TRITON B |
|
25m |
42.68 |
206 |
6 |
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
0916AB |
GSK |
|
25m |
43.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
GSK |
|
25m |
40.71 |
247 |
2 |
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
0708AQ |
TRITON B |
|
25m |
40.54 |
68 |
3 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
0912AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.20 |
352 |
4 |
Merle Otzen |
2008 |
0856AH |
VEST |
|
25m |
40.25 |
406 |
5 |
Thea Emilia Andersen |
2007 |
0748AW |
TRITON B |
|
25m |
40.56 |
349 |
6 |
Liva Yri |
2008 |
0852AF |
VEST |
|
25m |
40.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Nicoline Svingel |
2008 |
0856AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
39.94 |
239 |
2 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
25m |
39.27 |
252 |
3 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
38.48 |
119 |
4 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
39.04 |
116 |
5 |
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
RINGSTED |
|
25m |
39.84 |
200 |
6 |
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
GSK |
|
25m |
40.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
211 |
1 |
Vega Deneke Kure |
2009 |
0994AB |
GSK |
|
25m |
37.48 |
171 |
2 |
Emma Westarp Zornhagen |
2007 |
0794AJ |
GSK |
|
25m |
37.15 |
173 |
3 |
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
0716AF |
GSK |
|
25m |
35.21 |
175 |
4 |
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
GSK |
|
25m |
36.40 |
356 |
5 |
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
VEST |
|
25m |
37.47 |
245 |
6 |
Helena Gagnér |
2008 |
0884AJ |
TRITON B |
|
25m |
38.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
33.60 |
395 |
2 |
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
KVIK |
|
25m |
32.78 |
344 |
3 |
Freja Kobbernagel |
2008 |
0806AD |
VEST |
|
25m |
32.57 |
341 |
4 |
Agnes Højsteen |
2007 |
0714AE |
VEST |
|
25m |
32.73 |
353 |
5 |
Mikkeline H. Jacobsen |
2007 |
0788AC |
VEST |
|
25m |
33.52 |
172 |
6 |
Siena Serizawa |
2008 |
0832AD |
GSK |
|
25m |
33.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
31.94 |
174 |
2 |
Isabell Hansen |
2007 |
0754AS |
GSK |
|
25m |
31.57 |
162 |
3 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
30.96 |
235 |
4 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
25m |
31.56 |
256 |
5 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
31.87 |
147 |
6 |
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
0508AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
32.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
30.04 |
195 |
2 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
25m |
29.71 |
225 |
3 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
25m |
29.28 |
362 |
4 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
TRITON B |
|
25m |
29.43 |
319 |
5 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
0626AD |
VEST |
|
25m |
30.01 |
126 |
6 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSÖR |
|
25m |
30.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSÖR |
|
25m |
29.01 |
230 |
2 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
25m |
28.88 |
333 |
3 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
25m |
28.72 |
166 |
4 |
Regitze Rosenkrantz |
2006 |
0692AG |
GSK |
|
25m |
28.74 |
143 |
5 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
28.95 |
330 |
6 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
29.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
335 |
1 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
27.62 |
98 |
2 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
26.81 |
367 |
3 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
24.66 |
372 |
4 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
24.75 |
164 |
5 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
25m |
27.62 |
338 |
6 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
25m |
28.66 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|