Startliste for Sigma Speed Stævne 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer |
Finaler (13) |
Vejledende starttid 10:28 |
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
156 |
2 |
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
KVIK |
|
25m |
|
101 |
3 |
William Diness Vindeløv |
2007 |
0799AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:59.28 |
236 |
4 |
Theodor Raabymagle |
2006 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
224 |
1 |
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:58.25 |
162 |
2 |
Karl-Emil Porup Sterll |
2006 |
0611AM |
KVIK |
|
25m |
1:57.89 |
13 |
3 |
Gustav Elvis Capaldi |
2007 |
0773AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:55.97 |
18 |
4 |
Lucas Korger |
2007 |
0763AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:57.52 |
166 |
5 |
Hector Vildrik Thougaard |
2007 |
0709AE |
KVIK |
|
25m |
1:58.04 |
64 |
6 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:58.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Frederik Find |
2007 |
0769AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:55.00 |
94 |
2 |
Vincent W. Takla |
2008 |
0863AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:52.27 |
70 |
3 |
Mark Nielsen |
2007 |
0729AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:50.75 |
51 |
4 |
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:51.45 |
153 |
5 |
Gustav Yde Munkebæk |
2007 |
0767AB |
KVIK |
|
25m |
1:53.30 |
280 |
6 |
Joachim Sundbæk Villadsen |
2007 |
0713AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:55.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:49.76 |
78 |
2 |
Fang Qi |
2008 |
0879AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:46.82 |
141 |
3 |
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
0797AE |
KVIK |
|
25m |
1:45.69 |
85 |
4 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:46.62 |
143 |
5 |
Storm Useinovski Krat |
2007 |
0779AE |
KVIK |
|
25m |
1:47.14 |
155 |
6 |
Jonathan Petersen |
2007 |
0759AE |
KVIK |
|
25m |
1:50.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Viggo Vignal-Schjøth |
2003 |
0375AS |
ORIENT |
|
25m |
1:43.13 |
81 |
2 |
Frederik Rosenbom |
2006 |
0677AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:41.12 |
108 |
3 |
Jonathan Zeuthen Gradman |
2004 |
0487AQ |
ORIENT |
|
25m |
1:40.13 |
103 |
4 |
Christian Andersen |
2003 |
0331AR |
ORIENT |
|
25m |
1:40.21 |
98 |
5 |
Hannibal Wamberg |
2006 |
0699AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.48 |
199 |
6 |
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:44.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Vitus Skovbjerg |
2007 |
0741AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:39.31 |
58 |
2 |
Oswald Lindquist |
2006 |
0647AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:36.94 |
121 |
3 |
Thorkild Bjørn |
2007 |
0739AE |
KVIK |
|
25m |
1:36.12 |
133 |
4 |
Simon Dines Hansen |
2006 |
0621AK |
KVIK |
|
25m |
1:36.52 |
144 |
5 |
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
KVIK |
|
25m |
1:38.41 |
105 |
6 |
Aske Bøttcher |
2006 |
0673AL |
ORIENT |
|
25m |
1:39.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
August Due |
2007 |
0701AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.14 |
71 |
2 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.34 |
61 |
3 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.11 |
65 |
4 |
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.22 |
164 |
5 |
Carl S. Sørensen |
2006 |
0651AF |
KVIK |
|
25m |
1:31.60 |
135 |
6 |
Jacob Riiber Hvid |
2007 |
0703AC |
KVIK |
|
25m |
1:35.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Tobias Melhede |
2006 |
0653AA |
KVIK |
|
25m |
1:28.44 |
124 |
2 |
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
KVIK |
|
25m |
1:28.10 |
93 |
3 |
August Sølvsteen |
2005 |
0591AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.68 |
142 |
4 |
Viktor Sønder Koch |
2006 |
0699AL |
KVIK |
|
25m |
1:27.85 |
173 |
5 |
Sebastian Højer Øster |
2006 |
0679AE |
KVIK |
|
25m |
1:28.30 |
75 |
6 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
0605AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:25.75 |
169 |
2 |
Marcus Skov Zacho |
2006 |
0641AK |
KVIK |
|
25m |
1:24.67 |
204 |
3 |
Elias Bach-Jensen |
2006 |
0657AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.92 |
95 |
4 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.41 |
110 |
5 |
William Mitchell |
2004 |
|
ORIENT |
|
25m |
1:25.53 |
67 |
6 |
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
0687AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
208 |
1 |
Magnus Jacobsen |
2006 |
0663AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.93 |
128 |
2 |
Emil Espinoza |
2006 |
0623AL |
KVIK |
|
25m |
1:20.86 |
186 |
3 |
Frederik Sandbjerg |
2004 |
0477AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:19.19 |
86 |
4 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.54 |
48 |
5 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.32 |
97 |
6 |
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Sebastian Alexander West |
2004 |
0489AI |
SØLLERØD |
|
25m |
1:18.54 |
179 |
2 |
Alexander Halken |
2005 |
0583AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:16.68 |
53 |
3 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.31 |
32 |
4 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.40 |
50 |
5 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.21 |
271 |
6 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:18.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
David Kristensen |
2003 |
0359AP |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:15.18 |
43 |
2 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.83 |
250 |
3 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
25m |
1:11.78 |
69 |
4 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.23 |
88 |
5 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.91 |
100 |
6 |
Frederik Holm Wester |
2000 |
0001AV |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.73 |
84 |
2 |
Bjørn Sandbeck |
1999 |
9957AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.49 |
259 |
3 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:05.29 |
55 |
4 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.63 |
42 |
5 |
Alexander Gadegaard |
2002 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.00 |
182 |
6 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
1:11.77 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|