Program för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
DM-JDM |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Simrishamn |
|
Utskriftstid |
21:24 |
|
|
Arrangör |
Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer |
Finaler (8) |
Sponsor: Bareko Sport |
|
Beräknad start 10:00 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
3 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:01.35 |
|
121 |
4 |
Gabriella Henriksson |
2000 |
AS8400 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:01.21 |
|
247 |
5 |
Clara Johansson |
2005 |
BH9805 |
OSBY SS |
|
25m |
1:01.23 |
|
134 |
6 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
25m |
1:01.40 |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
407 |
1 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
BP9498 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:25.42 |
S7 |
132 |
2 |
Saga Nyborg |
2003 |
AK9603 |
KSLS |
|
50m |
1:04.43 |
|
421 |
3 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
POSEIDON |
|
50m |
1:04.14 |
|
274 |
4 |
Emy Ek |
2003 |
BK3403 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:04.06 |
|
156 |
5 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:04.11 |
|
245 |
6 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
50m |
1:04.18 |
|
403 |
7 |
Lina Nilsson |
2002 |
AN5802 |
OSBY SS |
|
50m |
1:16.87 |
S14 |
414 |
8 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
25m |
1:01.03 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
236 |
1 |
Olivia Torres |
1999 |
BL9299 |
MKK |
|
50m |
1:03.76 |
|
360 |
2 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:03.51 |
|
60 |
3 |
Emilia Nordén |
2003 |
AT3803 |
HS |
|
50m |
1:03.48 |
|
396 |
4 |
Thea Brünjes |
2004 |
BF3604 |
KIVIKS SK |
|
50m |
1:03.19 |
|
422 |
5 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
50m |
1:03.20 |
|
157 |
6 |
Isabelle Moreau |
2001 |
AM0201 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:03.50 |
|
51 |
7 |
Emmie Lennberger |
2000 |
AN7200 |
HS |
|
50m |
1:03.73 |
|
151 |
8 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:03.94 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
37 |
1 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
AZ0800 |
HS |
|
50m |
1:02.94 |
|
42 |
2 |
Ebba Jälminger |
2002 |
AO9602 |
HS |
|
50m |
1:02.78 |
|
392 |
3 |
Frida Tunheim-Glad |
2001 |
BU5201 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:02.62 |
|
226 |
4 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
50m |
1:02.52 |
|
213 |
5 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
MKK |
|
50m |
1:02.56 |
|
272 |
6 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
AU5499 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:02.70 |
|
223 |
7 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
50m |
1:02.80 |
|
7 |
8 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
AI4203 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:03.12 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
114 |
1 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
50m |
1:02.30 |
|
199 |
2 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
MKK |
|
50m |
1:02.26 |
|
329 |
3 |
Matilda Klintberg |
1999 |
AH1299 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:02.16 |
|
4 |
4 |
Alice Möller |
2000 |
AD9200 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:02.11 |
|
196 |
5 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
50m |
1:02.16 |
|
380 |
6 |
Vilma Andersson |
2004 |
AE5604 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:02.19 |
|
390 |
7 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:02.30 |
|
275 |
8 |
Emmy Johnsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:02.37 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
53 |
1 |
Tyra Littorin |
2004 |
AG8404 |
HS |
|
50m |
1:02.06 |
|
212 |
2 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
50m |
1:01.71 |
|
100 |
3 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:01.59 |
|
227 |
4 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
50m |
1:01.51 |
|
153 |
5 |
Elin Johannesson |
1999 |
AM4299 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:01.53 |
|
43 |
6 |
Maja Jönsson |
2001 |
BL1201 |
HS |
|
50m |
1:01.69 |
|
34 |
7 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
AW2401 |
HS |
|
50m |
1:01.95 |
|
305 |
8 |
Maja Blomliden |
2004 |
AW1804 |
SK TRITON |
|
50m |
1:02.09 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
5 |
1 |
Astrid Nilsson |
2004 |
AA3604 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:01.21 |
|
267 |
2 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
50m |
1:01.07 |
|
266 |
3 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
50m |
1:00.95 |
|
22 |
4 |
Angelina Agrell |
2003 |
AR6803 |
HS |
|
50m |
1:00.68 |
|
426 |
5 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
50m |
1:00.84 |
|
18 |
6 |
Elin Lackegård |
2000 |
AR9600 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:01.04 |
|
387 |
7 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:01.11 |
|
383 |
8 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:01.40 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
130 |
1 |
Annie Lindström |
1996 |
AJ3696 |
KSLS |
|
50m |
1:00.39 |
|
271 |
2 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
50m |
58.86 |
|
54 |
3 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
50m |
57.94 |
|
311 |
4 |
Magdalena Kuras |
1988 |
AR9288 |
SK TRITON |
|
50m |
56.57 |
|
413 |
5 |
Hanna Bergman |
2001 |
AF9601 |
POSEIDON |
|
50m |
57.24 |
|
204 |
6 |
Alba Forés |
1998 |
AI5298 |
MKK |
|
50m |
58.58 |
|
207 |
7 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
50m |
59.16 |
|
397 |
8 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIKS SK |
|
50m |
1:00.55 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
21:24 |
|