Program för DM-JDM (50m) 2018 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 37
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2018 MSSF |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
12:00 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (4) |
Distriktrekord Seniorer: Erik Gissén (1992) 57.64 2016-07-07 |
Distriktrekord Juniorer: Gustaf Dahlman (1997) 58.77 2017-07-01 |
|
Beräknad start 16:03 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:17.11 |
166 |
4 |
Lukas Höglund |
2004 |
AK0904 |
UPSALA S |
|
50m |
1:13.11 |
245 |
5 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
50m |
1:13.50 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
167 |
1 |
Alexander Karlsson |
2002 |
AQ4102 |
UPSALA S |
|
50m |
1:12.10 |
147 |
2 |
Tobias Klasson |
2000 |
AM1500 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
1:10.93 |
156 |
3 |
Oskar Andersson |
2003 |
AG6503 |
UPSALA S |
|
50m |
1:10.11 |
42 |
4 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:09.47 |
177 |
5 |
Kevin Shiva |
2002 |
AB1102 |
UPSALA S |
|
50m |
1:09.84 |
81 |
6 |
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:10.79 |
178 |
7 |
Danny Simaleza |
2005 |
AE4905 |
UPSALA S |
|
50m |
1:11.08 |
102 |
8 |
David Albringer |
2001 |
AF2101 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:12.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
34 |
1 |
Karl Lindoff |
1998 |
AT1598 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:09.37 |
72 |
2 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:09.15 |
98 |
3 |
Philip Löfbom |
2003 |
AC0903 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:08.31 |
232 |
4 |
Rudolfs Stupans |
1999 |
AX0599 |
ÖSA |
|
25m |
1:04.93 |
38 |
5 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:07.62 |
144 |
6 |
Julius Grell |
2003 |
AS9903 |
SANDVIKEN |
|
50m |
1:08.62 |
77 |
7 |
Melker Rosengren |
2003 |
AR1903 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:09.29 |
220 |
8 |
Hannes Börjel |
2002 |
AO4502 |
ÖSA |
|
50m |
1:09.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
175 |
1 |
Adi Ramovic |
2004 |
AG9304 |
UPSALA S |
|
25m |
1:04.40 |
212 |
2 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:03.00 |
189 |
3 |
Johan Brewitz |
2001 |
AH2101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:00.30 |
202 |
4 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
54.64 |
74 |
5 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
58.61 |
117 |
6 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:02.67 |
236 |
7 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
1:04.38 |
69 |
8 |
Adam Carlsson |
2001 |
AK1901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:04.58 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
12:00 |
|